VÝBER JE NA VÁS

NEW DIESEL ENGINES

NOVÉ VZNETOVÉ MOTORY

Súčasné vznetové motory automobilky Land Rover sú ekologickejšie než kedykoľvek predtým. Ponúkajú nižšiu spotrebu paliva a vlastnosti krútiaceho momentu vhodné pre jazdu v teréne a ťahanie prívesu. Vďaka tejto kombinácii poskytujú mimoriadne spoľahlivý výkon na dlhé vzdialenosti.

Discovery Running on Off-Road

ZÁŽIHOVÉ MOTORY

Náš nový rad zážihových motorov stvorených pre dynamickú a svižnú jazdu uctieva odkaz kultových schopností vozidiel Land Rover na cestách a zároveň ponúka pôsobivo nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2.

Range rover shot in beach water

ELEKTRICKÉ VOZIDLO (PHEV)

Naše dokonale prepracované čisto elektrické pohonné jednotky ponúkajú vysoký výkon bez výfukových emisií. Pohon zabezpečujú dva elektromotory a akumulátor, ktorý sa dobíja pomocou rekuperačného brzdenia a tiež nabíjacej zásuvky. Elektromobily predstavujú budúcnosť elektrifikácie značky Land Rover.

HLAVNÉ VÝHODY NOVÝCH VZNETOVÝCH, ZÁŽIHOVÝCH A PHEV

Grey Range Rover Velar driving on the road

NÍZKE EMISIE CO2

Nové vznetové motory Jaguar produkujú približne o 20 % menej emisií CO2 než zážihové motory. Pravdou je, že zákazníci, ktorí sa od roku 2002 rozhodli pre vznetové motory, znížili množstvo CO2 vypúšťané do ovzdušia takmer o 3 milióny ton.

Discovery Running on the road

SPĹŇA PREDPISY EU6D-TEMP A RDE (EMISIE PRI SKUTOČNEJ JAZDE)

Nové vznetové motory Land Rover spĺňajú predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde), čím sa výrazne znižuje tvorba emisií vo všetkých jazdných podmienkach.

Land Rover Evoque Parked at Beach Side

ZNÍŽENÉ EMISIE OXIDOV DUSÍKA (NOX)

Od septembra 2015 majú všetky modely Land Rover so vznetovým motorom pokročilý systém dodatočného spracovania výfukových plynov prostredníctvom selektívnej katalytickej redukcie (SCR) (t. j. AdBlue), ktorý výrazne prispieva k zníženiu emisií NOx.

Range Rover Sport SVR Taming Tianmen Road

VYŠŠIA PALIVOVÁ ÚSPORNOSŤ

Vznetové motory majú zhruba o 20% nižšiu spotrebu paliva než ich zážihové ekvivalenty. Takže keď opakovane prejdete ročne 19 000 km alebo viac, bude to pre vás pravdepodobne tá najúspornejšia voľba z hľadiska nákladov.

Discovery Running on the road

SPĹŇA PREDPISY EU6D-TEMP A RDE (EMISIE PRI SKUTOČNEJ JAZDE)

Nové vozidlá Land Rover so zážihovým motorom spĺňajú predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde), čím sa výrazne znižuje tvorba emisií vo všetkých jazdných podmienkach.

Range Rover Velar

DYNAMICKÝ ZÁŽITOK Z JAZDY

Zážihové motory Land Rover poskytujú hladký prenos výkonu so skvelou odozvou, vďaka čomu si užijete najlepší zážitok z jazdy, aký sme vám kedy ponúkli. Predstavujú vzrušujúce spojenie plynulého výkonu a strhujúceho zvuku pri všetkých rýchlostiach.

Range Rover traveling on city road

NÍZKA PRODUKCIA PEVNÝCH ČASTÍC

Naše najnovšie zážihové motory sú vybavené mimoriadne účinnými filtrami, ktoré zachytávajú a ukladajú veľmi jemné častice z výfukových plynov, ktoré nimi prechádzajú. To pomáha znižovať množstvo výfukových emisií vypúšťaných do ovzdušia.

NÍZKE POČIATOČNÉ NÁKLADY

Hoci vznetové motory zvyčajne ponúkajú vyššiu mieru palivovej efektívnosti, nižšie počiatočné náklady ekvivalentných zážihových motorov sa často môžu ukázať ako múdra voľba pre vodičov, ktorí nejazdia na veľké vzdialenosti.

Parked L405 Range Rover in house charging system

NÍZKE EMSIE

Modely Land Rover v prevedení PHEV nie sú iba ekonomickejšie na prevádzku, ale je aj šetrnejšie voči životnému prostrediu – čím výrazne znižujú vašu ekologickú stopu.

Range Rover Sport Driving On Mountain Runway Road

BEZKONKURENČNÉ SCHOPNOSTI

Schopnosti v teréne, ktoré očakávate od Land Roveru, zostávajú s PHEV bez kompromisov. Napríklad hĺbka brodivosti Range Roveru je úplne rovnaká ako pri bežnom spaľovacom motore, plus dodatočný krútiaci moment poskytovaný elektromotorom ponúka výhodu pri jazde v teréne.

White Color Range Rover Sport Running on Hill Road

POKOJNÁ JAZDA

PHEV ponúkajúci našu najtichšiu jazdu, zabezpečuje zároveň plynulý prechod medzi zážihovým motorom a elektromotorom, je kultivovaný a tichý.

Range Rover Sport charging at the phev station point

EKONOMICKY VÝHODNÉ

Relatívne nízke náklady na elektrickú energiu v porovnaní s benzínom a naftou znamenajú, že PHEV je oveľa ekonomický. A keďže má aj menej pohyblivých častí hnacieho ústrojenstva je jeho servis výrazne lacnejší.

ČASTÉ OTÁZKY

Čo je to pohonný systém?

 •  

  Pohonným systémom vozidla je každý komponent, ktorý premieňa zdroj energie (palivo/akumulátor) na pohyb prostredníctvom spaľovacieho/elektrického motora, prevodovky, hnacích hriadeľov, diferenciálov a náprav. Najbežnejšie pohonné systémy vozidla sú benzínové, naftové, elektrické vozidlá na batériový pohon (BEV) a plug-in hybridné elektrické vozidlá (PHEV).

Ako dlho sa nabíja hybridné vozidlo?

 •  

  Naše PHEV modely sa dokážú plne dobiť buď z domácej zásuvky, alebo z IEC konektora už za 7,5 hodiny, čo umožňuje bezemisné dochádzanie do práce až 50 km. Inštalácia wallboxu od jedného z našich schválených dodávateľov môžete skrátiť dobu nabíjania na 2 hodiny a 45 minút.

Aký má dojazd naše hybridné vozidlo?

 •  

  Pri jazde s použitím elektromotora majú naše PHEV dojazd až 50 km.* PHEV využíva aj zážihový motor na podporu oveľa väčšieho dojazdu, rovnako ako iné vozidlá so spaľovacím motorom.

Aké má výhody naftový motor v porovnaní s benzínovým?

 •  

  Vyššia energetická hustota paliva a spôsob uvoľňovania energie počas spaľovania znamená, že nafta ponúka vyššiu účinnosť. Ak najazdíte 19 000 km ročne alebo viac, diesel bude pravdepodobne ekonomicky najvýhodnejšou voľbou. Všeobecne platí, že naftový motor ponúka väčší krútiaci moment ako benzínový, čo znamená, že jeho výkon je vhodnejší na zdolávanie terénu a ťahanie prívesu.

Akým spôsobom znižuje spoločnosť Jaguar Land Rover emisie vozidiel?

 •  

  V spoločnosti Jaguar Land Rover sme investovali vyše 1 miliardy libier do nášho najmodernejšieho strediska na výrobu motorov s cieľom vyvinúť rad najhospodárnejších zážihových a vznetových motorov.

Sú vznetové motory ekologické?

 •  

  Od septembra 2018 všetky naše vznetové motory v rámci EÚ a EHP spĺňajú prísne predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde). To znamená, že naše nové vznetové motory sú také ekologické, že môžu slobodne jazdiť v nízkoemisných zónach, v ktorých sa uplatňujú finančné pokuty pre vodičov produkujúcich veľké množstvo znečisťujúcich látok. Výrobou najekologickejších motorov súčasnosti výrazne znižujeme negatívny vplyv na životné prostredie.

Čo je to filter pevných častíc (DPF) a prečo je dôležitý?

 •  

  Všetky nové vozidlá so vznetovým motorom sú vybavené výfukovým filtrom, aby spĺňali prísne emisné predpisy zavedené v roku 2009. Tento filter je tiež známy pod označením DPF (filter pevných častíc). Filtre DPF účinne zachytávajú a uchovávajú pevné častice z výfukových plynov, čím pomáhajú znižovať výfukové emisie.

*Uvedené údaje sú výsledkom oficiálnych testov výrobcu v súlade s legislatívou EÚ. Len na účely porovnania. Údaje v skutočnosti sa môžu líšiť. Hodnoty emisií CO2 a spotreby paliva sú iné v závislosti od velkosti kolies a voliteľných doplnkov.