DIZAJN UMOŽŇUJÚCI INOVÁCIE

Naša moderná vízia dizajnu sa stala skutočnosťou vďaka kombinácii najmodernejších inžinierskych postupov s intuitívnymi technológiami.

Hladké laserom zvárané rozhranie strešnej dokončovacej lišty poskytuje bezproblémovú povrchovú úpravu, ktorá podporuje našu filozofiu dizajnu. Zapustené prvky poskytujú vzhľad vyfrézovaný z masívu a zlepšujú aerodynamické vlastnosti. Zaoblená hrana dverí sa stretáva so sklom v jednoduchom a čistom prevedení vďaka skrytej lište okolo bočných okien. Digitálne LED svetlomety Range Rover sú vybavené špičkovým mikroprocesorom a 1,2 milióna mikrozrkadiel. Dokážu zaostriť na 16 objektov súčasne a vymazať odrazy. Skryté podsvietené zadné svetlá, prvé svojho druhu na svete, sa v prevádzke zobrazujú ako žiarivé červené LED diódy a v čase nepoužívania ako výrazná lesklá čierna grafika.

POKOJNÉ ÚTOČISKO

Aktívne potláčanie hluku a prepracovaná architektúra zo zmiešaných kovov vytvárajú jednu z najtichších kabín spomedzi všetkých cestných vozidiel.

Funkcia aktívneho potláčania hluku novej generácie eliminuje nežiaduce zvuky, vibrácie a rušivé vplyvy. Znižuje kognitívnu záťaž vodiča a cestujúcich, čím pomáha všetkým doraziť do cieľa s pocitom sviežosti. Reproduktory s potláčaním hluku v opierkach hlavy, ktoré sú svetovou novinkou, vytvárajú individuálne tiché zóny pre maximálne vylepšenie kabíny. Štyri akcelerometre a mikrofóny na vonkajšej strane vášho vozidla Range Rover monitorujú vibrácie kolies, hluk pneumatík a zvuky motora a generujú rušivý signál, ktorý sa prehráva cez 35 hlavných reproduktorov vozidla. Technické vylepšenia prispievajú k 24-percentnému zlepšeniu prenosu hluku ešte pred použitím aktívneho potláčania hluku.

BEZPROBLÉMOVÁ INTEGRÁCIA

Skutočný moderný luxus si vyžaduje pokročilé funkcie, ktoré sú hladko integrované a vždy aktuálne.

Pokročilé funkcie - vrátane systému Amazon Alexa, vzdialeného parkovacieho asistenta Remote Park Assist1a Pivi Pro2 Zábavný a informačný systém (infotainment) - sú hladko integrované, ľahko použiteľné a veľmi relevantné. Vďaka aktualizáciám „vzduchom“ SOTA (Software-over-the-air) sa vozidlo Range Rover s pribúdajúcim vekom zlepšuje.

ELEKTRIFIKOVANÝ VÝKON

Nová architektúra vozidiel Range Rover poskytuje základy pre efektívne možnosti pohonu vrátane plug-in elektrického hybridu (PHEV) s predĺženým dojazdom. Plne elektrický Range Rover pribudne do rodiny vozidiel v roku 2024 a bude stáť na čele našej cesty k elektrickej budúcnosti.

DENNÉ CESTY

75 PERCENT

S dojazdom 113 km na čisto elektrický pohon je 75 % denných ciest3 Tieto môžete uskutočniť v elektrickom režime.

ELEKTRICKÝ (EV) ROZSAH (DO)

113KM

**

WLTP. Očakávaný dojazd v reálnej premávke je do 88 km.

HODNOTY CO2  EMISIÍ (Z)

18 G/KM

. **

V režime EV sa môžete tešiť z nulových emisií z výfukových plynov.

ČAS NABÍJANIA NA VEREJNOSTI

<60 MINS

Nabitie až na 80 percent v <60 mins with DC rapid charging4.

MLA-FLEX

Zmiešaná kovová modulárna pozdĺžna architektúra (MLA-Flex) poskytuje dokonalý základ pre novú úroveň pohodlia a zdokonalenia.

Range Rover Frame
Land Rover Range Rover (Technology)

Nová konštrukcia vozidiel Range Rover vyvažuje hmotnosť, pevnosť a tuhosť. Nová karoséria MLA-Flex je až o 50 % tuhšia a technické vylepšenia prispievajú k 24-percentnému zlepšeniu prenosu hluku. Vďaka kombinácii najmodernejších inžinierskych techník s 260 000 virtuálnymi testami a 1,2 milióna km testovania prototypov je Range Rover robustný, sofistikovaný a poskytuje referenčnú kvalitu.

POKRAČUJTE V SKÚMANÍ

Woman reclined in the New Range Rover watching TV

VYCHYTÁVKY

Range Rover ide príkladom.

New Range Rover First Edition

MODELY RANGE ROVER

Pozrite si celý modelový rad.

New Range Rover alloy wheels

ŠPECIFIKÁCIE

Pozrite si fakty a čísla.

**Zobraziť údaje WLTP.

Uvedené údaje sú výsledkom oficiálnych testov výrobcu v súlade s právnymi predpismi EÚ pri plne nabitej batérii. Len na účely porovnania. Hodnoty dosiahnuté v reálnej prevádzke môžu byť odlišné. Hodnoty CO2, údaje o spotrebe paliva, spotrebe energie a dojazde sa môžu líšiť v závislosti od faktorov, ako sú štýl jazdy, podmienky prostredia, zaťaženie, vybavenie kolesami, namontované príslušenstvo, aktuálna trasa a stav batérie. Údaje o dojazde sú založené na sériovom vozidle na štandardizovanej trase.

 

1K dispozícii od polovice roka 2022.

2Funkcia prepojenej navigácie Connected Navigation si bude vyžadovať ďalšie predplatné po uplynutí počiatočnej lehoty, ktorú vám odporučí predajca vozidiel Land Rover.

3Predpokladá sa nabíjanie len doma a vychádza z anonymizovaných údajov o vlastníctve od zákazníkov Range Roveru.

4Čas nabíjania závisí od mnohých faktorov, okrem iného od veku, stavu, teploty a existujúceho nabitia batérie, použitého zariadenia a dĺžky nabíjania.

 

Voliteľné funkcie a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka) a trhu, prípadne si ich inštalácia vyžaduje inštaláciu iných funkcií. Ďalšie informácie vám poskytne miestny predajca alebo si vozidlo nakonfigurujte online.

 

Všetky funkcie vo vozidle by mali vodiči používať len vtedy, keď je to bezpečné. Vodiči musia zabezpečiť, aby vždy mali úplnú kontrolou nad vozidlom.

 

Funkcie Pivi a InControl, možnosti, služby tretích strán a ich dostupnosť závisia od trhu - informujte sa u svojho predajcu vozidiel Land Rover o dostupnosti na miestnom trhu a o všetkých podmienkach. Niektoré funkcie si vyžadujú vhodnú SIM kartu s vhodnou dátovou zmluvou, ktorá si bude vyžadovať ďalšie predplatné po uplynutí počiatočnej lehoty odporúčanej predajcom. Pripojenie k mobilnej sieti nie je možné zaručiť na všetkých miestach. Informácie a obrázky zobrazené v súvislosti s technológiou InControl vrátane obrazoviek alebo sekvencií podliehajú aktualizáciám softvéru, kontrole verzií a iným zmenám systému/vizuálu v závislosti od zvolených možností. Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pobočiek. Niektoré funkcie systému Alexa závisia od technológií inteligentnej domácnosti. Na používanie služby Amazon Alexa potrebujete účet Amazon.