POKRAČOVALI SME PO TRASE, O KTOREJ SME PREDPOKLADALI, ŽE JE CESTOU

V rámci príprav na podujatie G4 Challenge 2006 sme jeden a pol roka strávili prieskumom, a v priebehu tohto času sme sa vlastne stali miestnymi obyvateľmi. Sídlo sme mali v Santa Cruz a poznali sme najlepšie bary, najlepšie cesty a získali tie najlepšie kontakty.


V tíme sme boli dvaja Švédi, jeden Juhoafričan, dvaja Briti a Španiel. Šesť chlapíkov, ktorí hľadali tie najlepšie miesta v Bolívii. Museli sme ich nájsť, otestovať a napokon ohodnotiť. Bola to náročná úloha. Našli sme fantastické miesta, na ktorých pred nami nikto nebol – dokonca ani miestni sprievodcovia.


Jedného dňa sme išli po trase, o ktorej sme predpokladali, že je cestou. Keď začala ťahať hore úbočím, neboli na nej serpentíny, jednoducho šla rovno nahor. Bolo zrejmé, že ide o trasu, kadiaľ kládli kábel. Bola skutočne veľmi strmá. Nakoniec to pre Discovery nebol žiadny problém, ale jej strmosť bola až desivá.


V Bolívii sú mimoriadne vyplavené cesty. Všetky sú štrkové a ak na také narazíte vo Švédsku alebo v Anglicku, pôjdete rýchlosťou päť kilometrov za hodinu, pretože viete, že úsek je dlhý len 100 m. Ale v Bolívii takto vyzerajú cesty. Náš mechanik povedal, že to, čo sme zažili za jeden deň v Bolívii, absolvujú tlmiče vo vozidle jazdiacom vo Veľkej Británii za celú svoju životnosť.