ZREDUKOVANÝ DIZAJN

Pevné povrchy karosérie vyjadrujú silu a výkon, zatiaľ čo tajomné svetlomety, maska chladiča a tvarovaný spodný nárazník vyžarujú sebadôveru a postoj. Neprerušovaná grafika zadných svetiel zase oddeľuje zadnú časť vozidla.

MOHUTNÝ POSTOJ

Impozantný dojem, ktorý Range Rover Sport zanecháva na ceste, vychádza z jeho mohutného postoja, dramatických proporcií a krátkych previsov. 23-palcové kolesá sú k dispozícii v rôznych povrchových úpravách. Profil tohto vozidla si nemôžete s ničím pomýliť.

EXKLUZÍVNE DETAILY

Model Range Rover Sport Dynamic prináša výrazné dizajnové prvky. Medzi ne patria detaily v saténovej leštenej medi, unikátne spodné nárazníky a matný grafitový nápis, umocňujúci postoj a asertívny vzhľad vozidla.

Range Rover Sport Chassis with Dynamic Air Suspension

DYNAMICKÉ VZDUCHOVÉ ODPRUŽENIE

Nastaviteľné dynamické vzduchové odpruženie je montované do každého vozidla Range Rover Sport a preventívne pripravuje vozidlo na cestu vpred pomocou navigačných údajov a vzduchových pružín s prepínateľným objemom pre citlivejšie a vyrovnanejšie ovládanie.

Range Rover Sport 3d model visual

VEKTOROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU

Vektorovanie krútiaceho momentu brzdením zabezpečuje kontrolované zatáčanie a ovládateľnosť aj v tých najtesnejších zákrutách. Elektronický diferenciál a brzdový systém vyrovnávajú rozdelenie krútiaceho momentu motora medzi štyri kolesá pri zatáčaní.

Infotainment System Features of the modern luxury car

ADAPTIVE DYNAMICS

Funkcia Adaptive Dynamics minimalizuje nežiaduce pohyby karosérie, ako je nakláňanie karosérie v zákrute alebo sklon pri prudkom brzdení, monitorovaním viac ako 100 parametrov až 500-krát za sekundu na určenie presného požadovaného správania vozidla v závislosti od povrchu, po ktorom sa vozidlo pohybuje.

Range Rover Sport 3d model visual

DYNAMICKÝ ŠTART

Funkcia dynamického štartu Dynamic Launch1 optimalizuje správanie vozidla pri radení prevodových stupňov a poskytuje maximálny krútiaci moment pre zvýšenú akceleráciu vozidla, keď idete priamo. Prvky Range Rover Sport, ktoré nemá žiadny iný model.

Parked Range Rover Sport charging at the phev station point

HYBRIDNÝ ELEKTRICKÝ MODEL

Tento model definuje vzrušujúci výkon a efektívnosť. Ako jeden z mála ponúka rýchle jednosmerné nabíjanie 50 kW. Range Rover Sport plug-in elektrický hybrid (PHEV) s predĺženým dojazdom sa dokáže nabiť až na 80 percent za menej ako hodinu. Má 3-litrový šesťvalcový benzínový motor Ingenium, výkon 160 kW a niekoľko jazdných režimov.

Side view of the Range Rover Sport

SV PETROL V8

Špeciálne vyladený 4,4-litrový jemný hybridný motor V8 s výkonom 635 koní s dvojitým turbodúchadlom SV EDITION ONE je najvýkonnejší motor, aký bol kedy namontovaný do vozidla Range Rover. Tento motor sa stará o okamžitú odozvu vozidla s výnimočnými jazdnými vlastnosťami a poskytuje špičkový výkon efektívnejšie než kedykoľvek predtým.

parked New Range Rover Sport middle of the road

MILD HYBRID 

Mierne hybridné motory vozidiel Range Rover zbierajú, ukladajú a opätovne využívajú energiu, ktorá sa zvyčajne stráca pri spomalení. K dispozícii je celý rad šesťvalcových naftových a benzínových motorov.

ŠPECIFIKÁCIE HYBRIDNÉHO ELEKTRICKÉHO MODELU

ELEKTRICKÝ DOJAZD (DO)

115

KM

WLTP. Očakávaný dojazd v reálnej prevádzke je do 96 km.

HODNOTY CO2 EMISIE (OD)

15

g/km*

Nulové výfukové emisie v elektrickom režime.

VEREJNÉ NABÍJANIE (OD)

<60

MINÚT**

Nabíjanie až na 80 % za menej ako hodinu pomocou rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom.

DOMÁCE NABÍJANIE (OD)

5

 HODÍN**

Až 100 % pomocou domácej nabíjačky na striedavý prúd s výkonom 7 kW.

ŠPORTOVÝ LUXUS

INTUITÍVNA TECHNOLÓGIA

Range Rover Sport interior dashboard and infotainment system.

AMAZON ALEXA

Poproste Alexu,3 aby vám prehrala hudbu, vytočila požadované telefónne číslo alebo dala príkazy zariadeniam inteligentnej domácnosti, zatiaľ čo vy sa sústredíte na jazdu. So svojím Range Roverom Sport môžete dokonca komunikovať z pohodlia domova pomocou funkcie Land Rover Remote skills.

Range Rover sport interior dashboard and infotainment system.

PIVI PRO

Ocenený informačno-zábavný systém Pivi Pro je náš najintuitívnejší systém. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na jedinom dotykovom displeji, ktorý ponúka jednoduché prepojenie so smartfónmi, a tým vyvára obrovské množstvo možností prepojenej jazdy.

Range Rover sport interior dashboard and infotainment system.

13,1-PALCOVÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ

13,1-palcová zakrivená dotyková obrazovka s „plávajúcim sklom“, ktorá je bezproblémovo integrovaná do vozidla, ponúka hmatovú spätnú väzbu, ktorá sa stará o hmatateľnejší zážitok, ktorý vám pomôže intuitívne sa pohybovať v systémoch Range Rover Sport a ovládať ich.

Noise Cancellation Feature in Range Rover Sport

MERIDIANTM SIGNATURE SOUND

MeridianTM Systém Meridian Signature Sound poskytuje realistickú reprodukciu zvuku. Subwoofer a 34 reproduktorov vytvárajú pohlcujúci zvukový zážitok na každom sedadle prostredníctvom systému MeridianTM Technológia Trifield 3D.

        

Range Rover Sport interior

ZÁBAVNÝ SYSTÉM NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

Cestujúci môžu sledovať filmy alebo pripojiť konzolu, aby sa počas cesty zabavili. Zábavný systém na zadných sedadlách je vybavený dvoma 11,4-palcovými obrazovkami s vysokým rozlíšením, ktoré ponúkajú zrkadlenie obrazovky a pripojenie zariadenia cez HDMI.

Range Rover Sport Information System Features

POHODLIE VĎAKA NEUSTÁLEMU PRIPOJENIU

Online balík poskytuje bezproblémové pripojenie pomocou Wi-Fi hotspotu a zabudovaných aplikácií, ako sú napríklad Amazon Alexa s Spotify. Aktualizácie „vzduchom“ SOTA (Software-over-the-air) udržujú vaše vozidlo v aktuálnom stave.

Range Rover Sport interior dashboard and infotainment system.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Bezdrôtové nabíjanie vám umožňuje nabíjať kompatibilné smartfóny a minimalizovať zahltenie kabíny nepotrebnými káblami.

Man in Sunglasses, Driving a Range Rover Sport

ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

Vyberte si z radu funkcií navrhnutých tak, aby vám uľahčili jazdu a parkovanie. Spolu s mnohými inovatívnymi technológiami vylepšia váš zážitok z jazdy.

Headlight structure

DIGITÁLNE LED SVETLOMETY

Digitálne LED svetlomety s charakteristickými svetlami pre denné svietenie poskytujú lepšiu viditeľnosť pri nočných jazdách s dosahom až 500 metrov. Každý svetlomet obsahuje 1,3 milióna digitálnych mikrozrkadlových zariadení a adaptívne osvetlenie využíva navigačné údaje na preventívne sledovanie cesty pred vami.

Range Rover Sport infotainment system.

3D PRIESTOROVÁ KAMERA

Medzi technológie zamerané na vodiča patrí 3D priestorová kamera a funkcia ClearSight Ground View4. Tieto technológie vám spoločne umožňujú vidieť „skrz“ kapotu. Manévrovacie svetlá pri nízkej rýchlosti osvetľujú zem pri nízkej rýchlosti a zavedú vás do úzkych miest pri slabom osvetlení.

Range Rover Sport (Red) front-view

ASISTENT PARKOVANIA NA DIAĽKU

Funkcia asistenta parkovania na diaľku znamená ďalší krok smerom k autonómnemu riadeniu vozidla. Umožňuje vám manévrovať s vozidlom Range Rover Sport do a z úzkych priestorov v meste alebo na vidieku – a zároveň ovládať svoje vozidlo pomocou smartfónu aj vtedy, keď v ňom nesedíte.

VÝNIMOČNÉ SCHOPNOSTI

Range Rover Sport drifting over muddy off road

TERRAIN RESPONSE

V rámci systému Terrain Response 2 máte na výber zo siedmych terénnych režimov, vďaka ktorým dokáže vozidlo Range Rover prispôsobiť reakcie motora, prevodovky, diferenciálov a podvozku vášho vozidla. Konfigurovateľná technológia Terrain Response vám umožňuje prispôsobiť si systémové preferencie podľa terénu, ktorým vozidlo prechádza.

A view of the Range Rover Sport from the rear

RIADENIE VŠETKÝCH KOLIES

Funkcia riadenia všetkých kolies poskytuje stabilitu pri vysokých rýchlostiach a vylepšenú agilitu pri nízkych rýchlostiach, čo vám zabezpečí rýchlejšie zrýchlenie a väčšiu istotu v zákrutách. Zažite ohromujúcu manévrovateľnosť a polomer otáčania menší ako 11 metrov, najmenší zo všetkých polomerov vozidiel Range Rover.

Red Range Rover Sport

DYNAMIC RESPONSE PRO

Dolaďte jazdné vlastnosti svojho vozidla Range Rover Sport tak, že budú ako nikdy predtým, a to vďaka dynamickému vzduchovému odpruženiu s funkciou dynamickej odpovede vozidla Dynamic Response Pro. Vzduchové pružiny s prepínateľným objemom poskytujú väčší komfort a kontrolu. Elektronický systém Active Roll Control dokáže vyvinúť krútiaci moment až 1 400 Nm na každú nápravu.

Parked Range Rover Sport River Side

OFF-ROAD CONTROL

Nastavte a udržujte stabilnú rýchlosť v náročných jazdných podmienkach, akými sú blato, mokrá tráva, ľad, sneh a poľné cesty. Adaptívny terénny tempomat, prvý na svete svojho druhu, sníma terén a automaticky riadi rýchlosť vozidla, aby ste si nad ním zachovali optimálnu kontrolu aj pri udržaní požadovanej úrovne pohodlia.

Range Rover Sport wading through a river in Iceland

BRODENIE

Range Rover Sport je schopný brodiť sa v hĺbke do 900 mm**. 3D priestorová kamera so systémom sledovania hĺbky brodu vás upozorní, keď sa hladina vody blíži k maximálnej hĺbke vozidla. Riadiaci systém vám poskytuje informácie v reálnom čase, aby ste mali lepšie povedomie aj pri nízkej viditeľnosti.

PERSONALIZÁCIA NA MIERU

Prispôsobte si Range Rover Sport svojim preferenciám prostredníctvom výberu modelov, motorov a balíkov špecifikácií.


NA MIERU ALEBO NA OBJEDNÁVKU

Vyberte si model, motor a balík špecifikácií a potom si prispôsobte vozidlo výberom farieb, kolies a interiérových možností.

POKRAČUJTE V SKÚMANÍ

Red Range Rover Sport

MODELY A TECHNICKÉ PARAMETRE 

Pozrite si celý modelový rad a technické údaje.

Front view of the range rover

RANGE ROVER SPORT SV EDITION ONE

Očarujúci, dynamický a asertívny.

Range Rover Sport down climbing on highway road

PREHĽAD

Vychutnajte si nové úrovne výkonu s modelom Range Rover Sport. 

*Zobraziť údaje WLTP.

Uvedené údaje sú výsledkom oficiálnych testov výrobcu v súlade s právnymi predpismi EÚ pri plne nabitej batérii. Len na účely porovnania. Hodnoty dosiahnuté v reálnej prevádzke môžu byť odlišné. Hodnoty CO2, údaje o spotrebe paliva, spotrebe energie a dojazde sa môžu líšiť v závislosti od faktorov, ako sú štýl jazdy, podmienky prostredia, zaťaženie, vybavenie kolesami, namontované príslušenstvo, aktuálna trasa a stav batérie. Údaje o dojazde sú založené na údajoch o spotrebe sériového vozidla na štandardizovanej trase.

 

*Čas nabíjania závisí od mnohých faktorov, okrem iného od veku, stavu, teploty a existujúceho nabitia batérie, použitého zariadenia a dĺžky nabíjania.

 

Súčasť štandardnej výbavy vozidiel Rang Rover Sport SV EDITION ONE

*Pred brodením si vždy skontrolujte trasu a spôsob, akým sa z brodu dostanete.

 

1Nie je k dispozícii pre vozidlá s plug-in hybridným elektrickým motorom.

2Spoločnosť Texcell vykonala v roku 2020 výskum pre spoločnosť Panasonic, ktorá následne priniesla výsledky.

3Amazon Alexa and informácie o vozidle na diaľku pomocou funkcie Land Rover Remote skills sú k dispozícii len na špecifických trhoch.

4Obrázok nezobrazuje dianie v reálnom čase. Vždy skontrolujte okolie vozidla pre zachovanie bezpečnosti.

 

Voliteľné funkcie a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka) a trhu, prípadne si ich inštalácia vyžaduje inštaláciu iných funkcií. Ďalšie informácie vám poskytne miestny predajca alebo si vozidlo nakonfigurujte online.

 

Všetky funkcie vo vozidle by mali vodiči používať len vtedy, keď je to bezpečné. Vodiči musia zabezpečiť, aby vždy mali úplnú kontrolou nad vozidlom.

 

Funkcie Pivi a InControl, možnosti, služby tretích strán a ich dostupnosť závisia od trhu - informujte sa u svojho predajcu vozidiel Land Rover o dostupnosti na miestnom trhu a o všetkých podmienkach. Niektoré funkcie si vyžadujú vhodnú SIM kartu s vhodnou dátovou zmluvou, ktorá si bude vyžadovať ďalšie predplatné po uplynutí počiatočnej lehoty odporúčanej predajcom. Pripojenie k mobilnej sieti nie je možné zaručiť na všetkých miestach. Informácie a obrázky zobrazené v súvislosti s technológiou InControl vrátane obrazoviek alebo sekvencií podliehajú aktualizáciám softvéru, kontrole verzií a iným zmenám systému/vizuálu v závislosti od zvolených možností. Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pobočiek. Niektoré funkcie systému Alexa závisia od technológií inteligentnej domácnosti. Na používanie služby Amazon Alexa potrebujete účet Amazon.

 

Apple CarPlay® je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. Môžu sa uplatňovať podmienky pre koncových používateľov spoločnosti Apple Inc.

 

Android Auto TM je ochranná známka spoločnosti Google LLC.

App Store je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. ​

Google Play Store je ochranná známka spoločnosti Google LLC.

MeridianTM je registrovaná ochranná známka spoločnosti Meridian Audio Ltd. Trifield TM a zariadenie „three fields“ je ochranná známka spoločnosti Trifield Productions Ltd.