VÝROČIE MODELU DEFENDER

VÝROČIE MODELU DEFENDER

ROK OSLÁV SA ZAČAL VYTVORENÍM KILOMETROVEJ KULTOVEJ SILUETY V PIESKU ZÁLIVU RED WHARF BAY VO VEĽKEJ BRITÁNII.

Defender je stelesnením húževnatosti, drsnosti, sily a čo je najdôležitejšie, schopností.

GERRY MCGOVERN
HLAVNÝ DIZAJNÉR A KREATÍVNY RIADITEĽ SPOLOČNOSTI LAND ROVER

KDE SA TO CELÉ ZAČALO


Vozidlo Land Rover, koncipované v roku 1947, porušilo zaužívané konvencie ako viacúčelové vozidlo do každého terénu pre „poľnohospodárov, vidiečanov a na všeobecné priemyselné použitie“.


JAZDA VPRED


V roku 2015 automobilka predstavila tri limitované edície modelu Defender. Verzie Heritage a Adventure stelesňujú kvality značky Land Rover a vo verzii Autobiography sa spája luxus so skvelými jazdnými schopnosťami.

DNEŠNÝ DEFENDER


Oslávte 67 rokov celosvetového používania vozidla Land Rover, prekrsteného v roku 1990 na Defender, pri vstupe tohto vozidla do vzrušujúcej novej éry v jeho histórii.


NOVÉ OBZORY


Keďže výroba súčasného modelu Defender vo Veľkej Británii vstupuje do svojej záverečnej fázy, značka Land Rover v roku 2015 oslávi svoju globálnu automobilovú ikonu a začne sa venovať úplne novej rodine modelov Defender.

HERITAGE

LIMITOVANÁ EDÍCIA HERITAGE

LIMITOVANÁ EDÍCIA HERITAGE

Edícia Heritage sa inšpirovala modelmi Land Rover série I. Je jednou z troch limitovaných edícií modelu Defender, pričom každá oslavuje iný prvok charakteru a histórie značky Land Rover. Počet kusov tohto zberateľského vozidla, v ktorom sa spájajú originálne dizajnové prvky s moderným komfortom, je prísne obmedzený.
DIZAJNOVÉ DETAILY

DIZAJNOVÉ DETAILY

Na mriežke chladiča možno nájsť dizajn prvého modelu a grafika HUE 166 pripomína tabuľku s evidenčným číslom prvého predsériového modelu Land Rover. Unikátny zelený lak Grasmere Green je prispôsobený charakteristickému zelenému odtieňu Land Rover. Látkové sedadlá Almond pripomínajú interiér modelu Huey a originálny znak Land Rover je poctou série I.
KDE SA TO CELÉ ZAČALO

KDE SA TO CELÉ ZAČALO

Sériu I modelu Land Rover uviedla spoločnosť Rover Company na trh 30. apríla 1948. Tento model sa vyrábal zo zliatiny hliníka a horčíka s názvom Birmabright, ktorá bola pozostatkom z vojnovej leteckej výroby, pretože používanie ocele bolo prísne obmedzené.