VŠESTRANNÝ DIZAJNOM

Discovery Sport towing a caravan

POTIAHNITE ČOKOĽVEK

Vďaka ťažnej kapacite do 2 500 kg*, môžete pomocou nového Discovery Sport potiahnuť všetko od prívesov až po vozíky na kone.

Side view of Discovery sport

ODNESIE VŠETKO

Vďaka dynamickému zaťaženiu strechy do 75 kg máte možnosť prepravovať strešné boxy, bicykle a ďalšie vybavenie.

PRE VAŠE ĎALŠIE DOBRODRUŽSTVÁ

INTUITÍVNA TECHNOLÓGIA

Discovery Sport interior dashboard and infotainment system

BEZCHYBNÉ PRIPOJENIE

Vydajte sa na každé rodinné dobrodružstvo okamžite potom, ako si ho vymyslíte, pomocou informačno-zábavného systému2 PiviPro. 90 percent úloh je prístupných dvoma ťuknutiami na nový plávajúci 11,4-palcový zakrivený sklenený dotykový displej.

Discovery Sport infotainment mode

INTERAKTÍVNY PRÍSTROJOVÝ PANEL

12,3-palcový plne interaktívny prístrojový panel s vysokým rozlíšením je navrhnutý tak, aby do úrovne očí vodiča zobrazoval informácie o vozidle, navigácii a jazde. Kľúčové informácie si môžete premietnuť na čelné sklo pomocou voliteľného head-up displeja4.

View of Discovery sport interior mirror

NEOBMEDZENÝ VÝHĽAD

Vychutnajte si ničím nerušený výhľad s najkomplexnejšou sadou kamerových technológií,1vrátane spätného zrkadla ClearSight5. 3D priestorová kamera s funkciou ClearSight Ground View6 vám umožňuje vidieť „cez“ kapotu pre sebaistú jazdu v teréne.

Discovery Sport infotainment mode

ČISTENIE VZDUCHU V KABÍNE

Funkcia čistenia vzduchu v kabíne Cabin Air Purification Plus v novom Discovery Sport vďaka najsofistikovanejším technológiám kvality vzduchu v interiéri vo svojej triedefiltruje a čistí vzduch v kabíne od prachu a mikróbov a zároveň monitoruje úroveň CO2 aby sa celá vaša rodina cítila vo vozidle čerstvo a pohodlne.

Discovery Sport infotainment mode

POHODLIE VĎAKA NEUSTÁLEMU PRIPOJENIU

Bezproblémové pripojenie pre celú rodinu pomocou funkcií Cloud Connectivity a Apple CarPlay®7 a možnosť Wi-Fi hotspotu s dátovým tarifom. Vaše vozidlo môžete ovládať na diaľku a komunikovať s ním pomocou funkcie Land Rover Remote8.

Discovery Sport automatic gear box and devices charging port

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Funkcia bezdrôtového nabíjania zariadení3 a systémy konektivity vám umožnia nabíjať kompatibilné smartfóny a zároveň minimalizovať neporiadok v kabíne.

Crop of the Discovery Sport interior

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Navrhnuté na zjednodušenie jazdy. Medzi intuitívne funkcie balíka Driver Assist Pack patrí adaptívny tempomat a systém varovania pred nárazom zozadu.

ZVÝŠENÁ ÚČINNOSŤ

Parked Discovery Sport at phev charging point

PLUG-IN ELECTRICKÝ HYBRID

Zvláda vyše 90 percent priemerného denného jazdenia v čisto elektrickom režime9. Plug-in hybrid (PHEV) ponúka plne elektrickú jazdu s nulovými emisiami a certifikovaným dojazdom do 61 km ††.

Discovery driving in forest off road

MILD HYBRID

Motory modelu Discovery Sport typu mild hybrid rekuperujú, ukladajú a opätovne využívajú energiu vzniknutú pri brzdení, čím zlepšujú spotrebu paliva a zabezpečujú plynulú a pokojnú jazdu v meste. K dispozícii s celým radom naftových a benzínových motorov.

ŠPECIFIKÁCIE HYBRIDNÉHO ELEKTRICKÉHO MODELU

ELEKTRICKÝ DOJAZD PODĽA WLTP (DO)

61

KM**

Očakávaný elektrický dojazd v reálnej premávke do 47 km.

HODNOTY CO2 EMISIÍ (od)

33

G/KM**

Nulové výfukové emisie v režime EV.

VEREJNÉ NABÍJANIE (od)

30

MINÚT

Nabije sa z 0 na 80 percent za približne 30 minút pomocou rýchleho nabíjania jednosmerným elektrickým prúdom.

DOMÁCE NABÍJANIE (od)

2

HODÍN 12 MINÚT

Až na 100 % pomocou domácej nabíjačky na striedavý prúd s výkonom 7 kW.

SEBAVEDOMÉ SCHOPNOSTI

PRISPÔSOBITEĽNÉ TECHNOLÓGIE

Aby ste mali istotu vo všetkých podmienkach na ceste, je každý Discovery Sport vybavený pohonom všetkých kolies a systémami All Terrain Progress Control a Terrain Response 2.

OPTIMÁLNA TRAKCIA

Cíťte sa bezpečne pri akýchkoľvek podmienkach počas jazdy v teréne vďaka asistentovi rozjazdu na klzkom povrchu Launch Traction Control, systémom zabezpečujúcim automatický kontrolovaný zjazd zo strmého kopca Gradient Release Control a Hill Descent Control a vďaka asistentovi rozjazdu do kopca Hill Launch Assist.

Discovery driving on mountain road
Discovery driving in forest off road
Autoplay Start
Autoplay Stop

INDIVIDUALIZÁCIA

POKRAČUJTE V OBJAVOVANÍ

Discovery Sport front grille

MODELY DISCOVERY SPORT

Pozrite si celý modelový rad.

Discovery Sport outside of glass house

PREHĽAD

Užívajte si život plnými dúškami spolu s Discovery Sport.

**Zobraziť údaje WLTP
Uvedené údaje sú výsledkom oficiálnych testov výrobcu v súlade s právnymi predpismi EÚ pri plne nabitej batérii. Len na účely porovnania. Hodnoty dosiahnuté v reálnej prevádzke môžu byť odlišné. Hodnoty CO2, údaje o spotrebe paliva, spotrebe energie a dojazde sa môžu líšiť v závislosti od faktorov, ako sú štýl jazdy, podmienky prostredia, zaťaženie, vybavenie kolesami, namontované príslušenstvo, aktuálna trasa a stav batérie. Údaje o dojazde sú založené na údajoch o spotrebe sériového vozidla na štandardizovanej trase.

 

Mokrý: Objem meraný simuláciou nákladového priestoru naplneného kvapalinou.

 

*Ťažné zariadenie môže výrazne ovplyvniť dojazd v elektrickom režime.

 

Čas nabíjania závisí od mnohých faktorov, okrem iného od veku, stavu, teploty a existujúceho nabitia batérie, použitého zariadenia a dĺžky nabíjania.

 

1Merané v porovnaní s uzavretou skupinou konkurentov, plate 3.3.2023.

2Funkcia prepojenej navigácie Connected Navigation si bude vyžadovať ďalšie predplatné po uplynutí počiatočnej lehoty, ktorú vám odporučí predajca vozidiel Land Rover.

3Len kompatibilné telefóny.

4Na niektorých trhoch sa vyžaduje čelné sklo s tlmením slnečného žiarenia. Navigačné pokyny na čelnom skle sa zobrazia len vtedy, keď je vo vozidle namontovaný systém Pivi Pro.

5Ak používatelia, ktorí nosia bifokálne alebo varifokálne okuliare, nemôžu jednoducho upraviť zaostrenie digitálneho obrazu v spätnom zrkadle s technológiou ClearSight, môžu sa kedykoľvek vrátiť do jednoduchého režimu spätného zrkadla. Obraz nezobrazuje dianie v reálnom čase. Vždy skontrolujte okolie vozidla pre zachovanie bezpečnosti. Podlieha miestnym predpisom.

6Systém priehľadnej kapoty ClearSight Ground View závisí od 3D priestorovej kamery. Obraz nezobrazuje dianie v reálnom čase. Vždy skontrolujte okolie vozidla pre zachovanie bezpečnosti. Podlieha miestnym predpisom.

7Vaše vozidlo je pripravené využívať služby Apple CarPlay. Služby, ktoré ponúka Apple CarPlay závisia od dostupnosti funkcií vo vašej krajine, viac informácií nájdete na https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay.

8Aplikácia Land Rover Remote obsahuje predplatené služby, ktoré je možné predĺžiť po uplynutí pôvodnej lehoty odporúčanej predajcom vozidiel Land Rover. Aplikáciu Land Rover Remote je potrebné stiahnuť z obchodu Apple App Store/ Google Play Store.

9Priemerná denná dĺžka cesty (51 km) bola vypočítaná pomocou údajov zo systému InControl z 30 trhov po celom svete pre vozidlá Discovery Sport v rokoch 2019 až 2022. Predpokladom je úplne nabitá batéria.

 

Meridian je registrovaná ochranná známka spoločnosti Meridian Audio Ltd. Trifield a zariadenie „three fields“ je ochranná známka spoločnosti Trifield Productions Ltd.

Upozorňujeme, že pri výbere alternatívnych úrovní výbavy môžu byť prvky štandardnej výbavy nahradené. Štandardná výbava sa môže líšiť aj podľa typu motora a prevodovky.

Doplnková výbava a jej dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka) alebo si je inštalácia môže vyžadovať inštaláciu iných doplnkových prvkov. Ďalšie informácie vám poskytne miestny predajca alebo si vozidlo nakonfigurujte online.

Všetky funkcie vo vozidle by mali vodiči používať len vtedy, keď je to bezpečné. Vodiči musia zabezpečiť, aby vždy mali úplnú kontrolou nad vozidlom.

Funkcie Pivi a InControl, možnosti, služby tretích strán a ich dostupnosť závisia od trhu - informujte sa u svojho predajcu vozidiel Land Rover o dostupnosti na miestnom trhu a o všetkých podmienkach. Niektoré funkcie sú spojené s predplatným, ktoré si po uplynutí počiatočnej lehoty odporúčanej predajcom musíte obnoviť. Pripojenie k mobilnej sieti nie je možné zaručiť na všetkých miestach. Informácie a obrázky zobrazené v súvislosti s technológiou InControl vrátane obrazoviek alebo sekvencií podliehajú aktualizáciám softvéru, kontrole verzií a iným zmenám systému/vizuálu v závislosti od zvolených možností.