VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE

Odporúčame, aby ste nabíjanie vykonávali poväčšine z pohodlia domova, pretože je to zvyčajne najlacnejší a najpohodlnejší spôsob nabíjania – rovnako jednoduchý ako nabíjanie vášho telefónu.

Illustration of vector icons

URÝCHLITE SI TO S DOMÁCOU NABÍJAČKOU

Najrýchlejší spôsob domáceho nabíjania je pomocou profesionálne nainštalovanej domácej nabíjačky. Váš miestny predajca vám môže pomôcť nájsť odporúčaných poskytovateľov domácich nabíjačiek vo vašej oblasti.

Land Rover Weather Illustration

BEZPEČNÉ NABÍJANIE, BEZ OHĽADU NA POČASIE

Naše odporúčané domáce nabíjačky schválil vládny Úrad pre nízkoemisné vozidlá (OLEV, Office for Low Emission Vehicles) a ich použitie je bezpečné v každom počasí. Či už prší, alebo svieti slnko, vždy budete pripravení jazdiť na elektrinu.

PLNE ELEKTRICKÝ RANGE ROVER

Nový plne elektrický Range Rover je možné predobjednať na vybraných trhoch od konca roka 2023.

PLNE ELEKTRICKÝ RANGE ROVER

Nový plne elektrický Range Rover je možné predobjednať na vybraných trhoch od konca roka 2023.

NABÍJANÍM DOMA ŠETRÍTE PENIAZE

Zapojenie do elektrickej siete je nielen neuveriteľne pohodlné, ale môže byť aj nákladovo efektívnejšie ako každodenné prevádzkovanie vozidla s benzínovým alebo naftovým pohonom. Nabíjaním doma zvyčajne tiež ušetríte viac peňazí ako nabíjaním mimo domova. Používanie tarify za elektrinu mimo špičky môže ešte viac znížiť vaše náklady.

DENNÝ NÁJAZD 16 KM

Úspora 457 libier ročne1

DENNÝ NÁJAZD 32 KM

Úspora 784 libier ročne1

DENNÝ NÁJAZD 64 KM

Úspora 1 554 libier ročne1

DENNÝ NÁJAZD 96 KM

Úspora 1 513 libier ročne1

NABÍJANIE ELEKTRICKÉHO HYBRIDU (PHEV) MIMO DOMU

SLEDUJTE PRIEBEH NABÍJANIA ODKIAĽKOLVEK

ČASY NABÍJANIA

Naše údaje o rýchlosti nabíjania na DC rýchlonabíjačkách – zvyčajne na diaľničných čerpacích staniciach a hlavných cestách – sú uvádzané až do 80 percent nabitia batérie. Rýchlosť nabíjania sa totiž výrazne spomalí nad hodnotou 80 percent, aby sa ochránila batéria a optimalizovala sa jej životnosť.

Vozidlá Maximálny elektrický dojazd Domáce a verejné nabíjanie striedavým prúdom (7 kW) 0 – 100% Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (50 kW) 0 – 80%
Nový Range Rover elektrický hybrid Až 121 km†† od 5 hodín3 od 60 minút
Nový Range Rover Sport elektrický hybrid Až 123 km†† od 5 hodín3 od 40 minút3
Range Rover Velar elektrický hybrid Až 65 km†† od 2 hodín 30 minút3 od 30 minút3
Range Rover Evoque elektrický hybrid Až 68 km†† od 2 hodín 12 minút3 od 30 minút3
Discovery Sport elektrický hybrid Až 61 km†† od 2 hodín 12 minút3 od 30 minút3
Defender elektrický hybrid Až 51 km†† od 2 hodín 30 minút3 od 30 minút3

POKRAČOVAŤ V SKÚMANÍ ELEKTRICKÝCH A ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

Parked Discovery Sport at phev charging point

INŠTALÁCIA DOMÁCEJ NABÍJAČKY

Profesionálne nainštalovaná domáca nabíjačka je najjednoduchší a najpohodlnejší spôsob, ako začať každý deň s plne nabitou batériou.

Range Rover Evoque

VEREJNÉ NABÍJANIE EV

Nabíjanie v cieli je skvelý spôsob, ako včasne dobiť vozidlo mimo domova. Zistite, kde tak môžete urobiť a ako za to zaplatiť.

†† Uvedené hodnoty vychádzajú z oficiálnych testov výrobcu v súlade s legislatívou EÚ pri plne nabitom akumulátore. Slúžia len na porovnanie. Hodnoty dosiahnuté v reálnej prevádzke sa môžu líšiť. Hodnoty emisií CO2, spotreby paliva či energie a dojazdu sa môžu meniť v závislosti od rôznych faktorov, napríklad od spôsobu jazdy, okolitých podmienok, zaťaženia, namontovaných diskov kolies a príslušenstva, aktuálnych podmienok na trase a stavu akumulátora. Hodnoty dojazdu sa určili pomocou sériovo vyrábaného vozidla na štandardizovanej trase.

 

1 Pri výpočte úspory sa vychádzalo z poskytnutých príkladov denného nájazdu. Pri výpočte sa použil dojazd na elektrinu eAER podľa postupu WLTP modelu Range Rover Evoque 1.5P P300e PHEV s pohonom AWD a automatickou prevodovkou vo výbave R-Dynamic (55 km), jeho využiteľná kapacita akumulátora (12,2 kWh), priemerné náklady na elektrinu pri štandardnej sadzbe (19 p/kWh) a kombinovaná spotreba spaľovacieho motora uvedeného vozidla po vybití akumulátora podľa postupu WLTP (9,1 l/100 km). A to v porovnaní s kombinovanou spotrebou paliva podľa postupu WLTP modelu RR Evoque 2.0P P200 s pohonom AWD a automatickou prevodovkou vo výbave R-Dynamic S (8,9 l/100 km) a priemernými nákladmi na liter benzínu (1,35 libry) pri rovnakom počte kilometrov za 1 rok. Údaje boli správne v čase uverejnenia.

2 Kompatibilné len so smartfónmi. Závisí od dostupnosti platforiem tretích poskytovateľov na trhu a mobilného signálu.

3 Časy nabíjania sa môžu líšiť v závislosti od mnohých faktorov, okrem iného napríklad od veku, stavu, teploty a aktuálnej úrovne nabitia akumulátora, použitého zariadenia a dĺžky trvania nabitia.