TECHNOLÓGIE
NAHOR
INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
VOLANT
Na volante sú dotykové tlačidlá, ktoré sú skryté, kým sa ich nedotknete. Jedno z týchto tlačidiel je programovateľné, takže si ho môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb a ovládať celý rad funkcií.
SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
Súčasťou voliteľného systému zábavy na zadných sedadlách sú dva osempalcové displeje zabudované do zadnej časti predných opierok hlavy alebo 10-palcové displeje s vysokým rozlíšením pripojené kĺbom k sedadlu. Systém je vybavený bezdrôtovými slúchadlami a diaľkovým ovládačom, USB a HDMI konektormi a podporou viacerých zariadení.
ROZPOZNÁVANIE HLASU
Range Rover ponúka funkciu inteligentného rozpoznávania hlasu. Takže úlohy môžete dokončiť bez toho, aby ste prestali sledovať cestu. Napríklad povel „Tune to 97.9“ (naladiť frekvenciu 97,9) alebo „Call home“ (zavolať domov).
SMARTPHONE PACK
By screen sharing with your SUV’s InControl infotainment system, the Smartphone Pack helps you stay safely connected to your smartphone even while in the vehicle. Applications include both Android Auto™ and Apple CarPlay®
SYSTÉM PRO SERVICES
Funkcia InControl Apps predstavuje interaktívnu súpravu aplikácií optimalizovaných pre vozidlá, ktoré umožňujú prehrávanie multimédií, služby založené na cloudových a lokálnych službách a ďalšie - cez USB port.
FUNKCIA PROTECT
Funkciu Protect môžete používať na zaznamenávanie svojich jázd, kontrolu množstva paliva v nádrži na diaľku, jednoduché vyhľadanie vozidla na parkovisku alebo dokonca na kontrolu, či ste nenechali otvorené okno. Súčasťou je aj optimalizovaná služba Land Rover Assistance.
AUDIOSYSTÉM Meridian™
AUDIOSYSTÉM Meridian™

Meridian - to je výnimočné rozlíšenie, krištáľovo čisté výšky a plné, hlboké basy prehrávané prostredníctvom starostlivo umiestnených 13 reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera.

Preskúmajte audiosystém Meridian™
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

Plnohodnotnú sýtosť a čistotu živého prednesu zaisťuje 19 predných, bočných a zadných reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera - ktoré dokonale spája technológia Trifield™.2

Preskúmajte audiosystém Meridian™
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ SIGNATURE
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ SIGNATURE

Zvukový systém Signature obsahuje 29 reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera. Pre každého cestujúceho zabezpečuje intenzívny a osobný zvukový zážitok. Svetová technologická novinka Trifield 3D pozdvihuje priestorový zvuk na ďalšiu úroveň.

Preskúmajte audiosystém Meridian™
INOVÁCIE
CELOHLINÍKOVÁ KONŠTRUKCIA KAROSÉRIE
Ľahšia, pevnejšia a udržateľnejšia inovatívna monokoková karoséria má vynikajúcu tuhosť. Prináša dokonalosť a schopnosť odolávať rovnakým terénom ako všetky vozidlá značky Land Rover.
LAND ROVER IGUIDE
Aplikácia Land Rover iGuide, využívajúca najnovšiu technológiu rozšírenej reality, vysvetľuje význam všetkých dôležitých funkcií a ovládacích prvkov vo vozidle. Zároveň slúži ako mobilná príručka k vozidlu, vďaka ktorej budete mať vždy poruke odpoveď na každú otázku.

VÝKON
VYHĽADAŤ PREDAJCU
SYSTÉM SPEED LOWERING
Systém Speed Lowering využíva elektronické vzduchové zavesenie kolies na zníženie aerodynamického odporu a spotreby paliva pri ustálených rýchlostiach. Keď vozidlo dosiahne rýchlosť 105 km/h, systém zníži svetlú výšku o 15 mm oproti normálnej výške.
DYNAMICKÝ REŽIM
Toto nastavenie - ako súčasť systému Terrain Response - aktivuje tvrdšie zavesenie kolies, ktoré vyhovuje dynamickejšiemu štýlu jazdy. Vodič si môže užívať pocit priameho prepojenia s vozovkou, bezpečnú jazdu a maximálne potešenie z jazdy.
KOMFORTNÝ REŽIM
Toto nastavenie je súčasťou systému Terrain Response. Zaisťuje prémiovú úroveň komfortu na ceste, ktorá vyplýva z kalibrácie nastavení zavesenia kolies s cieľom zabezpečiť kultivovanejšiu jazdu.
SCHOPNOSTI
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
DVOJSTUPŇOVÁ ROZVODOVKA
Dodatočné nižšie prevodové stupne môžu byť neoceniteľné v náročných podmienkach, ako je jazda v teréne alebo pri ťahaní. Systém dvojstupňovej rozvodovky zabezpečuje v takýchto prípadoch presnú rýchlosť a kontrolu.
SYSTÉM ROZBIEHANIA PRI NÍZKEJ PRIĽNAVOSTI
Systém rozbiehania pri nízkej priľnavosti zabezpečuje optimálne ovládanie krútiaceho momentu pri rozbiehaní zo zastavenia a vylepšuje schopnosti vozidla za klzkých podmienok, napríklad na mokrej tráve, snehu a ľade.
VYLEPŠENÝ ASISTENT ŤAHANIA PRÍVESU
Pokročilý asistent ťahania prívesu umožňuje ovládať smer prívesu pri cúvaní pomocou otočného ovládača systému Terrain Response 2. Voliteľný systém umožňuje ovládať riadenie vozidla s cieľom dosiahnuť požadovanú trajektóriu prívesu.
SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso.
ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, zobrazí výstrahu, aby ste mohli včas zareagovať. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
SYSTÉM VAROVANIA PRED VYBOČENÍM Z JAZDNÉHO PRUHU
Dlhé cesty budú oveľa bezpečnejšie. Systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu sleduje polohu vozidla v jazdnom pruhu a v prípade, že vozidlo začne bez vášho úmyslu opúšťať jazdný pruh, upozorní vás prostredníctvom vizuálneho signálu a vibrácií volantu.
PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
Uľahčuje manévrovanie s vozidlom. Ak zaradíte spätný chod, aktivujú sa senzory v prednom a zadnom nárazníku. Počas parkovania vás vozidlo pomocou zobrazenia na dotykovom displeji a zvukovej spätnej väzby informuje o vzdialenosti od prekážok.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat s obmedzovačom rýchlosti vám umožňuje udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Obmedzovač rýchlosti zasa umožňuje vopred nastaviť maximálnu rýchlosť.
BALÍKY ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA
BALÍK ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA

Balík asistenčných systémov vodiča ponúka širokú škálu pomôcok pre vodiča vrátane funkcií, ktoré sú súčasťou balíkov Drive Pro, Park Pro a systému priestorových kamier. Súčasťou je aj nový adaptívny tempomat s asistentom riadenia.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
DRIVE
Voliteľný balík Drive ponúka celý rad funkcií, vďaka ktorým budete v bezpečí a informovaní, vrátane systému monitorovania stavu vodiča, monitorovania mŕtveho uhla, rozpoznávania dopravných značiek a adaptívneho obmedzovača rýchlosti.
DRIVE PRO
Okrem technológií, ktoré sú súčasťou balíka Drive, je v balíku Drive Pro k dispozícii asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, asistent mŕtveho uhla a adaptívny tempomat s asistentom pre jazdu v kolóne a systém núdzového brzdenia pri vysokej rýchlosti.
PARK
Obsahuje parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením a systém monitorovania premávky za vozidlom, aby mal vodič úplnú dôveru pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Systém monitorovania bezpečného vystupovania upozorňuje cestujúcich na zadných sedadlách na približujúce sa vozidlá predtým, ako vystúpia.
PARK PRO
Okrem technológií v balíku Park ponúka balík Park Pro systém parkovacieho asistenta, ktorý uľahčuje pozdĺžne aj kolmé parkovanie - riadi vozidlo na vhodné miesto.
KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
PREVZIAŤ BROŽÚRU
VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ SEDADLÁ
Vyhrievané a odvetrávané predné a zadné sedadlá zaručujú optimálny komfort bez ohľadu na teplotu vzduchu. Táto funkcia umožňuje vodičovi a cestujúcim nastaviť požadovanú teplotu nezávisle od seba.
FUNKCIA POSUNUTIA SEDADLA SPOLUJAZDCA ÚPLNE DOPREDU
Po jedinom dotyku na tlačidlo sa sedadlo spolujazdca posunie do polohy úplne dopredu, čo najviac od sedadla zadného cestujúceho, čím sa pre danú osobu maximalizuje priestor vzadu a viditeľnosť.
CHLADNIČKA V STREDOVEJ KONZOLE
Voliteľná chladnička v prednej konzole zabezpečuje luxus chladených nápojov kedykoľvek. Zmestia sa do nej až štyri 500 ml fľaše, ktoré si zachovajú teplotu 5 °C.
POKROČILÉ OSVETLENIE
Zadní cestujúci si môžu zvoliť z dvoch možností: Jasné biele svetlo a teplé biele svetlo, každé s viacerými úrovňami jasu. Prvé z nich je vhodnejšie na prácu a aktivity, ktoré vyžadujú sústredenie, zatiaľ čo druhé je relaxačné, prirodzené svetlo.
yt:k_8t-2Gs3NA
ŠTVORZÓNOVÝ KLIMATIZAČNÝ SYSTÉM
Štvorzónový klimatizačný systém dokáže vylepšiť pohodlie nastavením teploty, smeru a intenzity prúdenia vzduchu. Systém má samostatné ovládače pre vodiča, spolujazdca a cestujúcich na oboch sedadlách v druhom rade. Súčasťou sú dodatočné vetracie otvory v stredných stĺpikoch.
KONEKTIVITA
Range Rover sa dodáva až so siedmimi USB konektormi na dátové pripojenie aj nabíjanie, HDMI konektorom, 12 V prídavným konektorom a zásuvkou so sieťovým napätím. Takže každý cestujúci si môže nabíjať zariadenia a baviť sa - s tabletom, mobilným telefónom alebo iným zariadením.
yt:2k9_4gom_PE
VYHRIEVANIE VOZIDLA NA DIAĽKU
Tento inovatívny systém dokáže vopred vyhriať alebo vyvetrať vozidlo pomocou diaľkového ovládača a 7-dňového časovača. Pred nastúpením budete mať vždy istotu, že v kabíne je správna teplota.
BEZDOTYKOVÉ ELEKTRICKÉ OVLÁDANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU
Funkcia gestom ovládaných elektrických dverí batožinového priestoru umožňuje otvárať aj zatvárať dvere batožinového priestoru bez toho, aby bolo potrebné dotknúť sa vozidla alebo stlačiť tlačidlo na ovládači. Tento elektronický systém obsahuje dva senzory - na oboch stranách vozidla jeden. Funkciu aktivujete jednoduchým posúvaním nohy pod niektorým zo senzorov.
JEMNÉ DOVRETIE DVERÍ
Range Rover je k dispozícii aj s voliteľnou funkciou jemného dovretia dverí, ktorá ovláda dovieranie predných a zadných dverí. Umožňuje ovládať posledných 6 mm pohybu dverí a zabezpečuje jemné dovretie predných a zadných dverí.
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Vyberte si až tri vozidlá Land Rover a porovnajte ich vedľa seba
REZERVUJTE SI SKÚŠOBNÚ JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Land Rover v blízkosti

1Meridian je registrovaná ochranná známka spoločnosti Meridian Audio Ltd.
2Trifield a zariadenie „three fields“ je ochranná známka spoločnosti Trifield Productions Ltd.

Pri zavádzaní technológie InControl môžu byť niektoré popísané funkcie voliteľné a závislé od trhu alebo pohonnej sústavy. Informácie o dostupnosti a úplných podmienkach vo vašej krajine získate u svojho miestneho predajcu Land Rover. Niektoré funkcie vyžadujú príslušnú SIM kartu s príslušnou zmluvou o dátach, ktorá bude vyžadovať ďalšie predplatné po úvodnom období, ktoré vám oznámi váš predajca Land Rover. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách.