Pokiaľ ide o nabíjanie, nemôže to byť jednoduchšie. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako jazdiť každý deň na elektrický pohon.

NABÍJACIE KONEKTORY

Na pripojenie k nabíjaciemu portu vaše vozidlo používa kombinovaný systém nabíjania (CCS). Je kompatibilný s nižšími rýchlosťami nabíjania striedavým prúdom a na vybraných modeloch aj s vyššími rýchlosťami nabíjania jednosmerným prúdom. Niektorí ďalší výrobcovia automobilov používajú iné systémy nabíjania, ako napríklad CHAdeMO. Tie nie sú kompatibilné s elektrickými vozidlami Land Rover.

 

Charging Connection Icon

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Horná časť CCS konektora vo vozidle slúži na nabíjanie striedavým prúdom (do 7 kW). Vhodné konektory sú označované ako konektory typu 2 a sú kompatibilné s vašou domácou nabíjačkou, verejnými nabíjačkami na striedavý prúd aj zásuvkami v domácnosti.

Charging Connection Icon

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Vybrané modely majú v spodnej časti CCS konektora dve prípojky, ktoré spoločne s tromi prípojkami vyššie zabezpečujú rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (do 50 kW). Zvyčajne sa využívajú na diaľniciach a hlavných cestách. Dve spodné prípojky sú prístupné po odstránení spodného krytu konektora.

NABÍJACIE KÁBLE

Vaše vozidlo je kompatibilné s tromi typmi nabíjacích káblov pre rôzne zdroje energie.

Charging Connection icons

NABÍJACÍ KÁBEL PRE VEREJNÉ NABÍJACIE STANICE A WALLBOX (REŽIM 3) (STRIEDAVÝ PRÚD)

Nabíjací kábel režimu 3 slúži na pripojenie vozidla k domácej nabíjačke (wallbox) a k verejným nabíjačkám so striedavým prúdom. Súčasťou je konektor typu 2 na oboch koncoch.

Charging Connection to Power Point Icon

ZABUDOVANÉ NABÍJACIE KÁBLE NA RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Nabíjací kábel na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom je vždy pripojený k verejnej nabíjacej stanici na diaľniciach a hlavných cestách, takže nemusíte mať vlastný kábel. Pri nabíjaní musí byť konektor kábla zapojený do oboch častí CCS konektora vozidla.

Charging Connection Icon

NABÍJACÍ KÁBEL PRE ZÁSUVKU V DOMÁCNOSTI (REŽIM 2)

Nabíjací kábel režimu 2 slúži na pripojenie vozidla k bežným zásuvkám v domácnosti pomocou konektora typu 2 na jednom konci a elektrickej zástrčky na druhom.

ODPORÚČANÉ APLIKÁCIE PRE SMARTFÓN

Získajte okamžitý prístup k monitorovaniu, ovládacím prvkom a referenčným príručkám pre elektrické nabíjanie doma alebo na cestách pomocou aplikácií Land Rover Remote a Land Rover iGuide.

iGuild Phone Application of the Vehicle Charger

PRÍRUČKA K NABÍJANIU NA CESTÁCH

Aplikácia Land Rover iGuide zjednodušuje vyhľadávanie a pochopenie kľúčových funkcií a ovládacích prvkov vášho vozidla. Taktiež slúži na viaceré účely ako mobilná príručka vlastníka, čím sa zabezpečí, že odpoveď na akúkoľvek otázku ohľadom nabíjania budete mať vždy poruke1.

Land Rover Remote Application Showing Charging Information on Smart Phone

OVLÁDANIE A MONITOROVANIE NABÍJANIA ODKIAĽKOĽVEK

Funkcia Remote Charging (nabíjanie na diaľku) v aplikácii Land Rover Remote prináša úplnú kontrolu nad stavom nabíjania vozidla priamo z telefónu. Stlačením tlačidla je možné nastaviť aj časy odchodu a preferovaný interval nabíjania1.

DODATOČNÁ PODPORA

Discovery Sport outside of glass house

INŠTALÁCIA DOMÁCEJ NABÍJAČKY

Profesionálne nainštalovaná domáca nabíjačka je najjednoduchší a najpohodlnejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitou batériou

Range Rover Evoque

VEREJNÉ NABÍJANIE EV

Nabíjanie v cieli cesty predstavuje skvelý spôsob, ako zabezpečiť včasné dobitie vozidla mimo domu. Zistite, kde tak môžete urobiť a ako za to zaplatíte.

Close up mans hand select the application of navigation or maps on the car dashboard

NASTAVENIE

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou1 smartfónu.

Extreme crop of the display shown

JAZDNÉ REŽIMY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

Zoznámte sa s režimami, ktoré vám umožnia jazdiť na elektrinu a benzín.

1Len pre kompatibilné smartfóny. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.

 

Funkcie a voliteľné prvky systému InControl a ich dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líšia. Informácie o dostupnosti v konkrétnej krajine a úplné podmienky si vyžiadajte od predajcu. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.

 

IOS je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. Môžu platiť podmienky koncového používateľa Apple Inc.

 

Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC.