UPGRADE YOUR BROWSER

This site is optimised for modern web browsers, and does not fully support your current browser.

VÝKON, KTORÝ SA PRISPÔSOBÍ SITUÁCII

Preskúmajte jazdné režimy, ktorými možno prepnúť váš plug-in hybridný model (PHEV) Land Rover z elektrického do benzínového režimu, a to stlačením tlačidla.

HYBRIDNÝ REŽIM

V predvolenom jazdnom režime si vozidlo automaticky vyberá medzi zážihovým motorom a elektromotorom, aby ste mali počas jazdy k dispozícii požadovaný výkon a krútiaci moment.

REŽIM ELEKTRICKÉHO VOZIDLA (EV)

V režime EV, ktorý možno ručne aktivovať tlačidlom na konzole, sa maximalizuje čas jazdy na elektrinu. Ak je potrebný väčší výkon, než je k dispozícii prostredníctvom samotného elektromotora, systém automaticky naštartuje zážihový motor.

OPTIMALIZÁCIA SPOTREBY PALIVA

V predvolenom jazdnom režime (Hybrid) môžete optimalizovať spotrebu paliva alebo nabíjanie akumulátora prostredníctvom jednej z dvoch alternatívnych funkcií na riadenie nabíjania:

FUNKCIA SAVE

Funkcia Save (šetrenie), ktorú možno ručne aktivovať na dotykovej obrazovke vozidla, zabraňuje poklesu nabitia akumulátora pod zvolenú úroveň. Vo vybraných modeloch táto funkcia umožňuje aj nabíjanie akumulátora na cestách. Umožní vám zachovať možnosť tichého cestovania s nulovými emisiami neskôr počas jazdy.

FUNKCIA PREDIKTÍVNEJ OPTIMALIZÁCIE ENERGIE (PEO)

Po zadaní cieľa do navigačného systému sa vo vozidle automaticky aktivuje funkcia PEO. Funkcia PEO využíva geografické údaje, vopred predvída trasu a inteligentne prepína medzi elektromotorom a zážihovým motorom, aby sa maximalizovala úspora paliva počas jazdy. Rovnako minimalizuje vypúšťané emisie v mestských oblastiach.

DODATOČNÁ PODPORA PRE PHEV

SPÔSOB NABÍJANIA VÁŠHO MODELU PHEV

Pochopte jednoduché kroky pri nabíjaní vozidla doma alebo na mieste vášho najbližšieho cieľa.

NASTAVENIE VÁŠHO MODELU PHEV

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou1 smartfónu.

1Len pre kompatibilné smartfóny. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.