- Zobrazte údaje o vozidle na diaľku - od množstva paliva, stav dverí a okien až po informácie o stave vozidla
- Sledujte náklady prostredníctvom funkcie Histórie jázd
- Nastavte ideálnu teplotu v kabíne pomocou funkcie diaľkového ovládania klimatizácie
- Vyhľadajte rýchlo svoje vozidlo na preplnenom parkovisku pomocou funkcie pípnutia a zablikania na diaľku
- Zabezpečte svoje vozidlo na diaľku pomocou funkcií diaľkového zamykania a odomykania

Ak sa rozhodnete pre službu Remote Essentials alebo Remote Premium, budete môcť v telefóne prezerať informácie o stave vášho modelu Land Rover a zároveň s ním komunikovať na diaľku.

V závislosti od zvolenej výbavy môžete pomocou týchto služieb zamknúť/odomknúť dvere, na diaľku vopred vykúriť/vychladiť vozidlo pomocou klimatizácie* , vyhľadať svoje vozidlo rýchlejšie pomocou funkcie pípnutia a zablikania a ďalšie.

Služba Remote Essentials je takmer vždy súčasťou štandardnej výbavy, ale informujte sa u predajcu. Služba Remote Premium je súčasťou výbavy Connect alebo Connect Pro. Budete sa musieť rozhodnúť, či si chcete kúpiť službu Remote Premium ako súčasť balíka pripojenia.

Obe služby Remote Essentials a Remote Premium obsahujú:

INFORMÁCIE O STAVE VOZIDLA
Skontrolujte aktuálne množstvo paliva a dojazdovú vzdialenosť a stav dverí, okien a zámkov. Pozrite sa na miesto, kde ste svoje vozidlo zaparkovali naposledy a vyhľadajte k nemu pešiu cestu späť.

UPOZORNENIA NA ÚDRŽBU VOZIDLA
Budete môcť zobraziť problémové položky údržby - napríklad nízku hladinu rôznych kvapalín - a poradiť sa ako ďalej.

HISTÓRIA JÁZD
Táto voliteľná funkcia umožňuje automaticky zaznamenať históriu jázd vrátane štatistických údajov trasy a najazdených kilometrov. Tieto informácie je možné exportovať vo formáte Excel a odoslať e-mailom kvôli sledovaniu nákladov.

Služba Remote Premium okrem toho obsahuje:

OVLÁDANIE KLIMATIZÁCIE NA DIAĽKU
Pripravte si svoj Land Rover vopred a nastavte teplotu, aby ste sa vy aj všetci cestujúci cítili pohodlne od okamihu nastúpenia dovnútra. Klimatizácia funguje po diaľkovom spustení motora.**

SKLÁPANIE SEDADIEL NA DIAĽKU
Vytvorte si vopred vlastný interiér vo vozidle presne tak, ako sa vám to páči. Napríklad si zvoľte, ktoré sedadlá chcete sklopiť, ak plánujete prevážať väčšie predmety.**

PÍPNUTIE A ZABLIKANIE NA DIAĽKU
Táto funkcia zapne výstražné svetlá, stretávacie svetlá a zvukovú výstrahu, aby ste ľahšie našli svoj Land Rover na preplnenom parkovisku.

ZAMKNUTIE A ODOMKNUTIE NA DIAĽKU
Jedným klepnutím na tlačidlo môžete na diaľku zamknúť alebo odomknúť dvere. Jednoducho stlačte tlačidlo zamykania na obrazovke Vehicle Security (zabezpečenie vozidla) v aplikácii Remote, aby ste zamkli dvere systémom jednoduchého zamykania, aktivovali poplašný systém, sklopili vonkajšie spätné zrkadlá a zatvorili okná. Klepnutím na tlačidlo „odomknúť“ vyklopíte vonkajšie spätné zrkadlá, zapnete stretávacie svetlá, pričom dvakrát zablikajú výstražné svetlá.

RESETOVANIE POPLAŠNÉHO SYSTÉMU NA DIAĽKU
Ak sa vypne poplašný systém, na telefóne sa zobrazí upozornenie, aby ste ho mohli resetovať.

FUNKCIA ZOBUDENIA
Ak s vozidlom Land Rover nebudete jazdiť 4 dni, funkcia úspory energie vypne niektoré nepodstatné funkcie diaľkového ovládania.

Ak ich teda budete chcieť použiť po uplynutí tohto časového obdobia, môžete naplánovať zobudenie, aby sa opätovne aktivovali funkcie, ako napríklad diaľkové ovládanie klimatizácie a funkcie zamknutia/odomknutia.

Funkcie aplikácie Remote sa automaticky znova aktivujú pri ďalšej jazde.

*Ak motor nie je možné diaľkovo spustiť kvôli obmedzeniu vozidla alebo krajiny, stále je možné používať funkciu vyhrievania a vetrania na diaľku; musí však byť namontovaný systém časovaného ovládania klimatizácie alebo diaľkového vyhrievania pri zaparkovaní. Ak to nie je možné, funkcia diaľkového ovládania klimatizácie sa v aplikácii InControl Remote nezobrazí.

** Momentálne dostupné len pre úplne nový Discovery.

 

Pri zavádzaní systému InControl môžu byť niektoré uvedené funkcie voliteľné a závislé od krajiny alebo pohonnej jednotky. Dostupnosť a úplné podmienky vo vašej krajine vám poskytne miestny predajca Land Rover. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.