TECHNOLÓGIE
TOP
INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
VOLANT
Jedinečné, skryté spínače volantu, ktoré sa objavia po osvetlení, zmenšujú počet ovládacích prvkov v kabíne a ovládajú množstvo funkcií. Pravidelne používané funkcie, ako napríklad médiá, možno úplne ovládať z volantu spoločne s interaktívnym displejom vodiča.
SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
Súčasťou voliteľného systému zábavy na zadných sedadlách sú dva osempalcové displeje zabudované do zadnej časti predných opierok hlavy alebo 10-palcové displeje s vysokým rozlíšením pripojené kĺbom k sedadlu. Súčasťou systémov sú digitálne bezdrôtové slúchadlá s technológiou WhiteFire® a rozhrania HDMI, Mobile Hi-Definition Link (MHL) a USB.
BALÍK SMARTPHONE
Tento balík vám umožňuje obsluhovať pomocou dotykovej obrazovky aplikácie z vášho smartfónu Android™ alebo Apple™ prispôsobené na používanie vo vozidle.
ROZPOZNÁVANIE HLASU
Systém rozpoznávania hlasu InControl rozumie hovoreným povelom, aby ste mohli komunikovať s vozidlom a aplikáciami, uskutočniť hovor alebo vybrať hudobnú skladbu bez toho, aby ste sa prestali sústrediť na cestu vpredu.
SYSTÉM PRO SERVICES
Systém Pro Services poskytuje všetko - od informácií o doprave v reálnom čase až po navigáciu od dverí k dverám.
FUNKCIA PROTECT
Funkciu Protect môžete používať na zaznamenávanie svojich jázd, kontrolu množstva paliva v nádrži na diaľku, jednoduché vyhľadanie vozidla na parkovisku alebo dokonca na kontrolu, či ste nenechali otvorené okno. Súčasťou je aj optimalizovaná služba Land Rover Assistance.
AUDIOSYSTÉM Meridian™
AUDIOSYSTÉM Meridian™

Meridian - to je výnimočné rozlíšenie, krištáľovo čisté výšky a plné, hlboké basy prehrávané prostredníctvom starostlivo umiestnených 13 reproduktorov vrátane dvojkanálového subowoofera.

Preskúmajte audiosystém Meridian™
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

Plnohodnotnú sýtosť a čistotu živého prednesu zaisťuje 19 predných, bočných a zadných reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera - ktoré dokonale spája technológia Trifield™.

Preskúmajte audiosystém Meridian™
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ SIGNATURE
ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ SIGNATURE

Svetová technologická novinka Trifield™ 3D prináša ďalšiu úroveň priestorového zvuku. Súčasťou zvukového systému Signature je 23 reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera. Neuveriteľne autentický zvuk rozvíja pocit priestoru v kabíne, čo zvýrazňuje vaše obľúbené vystúpenia, ich skutočný rozsah a polohu.

Preskúmajte audiosystém Meridian™
INOVÁCIE
PHEV
Plug-in hybridný elektromobil (PHEV) prichádza bez kompromisov na poli schopností, výkonu alebo vzhľadu. O pohon sa stará naša doteraz najinovatívnejšia pohonná jednotka.
PRESKÚMAJTE PHEV
CELOHLINÍKOVÁ KAROSÉRIA
Ľahšia, pevnejšia a udržateľnejšia inovatívna monokoková karoséria má vynikajúcu tuhosť. Prináša dokonalosť a schopnosť odolávať rovnakým terénom ako všetky vozidlá značky Land Rover.
IGUIDE (ČOSKORO)
Aplikácia Land Rover iGuide, využívajúca najnovšiu technológiu rozšírenej reality, vysvetľuje význam všetkých dôležitých funkcií a ovládacích prvkov vo vozidle. Zároveň slúži ako mobilná príručka k vozidlu, vďaka ktorej budete mať vždy poruke odpoveď na každú otázku.
VÝKON
CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
ELEKTRONICKÝ AKTÍVNY DIFERENCIÁL SO SYSTÉMOM SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD
Systém smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd zabezpečuje citlivejší, riadený prejazd zákrutou a ovládanie vozidla aj v tých najostrejších odbočkách. Elektronický diferenciál a brzdový systém vozidla pri prejazde zákrutou neustále vyrovnávajú prenos krútiaceho momentu motora medzi všetkými štyri kolesami.
SYSTÉM DYNAMICKÉHO OVLÁDANIA STABILITY
Úlohou systému je monitorovanie dynamického správania vozidla a zásahy s cieľom zachovania maximálnej stability vozidla. Systém dynamického ovládania stability znižuje krútiaci moment motora a primeraným brzdením reguluje smeru jazdy vozidla.
SYSTÉM SPEED LOWERING
Systém Speed Lowering* využíva elektronické vzduchové zavesenie kolies na zníženie aerodynamického odporu a spotreby paliva pri ustálených rýchlostiach. Keď vozidlo dosiahne rýchlosť 105 km/h, systém zníži svetlú výšku o 15 mm oproti normálnej výške.
PROGRAM DYNAMIC
Vozidlá vybavené systémom Terrain Response 2, elektronickým aktívnym diferenciálom a systémom smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd majú dodatočné nastavenie - program Dynamic - ktorý vyladí odpruženie kolies, aby bolo ovládanie karosérie ešte presnejšie a plynulejšie a odozvy ostrejšie.
SCHOPNOSTI
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
VYLEPŠENÝ ASISTENT ŤAHANIA PRÍVESU
Vylepšený asistent ťahania prívesu umožňuje ovládať smer prívesu pri cúvaní pomocou otočného ovládača systému Terrain Response 2. Systém umožňuje ovládať riadenie vozidla s cieľom dosiahnuť požadovanú trajektóriu prívesu.
SYSTÉM ROZBIEHANIA PRI NÍZKEJ PRIĽNAVOSTI
Systém rozbiehania pri nízkej priľnavosti zabezpečuje optimálne ovládanie krútiaceho momentu pri rozbiehaní zo zastavenia a vylepšuje schopnosti vozidla za klzkých podmienok, napríklad na mokrej tráve, snehu a ľade.
DVOJSTUPŇOVÁ ROZVODOVKA
Dodatočné nižšie prevodové stupne môžu byť neoceniteľné v náročných podmienkach, ako sú strmé stúpania alebo svahy, jazda v teréne alebo pri ťahaní. Systém dvojstupňovej rozvodovky zabezpečuje v takýchto prípadoch presnú rýchlosť a kontrolu.
SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso.
ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
Systém núdzového brzdenia dokáže pomôcť zabrániť zrážkam s inými vozidlami alebo chodcami. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, zobrazí výstrahu, aby ste mohli včas zareagovať. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.
SYSTÉM VAROVANIA PRED VYBOČENÍM Z JAZDNÉHO PRUHU
Dlhé cesty budú oveľa bezpečnejšie. Systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu sleduje polohu vozidla v jazdnom pruhu a v prípade, že vozidlo začne bez vášho úmyslu opúšťať jazdný pruh, upozorní vás prostredníctvom vizuálneho signálu a vibrácií volantu.
PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
Parkovanie v stiesnených priestoroch je bezpečnejšie. Ak zaradíte spätný chod, aktivujú sa senzory v zadnom nárazníku. Počas parkovania vás vozidlo pomocou zobrazenia na dotykovom displeji a zvukovej spätnej väzby informuje o vzdialenosti od prekážok.
TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
Tempomat a obmedzovač rýchlosti vám umožňujú udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Obmedzovač rýchlosti zasa umožňuje vopred nastaviť maximálnu rýchlosť.
VOLITEĽNÉ BALÍKY
BALÍK ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV VODIČA

Balík asistenčných systémov vodiča obsahuje najkomplexnejšiu množinu technológií na jazdu a parkovanie. Balík asistenčných systémov vodiča vychádza z balíkov Drive Pro a Park Pro. Okrem toho ponúka adaptívny tempomat s asistentom riadenia a priestorovou kamerou s 360° zobrazením.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
DRIVE
Voliteľný balík Drive ponúka celý rad funkcií, vďaka ktorým budete v bezpečí a informovaní, vrátane systému monitorovania stavu vodiča, monitorovania mŕtveho uhla, rozpoznávania dopravných značiek a adaptívneho obmedzovača rýchlosti.
DRIVE PRO
Okrem technológií, ktoré sú súčasťou balíka Drive, je v balíku Drive Pro k dispozícii asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, asistent mŕtveho uhla a adaptívny tempomat s asistentom pre jazdu v kolóne a systém núdzového brzdenia pri vysokej rýchlosti.
PARK
Obsahuje parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením a systém monitorovania premávky za vozidlom, aby mal vodič úplnú dôveru pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Systém monitorovania bezpečného vystupovania upozorňuje cestujúcich na zadných sedadlách na približujúce sa vozidlá predtým, ako vystúpia.
PARK PRO
Okrem technológií v balíku Park ponúka balík Park Pro systém parkovacieho asistenta, ktorý uľahčuje pozdĺžne aj kolmé parkovanie - riadi vozidlo na vhodné miesto.
KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
PREVZIAŤ BROŽÚRU
VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ SEDADLÁ
Voliteľné vyhrievané a odvetrávané predné a zadné sedadlá zaručujú optimálny komfort bez ohľadu na teplotu vzduchu.
KONEKTIVITA
Range Rover Sport je k dispozícii s dvoma voliteľnými domovými zásuvkami a piatimi portmi USB v celej kabíne. To je zárukou nepretržitej zábavy pre každého cestujúceho bez ohľadu na to, kde sedí.
yt:V8dudKAsTnw
KONFIGUROVATEĽNÉ NÁLADOVÉ OSVETLENIE INTERIÉRU
Voliteľné konfigurovateľné náladové osvetlenie interiéru umožňuje meniť farbu, odtieň a atmosféru v kabíne podľa aktuálnej nálady. Pomocou dotykového displeja si vyberte z palety desiatich farieb.
VYHRIEVANIE VOZIDLA NA DIAĽKU S ČASOVÝM OVLÁDANÍM KLIMATIZÁCIE
Tento systém dokáže vopred vyhriať alebo vyvetrať vozidlo pomocou diaľkového ovládača a 7-dňového časovača. Pred nastúpením budete mať vždy istotu, že v kabíne je správna teplota.
ELEKTRICKÉ DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM
Funkcia gestom ovládaných elektrických dverí batožinového priestoru umožňuje otvárať aj zatvárať dvere batožinového priestoru bez toho, aby bolo potrebné dotknúť sa vozidla. Tento elektronický systém obsahuje dva senzory - na oboch stranách vozidla jeden. Funkciu aktivujete jednoduchým posúvaním nohy pod niektorým zo senzorov.
JEMNÉ DOVRETIE DVERÍ
Range Rover Sport je k dispozícii s funkciou dovretia všetkých dverí. Umožňuje regulovať posledných 6 mm pohybu dverí a zabezpečuje jemné dovretie predných a zadných dverí.
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si perfektný Range Rover Sport
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
REZERVUJTE SI SKÚŠOBNÚ JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste

Meridian je registrovaná ochranná známka spoločnosti Meridian Audio Ltd. Trifield a zariadenie „three fields“ sú ochranné známky spoločnosti Trifield Productions Ltd. Funkcie a ich dostupnosť sa môžu líšiť podľa výbavy vozidla a krajiny.

Počas zavádzania systému InControl môžu byť niektoré uvedené funkcie voliteľné a závislé od krajiny alebo pohonnej jednotky. Dostupnosť a úplné podmienky vo vašej krajine vám poskytne miestny predajca Land Rover, prípadne si prečítajte lokálne webové stránky Land Rover. Niektoré funkcie vyžadujú vhodnú SIM kartu s dátovým paušálom, ktorá vyžaduje dodatočné predplatné po počiatočnom období, ktoré vám poskytne predajca. Mobilné pripojenie nie je možné zaručiť vo všetkých lokalitách. Informácie a obrázky zobrazené na tejto webovej stránke v súvislosti s technológiami InControl (vrátane obrazoviek alebo sekvencií) podliehajú aktualizáciám softvéru, verziovaniu a iným systémovým/vizuálnym zmenám v závislosti od zvolených prvkov. Všetky funkcie by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.