ZARUČENE VYDRŽÍ

Výkonný lítiovo-iónový akumulátor vo vašom plug-in hybride (PHEV) je rovnako ako ostatné časti vozidla navrhnutý tak, aby vám rok čo rok a za každých podmienok poskytoval dokonalú istotu počas jazdy.

Range Rover internal mechanics

AKO FUNGUJE AKUMULÁTOR VO VOZIDLE PHEV?

Akumulátor vo vašom vozidle PHEV značky Land Rover je zložený z viacerých samostatných lítiovo-iónových modulov, ktoré navzájom spolupracujú v rámci jedného nabíjateľného bloku.

 

Keď vo svojom vozidle Land Rover stlačíte plynový pedál, energia z akumulátora sa prenesie do elektromotora, ktorý poháňa kolesá. Tým sa uložená elektrická energia postupne spotrebuje, až nastane čas na pripojenie vozidla a opätovné nabitie.

Land Rover Battery Illustration

AKO DLHO VYDRŽÍ AKUMULÁTOR VO VOZIDLE PHEV?

Akumulátory pre vozidlá PHEV sú navrhnuté tak, aby vydržali ešte dlhšie než samotný Land Rover. Na rozdiel od oveľa menšej verzie lítiovo-iónového akumulátora, používanej v notebookoch alebo mobilných telefónoch, disponuje akumulátor pre vozidlá PHEV značky Land Rover špeciálnymi technológiami a metódami, ktoré optimalizujú jeho výkon počas mnohých rokov a tisícov kilometrov.

 

Ide napríklad o dômyselné kvapalinové chladiace systémy a inteligentnú vyrovnávaciu pamäť, ktorá pomáha chrániť akumulátor pred opotrebovaním z neustáleho nabíjania.

KEĎ PRÍDE TEN SPRÁVNY ČAS, POUŽÍVAME ZNOVA A RECYKLUJEME

Jadrom našej stratégie udržateľnosti je predlžovanie životnosti akumulátorov v našich vozidlách PHEV.

PRVOTNÉ VYUŽITIE VO VOZIDLE LAND ROVER

Po mnohých rokoch plných dobrodružstiev nájde akumulátor vozidla PHEV napokon nový účel nad rámec svojho prvotného využitia vo vozidle Land Rover. A to je spôsob, akým pokračujeme v našom záväzku k udržateľnosti.

DRUHOTNÉ VYUŽITIE AKO ÚLOŽISKO ENERGIE

Vytvárame možnosti, ako akumulátorom zabezpečiť druhotné využitie. S predpokladanou úrovňou stále využiteľnej kapacity až 80 % dokážu dodávať energiu na nejakom novom mieste. Spoločnosť Jaguar Land Rover má už dnes množstvo partnerov v oblasti druhotného využívania akumulátorov. Uplatňujú sa pri uskladňovaní energie; počnúc podpornými systémami pre veľké elektrické siete až po malé prenosné verzie.

RECYKLÁCIA A REPASOVANIE

Nakoniec sa každý akumulátor po ukončení životnosti recykluje. Cenné suroviny, ako napríklad nikel, meď, kobalt a zinok, sa zhodnotia a opätovne použijú v nových akumulátoroch. Naším cieľom je recyklovať 98 % vzácnych materiálov z každého akumulátora a vyrábať viac udržateľných komponenty, ktoré dokážu predĺžiť životnosť našich vozidiel.

Land Rover Illustration Technology Battery
Autoplay Start
Autoplay Stop

NEPRESTÁVAJTE OBJAVOVAŤ ELEKTRICKÉ MODELY

parked New Range Rover Sport middle of the road

VYSVETLENIE DOJAZDU VOZIDLA PHEV

Vo vozidle PHEV značky Land Rover nikdy nie je žiadna vzdialenosť nedosiahnuteľná. Pozrite si, ako z elektrického pohonu svojho vozidla vyťažiť maximum počas každej jazdy.

Electric Charger

NABÍJANIE VOZIDLA PHEV

Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o nabíjaní vozidla PHEV doma alebo v cieli cesty, počnúc časmi nabíjania až po ušetrené náklady.

Defender running on the road among the mountains

NAŠA UDRŽATEĽNÁ BUDÚCNOSŤ

Preskúmajte, ako meníme ponímanie udržateľného luxusu pomocou čistoty elektrického výkonu.