DOBÍJAJTE POČAS PARKOVANIA

Okrem dokonalého pohodlia a ušetrených nákladov pri nabíjaní doma predstavuje včasné dobitie v cieli cesty skvelý spôsob, ako počas dňa predĺžiť elektrický dojazd svojho plug-in hybridu (PHEV) Land Rover.

Aj vďaka tomu ušetríte náklady na pohonné hmoty a znížite svoju ekologickú stopu, keďže budete môcť jazdiť v čisto elektrickom režime úplne bez výfukových emisií.

KDE MÔŽEM NABIŤ VOZIDLO MIMO DOMU?

Vďaka rýchlo rastúcej sieti nabíjacích staníc v Spojenom kráľovstve – vrátane nákupných centier, posilňovní, parkovacích domov a dokonca aj u vás v práci – ste ešte nikdy nemali toľko možností nabíjať vozidlo počas parkovania.

A všetky ich viete veľmi ľahko nájsť. S navigačným systémom InControl1 vo vozidle Land Rover a našou odporúčanou aplikáciou Zap-Map máte stále na dosah ruky tisíce dostupných nabíjacích staníc.

Zap Map EV charging  units

APLIKÁCIA ZAP-MAP

Majitelia vozidiel PHEV v Spojenom kráľovstve majú k dispozícii užitočný nástroj vo forme aplikácie Zap-Map, ktorá im nájde všetky dostupné nabíjacie stanice v okolí aktuálnej polohy a na stanovenej trase.

Map Navigation Screen

ZABUDOVANÁ NAVIGÁCIA

Pomocou navigačného systému InControl1 vo vozidle Land Rover si môžete vytvoriť plán trasy „od dverí k dverám“. Systém súčasne naživo sleduje dopravné informácie a vyznačuje nabíjacie stanice na trase.

 

Funkcie vozidla by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

AKO NABIJEM VOZIDLO MIMO DOMU?

Na pripojenie k nabíjaciemu portu vaše elektrické hybridné vozidlo používa kombinovaný systém nabíjania (CCS). Je kompatibilný s nižšími rýchlosťami nabíjania striedavým prúdom a na vybraných modeloch aj s vyššími rýchlosťami nabíjania jednosmerným prúdom. Niektorí ďalší výrobcovia automobilov používajú iné systémy nabíjania, ako napríklad CHAdeMO. Tie sa v rámci nabíjacej siete používajú menej a nie sú kompatibilné s elektrickými hybridnými vozidlami Land Rover.

 

Pomalšie nabíjacie porty so striedavým prúdom sa nachádzajú na miestach, ako sú obchodné domy, posilňovne a parkoviská. Rýchlonabíjačky s jednosmerným prúdom sa zvyčajne nachádzajú na diaľniciach a hlavných cestách.

Land Rover Plug Illustration

NABÍJANIE STRIEDAVÝM PRÚDOM

Väčšina verejných nabíjacích staníc so striedavým prúdom vyžaduje, aby ste použili vlastný kábel. Všetky naše elektrické a plug-in hybridné elektrické (PHEV) vozidlá sú preto štandardne vybavené nabíjacím káblom na nabíjanie prostredníctvom striedavého prúdu2. Ide o rovnaký kábel, aký by ste použili v domácej nabíjačke.

Land Rover Charging Plug Illustration

RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

Najrýchlejší spôsob nabíjania mimo domu. Rýchlonabíjacie stanice na jednosmerný prúd majú vlastné pevne pripojené káble, takže nemusíte použiť nabíjací kábel zo svojho vozidla.

AKO ZAPLATÍM ZA NABÍJANIE?

POKRAČOVAŤ V SKÚMANÍ ELEKTRICKÝCH A ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

NABÍJANIE

Oboznámte sa so všetkým, čo potrebujete vedieť o nabíjaní vozidla doma alebo vo svojom cieli, od časov nabíjania až po úsporu nákladov.

Parked Discovery in front of home and charged

INŠTALÁCIA DOMÁCEJ NABÍJAČKY

Profesionálne nainštalovaná domáca nabíjačka je najjednoduchší a najpohodlnejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitou batériou

1 Kompatibilné len so smartfónmi. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.

1Funkcie InControl, ich možnosti a dostupnosť budú závisieť od jednotlivých trhov – informácie o dostupnosti na miestnom trhu a úplné podmienky si vyžiadajte od svojho predajcu. Niektoré funkcie si vyžadujú SIM kartu s vhodnou dátovou zmluvou, ktorá si po uplynutí počiatočnej lehoty poskytnutej predajcom bude vyžadovať obnovenie predplatného. Nie je možné zaručiť mobilné pripojenie vo všetkých oblastiach.

2Kábel pre elektrické vozidlá dostupný len na vybraných trhoch. Obráťte sa na miestneho predajcu.