Nabíjanie vášho plug-in hybridu (PHEV) už nemôže byť jednoduchšie. Tu nájdete všetky potrebné informácie na každodenné jazdenie na elektrinu.

KONEKTORY PRE NABÍJANIE ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

Na pripojenie k nabíjacej stanici využíva vaše elektrické hybridné vozidlo Land Rover kombinovaný systém nabíjania (CCS). Ten je kompatibilný s pomalším nabíjaním striedavým prúdom a vo vybraných modeloch aj s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom. Niektorí iní výrobcovia automobilov používajú odlišné systémy nabíjania, napríklad CHAdeMO. Tie sú v nabíjacej sieti zastúpené menej často a nie sú kompatibilné s elektrickými hybridnými vozidlami Land Rover.

Charging Connection Icon

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Horná časť CCS konektora vo vozidle slúži na nabíjanie striedavým prúdom (do 7 kW). Vhodné konektory sú označované ako konektory typu 2 a sú kompatibilné s vašou domácou nabíjačkou, verejnými nabíjačkami na striedavý prúd aj zásuvkami v domácnosti.

Charging Connection Icon

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Vybrané modely majú v spodnej časti CCS konektora dve prípojky, ktoré spoločne s tromi prípojkami vyššie zabezpečujú rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (do 50 kW). Zvyčajne sa využívajú na diaľniciach a hlavných cestách. Dve spodné prípojky sú prístupné po odstránení spodného krytu konektora.

NABÍJACIE KÁBLE PRE ELEKTRICKÉ HYBRIDNÉ VOZIDLO

Vaše elektrické hybridné vozidlo je kompatibilné s tromi typmi nabíjacích káblov určených pre rôzne nabíjačky.

Charging Connection icons

NABÍJACÍ KÁBEL PRE VEREJNÉ NABÍJACIE STANICE A WALLBOX (REŽIM 3) (STRIEDAVÝ PRÚD)

Nabíjací kábel režimu 3 slúži na pripojenie vozidla k domácej nabíjačke (wallbox) a k verejným nabíjačkám so striedavým prúdom. Súčasťou je konektor typu 2 na oboch koncoch.

Charging Connection to Power Point Icon

ZABUDOVANÉ NABÍJACIE KÁBLE NA RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Nabíjací kábel na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom je vždy pripojený k verejnej nabíjacej stanici na diaľniciach a hlavných cestách, takže nemusíte mať vlastný kábel. Pri nabíjaní musí byť konektor kábla zapojený do oboch častí CCS konektora vozidla.

Charging Connection Icon

NABÍJACÍ KÁBEL PRE ZÁSUVKU V DOMÁCNOSTI (REŽIM 2)

Nabíjací kábel režimu 2 slúži na pripojenie vozidla k bežným zásuvkám v domácnosti pomocou konektora typu 2 na jednom konci a elektrickej zástrčky na druhom.

ODPORÚČANÉ APLIKÁCIE PRE SMARTFÓN

Pomocou aplikácií Land Rover Remote a Land Rover iGuide získate okamžitý prístup k monitorovaniu, ovládacím prvkom a referenčným príručkám s informáciami o nabíjaní elektrického hybridného vozidla doma alebo na cestách.

iGuild Phone Application of the Vehicle Charger

PRÍRUČKA K NABÍJANIU NA CESTÁCH

Aplikácia Land Rover iGuide zjednodušuje vyhľadávanie a pochopenie kľúčových funkcií a ovládacích prvkov vášho elektrického hybridného vozidla Land Rover. Rovnako slúži aj ako vaša mobilná príručka, aby ste mali vždy k dispozícii odpoveď na akúkoľvek otázku o nabíjaní.

Land Rover Remote Application Showing Charging Information on Smart Phone

OVLÁDANIE A MONITOROVANIE NABÍJANIA ODKIAĽKOĽVEK

Funkcia Remote Charging (nabíjanie na diaľku) v aplikácii Land Rover Remote prináša úplnú kontrolu nad stavom nabíjania vozidla priamo z telefónu. Stlačením tlačidla je možné nastaviť aj časy odchodu a preferovaný interval nabíjania.

ĎALŠIA PODPORA PRE ELEKTRICKÉ HYBRIDNÉ VOZIDLÁ

Parked Discovery in front of home and charged

MONTÁŽ DOMÁCEJ NABÍJAČKY PRE VAŠE VOZIDLO

Odborne namontovaná domáca nabíjačka predstavuje najjednoduchší, najpohodlnejší a nákladovo najúspornejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitým vozidlom.

Close-Up Of A Charging Electric Evoque Car

NABÍJANIE MIMO DOMU

Nabíjanie v cieli cesty predstavuje skvelý spôsob, ako zabezpečiť včasné dobitie vozidla mimo domu. Zistite, kde tak môžete urobiť a ako za to zaplatíte.

Close up mans hand select the application of navigation or maps on the car dashboard

NASTAVENIE VÁŠHO ELEKTRICKÉHO HYBRIDNÉHO VOZIDLA

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou1 smartfónu.

Red Range Rover Sport

JAZDNÉ REŽIMY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

Zoznámte sa s režimami, ktoré vám umožnia jazdiť na elektrinu a benzín.

1Len pre kompatibilné smartfóny. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.

 

Funkcie a voliteľné prvky systému InControl a ich dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líšia. Informácie o dostupnosti v konkrétnej krajine a úplné podmienky si vyžiadajte od predajcu. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.

 

IOS je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. Môžu platiť podmienky koncového používateľa Apple Inc.

 

Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC.