**Koľko bodov na trase môžem vytvoriť na jednej trase?**
Na trase môžete vytvoriť ľubovoľný počet bodov vrátane cieľa. Sú uvedené v poradí, v akom ste ich pridali. Ak chcete zmeniť poradie bodov na trase, klepnite na šípku rozbalenia, kde sa v rámci navigácie zobrazujú informácie o ETA. Zobrazia sa rôzne body na trase.
**Prečo sa na hlavnej obrazovke zobrazuje odhadovaný čas príchodu (ETA) do cieľa, ktorý som nevybral?**
Navigačný systém sa naučí vaše pravidelné cesty a potom predpokladá, že to môže byť váš potenciálny cieľ, a ETA zodpovedá aktuálnym dopravným podmienkam. Ak je povolená funkcia dochádzania, systém môže zobrazovať ETA aj v prípade, ak ste nenastavili cieľ – a informuje vás o akýchkoľvek potenciálnych problémoch na preferovanej trase. Ak niekedy jazdíte do rovnakého cieľa alternatívnou cestou, systém sa ju naučí tiež. Keď sa systém naučil viac ako jednu trasu pre ten istý cieľ, zobrazí najrýchlejšiu trasu a ETA podľa aktuálnych podmienok. Na začiatku cesty sa zobrazí na mape ako čiara, ale nebude vydávať podrobné pokyny – predpokladá sa, že poznáte trasu. Ak sa však dopravné podmienky zhoršia a vy zídete z aktuálnej trasy a z akýchkoľvek iných trás, ktorými ste v minulosti jazdili do daného cieľa, systém sa opýta, či chcete prepnúť na podrobné navádzanie. To môže byť obzvlášť praktické, ak sa nachádzate na neznámom mieste. Ak sa nájde rýchlejšia trasa, po ktorej ste ešte nešli, systém navrhne túto rýchlejšiu trasu. Ak pôjdete po obchádzke po neznámych cestách, systém (za predpokladu, že je povolený inteligentný hlasový sprievodca) aktivuje pokyny navádzania. Po návrate na známe cesty systém automaticky stíši povely hlasového navádzania.
**Koľko jázd musím absolvovať do toho istého cieľa, kým sa funkcia Dochádzanie naučí danú trasu?**
Vo všeobecnosti sú potrebné dve cesty do toho istého cieľa z rovnakého východiskového bodu predtým, ako sa aktivuje funkcia „Dochádzanie“. Aj aktuálny čas musí byť v rozmedzí +/- 1 hodiny od zisteného času začiatku.
**Ako nastavím cieľ?**
Existuje niekoľko spôsobov, ako v systéme Pivi Pro1 nastaviť cieľ. Ako prvé možno použiť metódy dostupné priamo z navigačnej dlaždice na hlavnej obrazovke, kde nebol nastavený žiadny cieľ:
1. Ako cieľ nastavte domov. Jednoducho klepnite na ikonu Domov na navigačnej dlaždici na hlavnej obrazovke. Systém vypočíta trasu podľa vašich preferencií, ktoré je možné zmeniť v nastaveniach navigácie.
Poznámka: Ak ste adresu domov ešte nenastavili, systém spustí navigačný systém a prevedie vás procesom nastavenia miesta. Z bezpečnostných dôvodov môže byť vhodnejšie nastaviť miesto, ktoré je v dostatočnej blízkosti vášho domova, aby vás systém mohol navigovať, ale v prípade neoprávneného použitia vozidla by sa nezobrazila skutočná poloha vášho domova.
2. Kliknutím na ikonu vyhľadávania na navigačnej dlaždici sa spustí navigačný systém s predvolenou stránkou vyhľadávania. Kliknite na ikonu kategórie POI (miesto záujmu) napr. jedlo a pitie, prípadne kliknite na vyhľadávacom paneli a zadajte konkrétne miesto, adresu alebo – ak to systém podporuje – poštové smerovacie číslo. Adresy je možné zadávať ako jeden riadok. Počas zadávania systém vyhľadáva možné zhody a ponúka možnosti automatického dokončenia slova. Po klepnutí na číslo výsledku alebo na ikonu ukrytia klávesnice sa zobrazia zhody podľa zadaných znakov. Klepnite na výsledok. Systém teraz zobrazí zodpovedajúci zoznam výsledkov.
Nasleduje praktický príklad. Klepnite do riadku vyhľadávania, zadajte „star“ a klepnite na „results“ (výsledky). Systém zobrazuje zhody, ktoré obsahujú slovo „star“. Klepnutím na „Starbucks“ zobrazíte všetky dostupné polohy Starbucks vo vašom okolí. Keď budete mapu zväčšovať alebo posúvať, na mape sa bude aktualizovať oblasť vyhľadávania. Klepnutím na „Go“ (ísť) spustíte navádzanie okamžite, prípadne klepnutím na dané miesto zobrazíte ďalšie informácie.
Po druhé, môžete dvakrát klepnúť na ikonu navigácie v dolnej časti dotykovej obrazovky. Toto je skratka na obrazovku nastavení „Destination“ (cieľ). Tu môžete vybrať jednu z troch možností, „Address entry“ (zadanie adresy) (vrátane PSČ), „Search“ (hľadať) alebo „Destinations“ (ciele). Ako ciele možno zvoliť „Home“ (domov), „Recent destinations“ (posledné ciele), „Favourite destinations“ (obľúbené ciele), „Shared destinations“ (zdieľané ciele) alebo „Commutes“ (dochádzanie).
1. Keď bude k dispozícii dochádzanie, zobrazí sa na navigačnej dlaždici na hlavnej obrazovke. Ak je k dispozícii viac ako jedna trasa dochádzania, podľa vašej aktuálnej polohy a času dňa sa zobrazí možnosť „Commutes available“ (dostupné dochádzanie). Klepnutím na navigačnú dlaždicu sa dostanete priamo na zoznam dostupných trás dochádzania.
2. Prípadne na obrazovke s mapou vyberte cieľ a klepnite na tlačidlo menu v dolnom rohu mapy. Znovu sa zobrazia tri možnosti na zadanie cieľa: „Address“ (adresa), „Search“ (hľadať) a „Destinations“ (ciele).
3. Miesta alebo ciele môžete do svojho vozidla posielať aj prostredníctvom aplikácie pre smartfón alebo webovej stránky Route Planner. Miesto „uložené“ v nástroji Route Planner sa objaví vo vašich obľúbených cieľoch, keď sa vaše vozidlo pripojí na internet a synchronizuje ciele. Ak je po prijatí nového cieľa z nástroja Route Planner spustená navigácia, cieľ sa zobrazí ako vyskakovací panel. Klepnutím na tlačidlo „Use now“ (použiť teraz) potvrdíte cieľ v navigačnom systéme vo vozidle. Miesta nastavené ako cieľ prostredníctvom nástroja Route Planner sa zobrazia v časti s poslednými cieľmi.
**Prečo sa neobjavil cieľ, ktorý som si poslal do vozidla?**
Ciele je možné prijímať, iba ak má vozidlo vhodné dátové pripojenie. V niektorých prípadoch, aj keď systém môže zobrazovať, že je pripojený, v mobilnej sieti môže dochádzať k veľkému množstvu pripojení alebo v oblasti môže byť zlý príjem, čo bráni systému v prijatí cieľa.
**Ako zobrazím alternatívne trasy?**
Po výbere cieľa a jeho potvrdení kliknutím na tlačidlo „GO“ (ísť) sa na chvíľu zobrazí vyskakovacie okno. Klepnutím na „Routes“ (trasy) zobrazíte predvolenú trasu (v hornej časti zoznamu) a až dve alternatívne trasy. Vyberte preferovanú trasu a klepnutím na „Start“ (spustiť) spustíte navádzanie.
**Ako sa používa funkcia vyhľadávania cieľa?**
Do vyhľadávacieho poľa jednoducho zadajte miesto, PSČ alebo adresu. Aj keď názov alebo adresu napíšete nesprávne, funkcia vyhľadávania zvyčajne rozpozná zamýšľané miesto. Kliknutím na počet výsledkov alebo tlačidlo na ukrytie klávesnice zobrazíte súvisiace výsledky.
Ak má vaše vozidlo dátové pripojenie, funkcia prehľadá najnovšie informácie v cloude aj palubnú databázu vo vozidle.
**Aký je najefektívnejší spôsob vyhľadania cieľa?**
Aby ste ušetrili čas, po zadaní dostatočného počtu znakov stlačte ikonu na ukrytie klávesnice alebo počet výsledkov, aby systém zobrazil 5 výsledkov v prípade vozidiel s 10“ dotykovou obrazovkou alebo 8 výsledkov vo vozidlách s väčším displejom. Zobrazí sa úplný zoznam možných výsledkov. Klepnutím na položku s názvom v zozname navigačný systém následne vyhľadá výsledky podľa zadaného textu.
**Prečo pri zadávaní PSČ pomocou metódy zadávania adresy nie je možné pridať číslo domu?**
Funkcia zadania PSČ vyhľadáva z centrálneho bodu v rámci daného PSČ. Vyhľadávať je však možné pomocou názvu ulice a čísla domu.
**Prečo sa niekedy po nastavení cieľa zobrazí výstražná ikona nedostatku paliva?**
Aby vás upozornila, že nemáte dostatok paliva na celú trasu bez zastávky na doplnenie paliva.
Ak chcete do svojej cesty jednoducho zaradiť zastávku na doplnenie paliva, klepnite na výstrahu paliva/energie. Týmto spôsobom zobrazíte čerpacie/nabíjacie stanice na trase blízko miesta, kde budete musieť natankovať/doplniť energiu – systém okrem toho vypočíta aj presnejší odhadovaný čas príchodu (ETA).
**Čo je to zobrazenie príchodu?**
Keď ste približne päť minút od cieľa, zobrazí sa vyskakovacie okno so zobrazením príchodu, ktoré vás vyzve na vyhľadanie parkoviska. Kliknutím na „show parking“ (zobraziť parkoviská) sa zobrazí zoznam parkovísk v najbližšom okolí vášho cieľa. Zobrazí sa vzdialenosť medzi vaším cieľom a daným parkoviskom. Keď kliknete na „Go“ (ísť), parkovisko sa pridá ako bod na trase.
**Čo je to Inteligentné hlasové navádzanie?**
Ak je v nastaveniach navigácie na bežných cestách povolené inteligentné hlasové navádzanie, navigačný systém vás upozorní na dopravné oneskorenie na trase a odporučí alternatívnu trasu (ak je k dispozícii). Ak nová trasa obsahuje cesty, ktoré nepoznáte, systém automaticky povolí hlasové navádzanie a vizuálne povely na jednotlivých križovatkách. Po návrate na známe cesty systém automaticky stlmí povely hlasového navádzania.
**Čo je to dochádzanie?**
Systém sa naučí trasy, na ktorých jazdíte medzi dvoma konkrétnymi miestami, napr. z práce domov a naopak. Dokáže sa naučiť aj ďalšie časté trasy, na ktorých jazdíte v podobnom čase.
Na hlavnej obrazovke (rovnako ako v prípade hlavnej funkcie navigácie) systém zobrazí až tri predpokladané ciele určené funkciou strojového učenia. Cieľ sa zobrazí spolu s cestou na trase, ktorá umožňuje rozlišovať medzi trasami, po ktorých ste predtým do daného cieľa jazdili viac ako jedenkrát. Zobrazí sa aj očakávaná hodnota ETA (odhadovaný čas príchodu), ktorá vám na prvý pohľad umožní zistiť, či bude čas jazdy zodpovedať vášmu zvyčajne očakávanému času trvania alebo nie.
**Ako funguje funkcia automatického spustenia dochádzania?**
Bez nastavenej trasy alebo aktívneho navádzania pri dochádzaní navigačný systém nedokáže informovať o možných zdržaniach na vašej trase. Ak je však v nastaveniach navigácie povolená funkcia automatického spustenia pri dochádzaní, systém s vysokou istotou predpovedá jeden potenciálny cieľ (vychádzajúc z vašich bežných jázd, ktoré sa naučil). Funkcia navádzania pri dochádzaní sa spustí automaticky za predpokladu, že trasa, po ktorej idete, vedie presne po predpokladanej trase.
Ak pri aktivovanej funkcii navádzania pri dochádzaní na vašej trase príde k dopravnej nehode, systém vás stále dokáže potenciálne upozorniť (v závislosti od miesta nehody a dostupných alternatív trasy), takže v prípade potreby môžete zvoliť alternatívnu trasu.
**Na čo slúži nastavenie zrkadlového informačného panela v nastaveniach navigácie pre interaktívny displej vodiča?**
Na hlavnom navigačnom zobrazení na dotykovom displeji sa kliknutím na šípku rozbalenia na strane informácií o nasledujúcej odbočke zobrazí na bočnej strane hlavného zobrazenia navigačnej mapy informačný panel s rôznymi informáciami. Prejdením prstom po paneli doľava a doprava je možné zobraziť alternatívne zobrazenia. Medzi možnosti patria zoznamy odbočiek, kompas, zoznamy dopravných incidentov, zobrazenie mapy zostávajúcej časti trasy a zobrazenie prehľadu trasy. Ak je v nastaveniach navigácie povolená možnosť „zrkadlový informačný panel“, informačný panel viditeľný na dotykovej obrazovke sa zobrazí aj na bočnej strane zobrazenia mapy v prípade, keď na interaktívnom displeji vodiča zvolíte zobrazenie mapy na celú obrazovku. To umožňuje zobrazenie všetkých kľúčových informácií pri navádzaní priamo vpred, čím sa uvoľní miesto na dotykovej obrazovke a zobrazia sa ďalšie informácie podľa vašich preferencií.