VÝKON, KTORÝ SA PRISPÔSOBÍ SITUÁCII

Preskúmajte jazdné režimy, ktorými možno prepnúť váš plug-in hybrid (PHEV) Land Rover z elektrického do benzínového režimu, a to stlačením tlačidla.

Motor and Wheel Chassis

HYBRIDNÝ REŽIM

V predvolenom jazdnom režime si vozidlo automaticky vyberá medzi zážihovým motorom a elektromotorom, aby ste mali počas jazdy k dispozícii požadovaný výkon a krútiaci moment.

Motor and Wheel Chassis

REŽIM ELEKTRICKÉHO VOZIDLA (EV)

V režime EV, ktorý možno ručne aktivovať tlačidlom na stredovej konzole, sa maximalizuje čas jazdy na elektrinu. Ak je potrebný väčší výkon, než je k dispozícii prostredníctvom samotného elektromotora, systém automaticky naštartuje zážihový motor.

OPTIMALIZÁCIA SPOTREBY PALIVA

V predvolenom jazdnom režime (Hybrid) môžete optimalizovať spotrebu paliva alebo nabíjanie akumulátora prostredníctvom jednej z dvoch alternatívnych funkcií na riadenie nabíjania.

Battery Icon

FUNKCIA SAVE

Funkcia Save (šetrenie), ktorú možno ručne aktivovať na dotykovej obrazovke vozidla, zabraňuje poklesu nabitia akumulátora pod zvolenú úroveň. Vo vybraných modeloch táto funkcia umožňuje aj nabíjanie akumulátora na cestách. Umožní vám zachovať možnosť tichého cestovania s nulovými emisiami neskôr počas jazdy.

Charging Point Location Icons

FUNKCIA PREDIKTÍVNEJ OPTIMALIZÁCIE ENERGIE (PEO)

Po zadaní cieľa do navigačného systému sa vo vozidle automaticky aktivuje funkcia PEO. Funkcia PEO využíva geografické údaje, vopred predvída trasu a inteligentne prepína medzi elektromotorom a zážihovým motorom, aby sa maximalizovala úspora paliva počas jazdy. Rovnako minimalizuje vypúšťané emisie v mestských oblastiach.

DODATOČNÁ PODPORA

 

Charge your plug in hybrid vehicle

AKO NABÍJAŤ

Oboznámte sa s jednoduchými krokmi na nabíjanie vášho vozidla doma alebo na verejných nabíjacích miestach.

Close up mans hand select the application of navigation or maps on the car dashboard

NASTAVENIE

Aby ste mohli využiť kľúčové funkcie a vlastnosti vášho vozidla čo najlepšie, prvým krokom je pripojenie k informačno-zábavnému systému a nastavenie diaľkového ovládania pomocou1 smartfónu.

Shot of velar getting charged

MAXIMALIZUJTE VÝDRŽ BATÉRIE

Dodržiavajte tieto jednoduché tipy, ktoré zabezpečia, aby bola vaša batéria efektívna a mala dlhú životnosť.

1Len pre kompatibilné smartfóny. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.