50 ROKOV ZDOKONAĽOVANIA

Range Rover, prvé vozidlo 4x4 navrhnuté tak, aby bolo rovnako dobré v teréne aj na ceste, stanovuje zlatý štandard až do dnešných dní. Je to špičkové luxusné SUV, ktoré sa cíti rovnako doma v Monaku na Place du Casino, ako aj na saharskom piesku a jeho priekopnícke úspechy sú naozaj hodné osláv.

EVOLÚCIA IKONY

VÝZNAČNÝ OKAMIH PRVÁ GENERÁCIA ROK 1970    

ČO SA STALO? 

17. júna prichádza na trh nový model Range Rover s ľahkým hliníkovým motorom V8, stálym pohonom 4 kolies a kotúčovými brzdami na všetkých kolesách.

VÝZNAČNÝ OKAMIH IN VOGUE ROK 1981

ČO SA STALO?

Uvádzame našu prvú továrenskú limitovanú edíciu modelu Range Rover s označením „In Vogue“, ktorá si získala nadšené ohlasy.

VÝZNAČNÝ OKAMIH DRUHÁ GENERÁCIA ROK 1994

ČO SA STALO?

Predstavujeme Range Rover (P38a) s dlhým rázvorom, dizajnovo upravenou, polosamonosnou karosériou a modernizovaným, elektronicky riadeným pneumatickým pružením.

VÝZNAČNÝ OKAMIH TRETIA GENERÁCIA ROK 2001

ČO SA STALO?

Na trh prichádza Range Rover (L322) s nezávislým zavesením všetkých kolies s pneumatickým pružením; predvádzacia jazda sa konala na základni RAF Kinloss, pri zámku Skibo a na pozemkoch Novar Estate.

VÝZNAČNÝ OKAMIH POLMILIÓNOVÁ RODINA ROK 2002

ČO SA STALO?

Z výrobnej linky v britskom Solihulle zišiel polmiliónty Range Rover.

VÝZNAČNÝ OKAMIH RANGE ROVER SPORT ROK 2005

ČO SA STALO?

Uvádzame druhý modelový rad Range Rover Sport a tiež nový 4,4-litrový zážihový motor V8 a 4,2-litrový zážihový preplňovaný motor V8.

VÝZNAČNÝ OKAMIH ŠTVRTÁ GENERÁCIA ROK 2012

ČO SA STALO?

6. septembra bola Royal Ballet School v Londýne svedkom uvedenia nového modelu – prvého hliníkového SUV na svete.

VÝZNAČNÝ OKAMIH NAJRÝCHLEJŠIE SUV NA SVETE ROK 2014

ČO SA STALO?

Prichádza model Range Rover Sport SVR, najrýchlejšie sériovo vyrábané SUV všetkých čias.

VÝZNAČNÝ OKAMIH ZDOLANIE NEBESKEJ BRÁNY ROK 2018

ČO SA STALO?

Range Rover Sport Plug-in Hybrid ako prvé vozidlo zdoláva 999 schodov k Nebeskej bráne v Číne, stúpajúcich v uhle 45 stupňov.

VÝZNAČNÝ OKAMIH OSLAVUJEME NÁŠ ZROD ROK 2020

ČO SA STALO?

Na oslavu 50. výročia vyrobíme 1970 vozidiel, dostupných vo farbách, v akých sa vyrábal prvý model, vrátane odtieňa Tuscan Blue.

RODENÝ PRIESKUMNÍK

Range Rover dobýva kontinenty.

VEDELI STE?

Štyri veci, ktoré ste nevedeli o našom priekopníckom SUV.

FILMOVÁ HVIEZDA

Range Rover účinkoval vo vyše 1400 filmoch a televíznych programoch vrátane piatich filmoch o Jamesovi Bondovi: Chobotnička (1983), Dych života (1987), Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), Skyfall (2012) a Spectre (2015).

HASIČSKÉ VOZIDLO

V 70. rokoch sa vyrábal špeciálny šesťkolesový Range Rover, ktorý sa používal ako hasičské vozidlo. Niektoré z nich sa používajú dodnes.

MUZEÁLNY EXPONÁT

Krátko po uvedení na trh v roku 1970 sa Range Rover stal prvým vozidlom vystaveným v parížskom Louvri ako „ukážkové dielo priemyselného dizajnu“.

VOZIDLO CELEBRÍT

Range Rover používajú svetové osobnosti vrátane britskej kráľovnej, člena Beatles Paula McCartneyho, basketbalovej legendy Michaela Jordana či hollywoodskej hviezdy Toma Cruisa.

Range Rover surrounded by people taking pictures and filming
1970s six wheel Range Rover fire truck
Classic Range Rover parked on rocky hill
Range Rover parked outside event
Autoplay Start
Autoplay Stop

VLASTNÝ RANGE ROVER

Zažite cestovanie prvou triedou v našich najnovších vozidlách Land Rover.

Blue Range Rover Front Left Side View

RANGE ROVER

V duchu svojej bezkonkurenčnej histórie posúva Range Rover dizajn, komfort a kvalitu spracovania na novú, mimoriadne vysokú úroveň. Predstavuje vrchol spojenia kultivovanosti a zdatnosti.

Range rover westminster

RANGE ROVER WESTMINSTER

Limitované edície Westminster a Westminster Black ponúkajú výrazné vylepšenia, umocňujúce prestížny vzhľad a charakter modelu Range Rover.

Parked Range Rover outside of glass area

RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY DYNAMIC BLACK

Táto očarujúca nová edícia s metalickým lakom karosérie Santorini Black a množstvom exkluzívnych čiernych dizajnových detailov dáva vyniknúť štíhlemu profilu modelu Range Rover a jeho dokonalej sofistikovanosti.

Vyobrazené vozidlá sú z globálneho portfólia modelov Land Rover. Špecifikácie, voliteľné prvky a dostupnosť sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť. Informácie si overte u miestneho predajcu Land Rover.