UPGRADE YOUR BROWSER

This site is optimised for modern web browsers, and does not fully support your current browser.

Nabíjanie vášho plug-in hybridného modelu (PHEV) už nemôže byť jednoduchšie. Tu nájdete všetky potrebné informácie na každodenné jazdenie na elektrinu.

NABÍJACIE KONEKTORY PRE PHEV

Na pripojenie k nabíjacej stanici využíva vaše vozidlo PHEV značky Land Rover kombinovaný systém nabíjania (CCS). Ten je kompatibilný s pomalším nabíjaním striedavým prúdom a vo vybraných modeloch aj s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom. Niektorí iní výrobcovia automobilov používajú odlišné systémy nabíjania, napríklad CHAdeMO. Tie sú v nabíjacej sieti zastúpené menej často a nie sú kompatibilné s vozidlami PHEV značky Land Rover.

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Horná časť CCS konektora vo vozidle slúži na nabíjanie striedavým prúdom (do 7 kW). Vhodné konektory sú označované ako konektory typu 2 a sú kompatibilné s vašou domácou nabíjačkou, verejnými nabíjačkami na striedavý prúd aj zásuvkami v domácnosti.

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Vybrané modely majú v spodnej polovici CCS konektora dve prípojky, ktoré spoločne s tromi prípojkami vyššie zabezpečujú rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (do 50 kW). Zvyčajne sa využívajú na diaľniciach a hlavných cestách. Dve spodné prípojky sú prístupné po odstránení spodného krytu konektora.

NABÍJACIE KÁBLE PRE PHEV

Váš model PHEV je kompatibilný s tromi typmi nabíjacích káblov určených pre rôzne nabíjačky.

NABÍJACÍ KÁBEL PRE VEREJNÉ NABÍJACIE STANICE A WALLBOX (REŽIM 3) (STRIEDAVÝ PRÚD)

Nabíjací kábel režimu 3 slúži na pripojenie vozidla k domácej nabíjačke (wallbox) a k verejným nabíjačkám so striedavým prúdom. Súčasťou je konektor typu 2 na oboch koncoch.

ZABUDOVANÉ NABÍJACIE KÁBLE NA RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Nabíjací kábel na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom je vždy pripojený k verejnej nabíjacej stanici na diaľniciach a hlavných cestách, takže nemusíte mať vlastný kábel. Pri nabíjaní musí byť konektor kábla zapojený do oboch častí CCS konektora vozidla.

NABÍJACÍ KÁBEL PRE ZÁSUVKU V DOMÁCNOSTI (REŽIM 2)

Nabíjací kábel režimu 2 slúži na pripojenie vozidla k bežným zásuvkám v domácnosti pomocou konektora typu 2 na jednom konci a elektrickej zástrčky na druhom.

ODPORÚČANÉ APLIKÁCIE PRE SMARTFÓN

Pomocou aplikácií Land Rover Remote a Land Rover iGuide získate okamžitý prístup k monitorovaniu, ovládacím prvkom a referenčným príručkám s informáciami o nabíjaní PHEV doma alebo na cestách.

PRÍRUČKA K NABÍJANIU NA CESTÁCH

Aplikácia Land Rover iGuide zjednodušuje vyhľadávanie a pochopenie kľúčových funkcií a ovládacích prvkov vášho PHEV modelu Land Rover. Rovnako slúži aj ako vaša mobilná príručka, aby ste mali vždy k dispozícii odpoveď na akúkoľvek otázku o nabíjaní.

OVLÁDANIE A MONITOROVANIE NABÍJANIA ODKIAĽKOĽVEK

Funkcia Remote Charging (nabíjanie na diaľku) v aplikácii Land Rover Remote prináša úplnú kontrolu nad stavom nabíjania vozidla priamo z telefónu. Stlačením tlačidla je možné nastaviť aj časy odchodu a preferovaný interval nabíjania.

DODATOČNÁ PODPORA PRE PHEV

MONTÁŽ DOMÁCEJ NABÍJAČKY PRE VAŠE VOZIDLO

Odborne namontovaná domáca nabíjačka predstavuje najjednoduchší, najpohodlnejší a nákladovo najúspornejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitým vozidlom.

NABÍJANIE MIMO DOMU

Nabíjanie v cieli cesty predstavuje skvelý spôsob, ako zabezpečiť včasné dobitie vozidla mimo domu. Zistite, kde tak môžete urobiť a ako za to zaplatíte.

NASTAVENIE VÁŠHO MODELU PHEV

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou1 smartfónu.

JAZDNÉ REŽIMY PHEV

Zoznámte sa s režimami, ktoré vám umožnia jazdiť na elektrinu a benzín.

1Len pre kompatibilné smartfóny. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.

 

Funkcie a voliteľné prvky systému InControl a ich dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líšia. Informácie o dostupnosti v konkrétnej krajine a úplné podmienky si vyžiadajte od predajcu. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.

 

IOS je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. Môžu platiť podmienky koncového používateľa Apple Inc.

 

Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC.