UPGRADE YOUR BROWSER

This site is optimised for modern web browsers, and does not fully support your current browser.

DOBÍJAJTE POČAS PARKOVANIA

Okrem dokonalého pohodlia a ušetrených nákladov pri nabíjaní doma predstavuje včasné dobitie v cieli cesty skvelý spôsob, ako počas dňa predĺžiť dojazd svojho plug-in hybridného vozidla (PHEV) Land Rover na elektrinu.

Aj vďaka tomu ušetríte náklady na pohonné hmoty a znížite svoju ekologickú stopu, keďže budete môcť jazdiť v čisto elektrickom režime úplne bez výfukových emisií.

KDE MÔŽEM NABIŤ VOZIDLO MIMO DOMU?

Vďaka rýchlo rastúcej sieti nabíjacích staníc v Spojenom kráľovstve – vrátane nákupných centier, posilňovní, parkovacích domov a dokonca aj u vás v práci – ste ešte nikdy nemali toľko možností nabíjať vozidlo počas parkovania.

A všetky ich viete veľmi ľahko nájsť. Medzi navigačným systémom InControl1 vo vozidle Land Rover a našou odporúčanou aplikáciou Zap-Map máte stále na dosah ruky tisíce dostupných nabíjacích staníc.

APLIKÁCIA ZAP-MAP

Majitelia vozidiel PHEV v Spojenom kráľovstve majú k dispozícii užitočný nástroj vo forme aplikácie Zap-Map, ktorá im nájde všetky dostupné nabíjacie stanice v okolí aktuálnej polohy a na stanovenej trase.

ZABUDOVANÁ NAVIGÁCIA

Pomocou navigačného systému InControl1 vo vozidle Land Rover si môžete vytvoriť plán trasy „od dverí k dverám“. Systém súčasne naživo sleduje dopravné informácie a vyznačuje nabíjacie stanice na trase.

 

Funkcie vozidla by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

AKO NABIJEM VOZIDLO MIMO DOMU?

Na pripojenie k nabíjacej stanici využíva vaše vozidlo PHEV značky Land Rover kombinovaný systém nabíjania (CCS). Ten je kompatibilný s pomalším nabíjaním striedavým prúdom a vo vybraných modeloch aj s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom. Niektorí iní výrobcovia automobilov používajú odlišné systémy nabíjania, napríklad CHAdeMO. Tie sú v nabíjacej sieti zastúpené menej často a nie sú kompatibilné s vozidlami PHEV značky Land Rover.

 

Stanice určené na pomalšie nabíjanie striedavým prúdom nájdeme na miestach ako nákupné centrá, posilňovne či parkovacie domy. Stanice na rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom zvyčajne nájdeme pri diaľniciach a hlavných cestných ťahoch.

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Pri väčšine verejných nabíjacích staníc na striedavý prúd sa vyžaduje, aby ste použili svoj vlastný kábel, a preto sa všetky vozidlá PHEV značky Land Rover štandardne dodávajú s káblom na nabíjanie striedavým prúdom. Ide o rovnaký kábel, aký použijete v prípade domácej nabíjačky.

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Najrýchlejší spôsob nabíjania mimo domu. Rýchlonabíjacie stanice na jednosmerný prúd majú vlastné, pevne pripojené káble, takže nemusíte použiť nabíjací kábel zo svojho vozidla.

AKO ZAPLATÍM ZA NABÍJANIE?

NEPRESTÁVAJTE OBJAVOVAŤ ELEKTRICKÉ MODELY

NABÍJANIE VOZIDLA PHEV

Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o nabíjaní vozidla PHEV doma alebo v cieli cesty, počnúc časmi nabíjania až po ušetrené náklady.

MONTÁŽ DOMÁCEJ NABÍJAČKY PRE VAŠE VOZIDLO

Odborne namontovaná domáca nabíjačka predstavuje najjednoduchší, najpohodlnejší a nákladovo najúspornejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitým vozidlom.

1 Kompatibilné len so smartfónmi. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.