RANGE ROVER SPORT

NAJDYNAMICKEJŠÍ RANGE ROVER

PRESKÚMAJTE DIZAJN
TOP
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
Použite konfigurátor a zostavte si perfektný Range Rover Sport
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
REZERVUJTE SI SKÚŠOBNÚ JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
DIZAJN
VONKAJŠÍ DIZAJN

Range Rover Sport je navrhnutý, aby priťahoval pohľady. Jeho znížený, športový vzhľad zdokonaľujú prepracované nárazníky vpredu aj vzadu s integrovanými koncovkami výfuku* a dramatický, moderný pocit dopĺňajú LED svetlá s voliteľnými oblúkovými animovanými smerovými svetlami.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL

ZOBRAZIŤ GALÉRIU

NÁLADOVÉ OSVETLENIE
NÁLADOVÉ OSVETLENIE

Mimoriadne komfortné. Výnimočne funkčné. Čistý, moderný dizajn interiéru je doplnený zdokonaleným náladovým osvetlením a systémom Touch Pro Duo.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
SEDADLÁ
SEDADLÁ

Či uprednostňujete jednoduchosť alebo štýlové kontrasty, výberom z ponuky sedadiel si pri každom nastupovaní do modelu Range Rover Sport užijete dokonalý dojem. Môžete si vybrať zo štyroch druhov kože – vrátane kože Windsor a semianilínovej kože – ktoré sú k dispozícii v ôsmich rôznych farbách. Sú vyhotovené buď v jednofarebnom, dvojfarebnom, alebo dvojfarebnom prevedení so semišom.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
VÝKON
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

Tento systém ponúka dokonalú rovnováhu medzi jazdou a ovládaním vďaka plynulému variabilnému nastaveniu tlmičov. Systém adaptívnej dynamiky až 500-krát za sekundu monitoruje pohyby vozidla, reaguje na zásahy vodiča a stav vozovky, aby zabezpečil pohodlnú a vyrovnanú jazdu.

CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
COMMANDSHIFT 2
COMMANDSHIFT 2

Priestranná kabína je navrhnutá okolo vodiča. Športová vyvýšená poloha za volantom pomáha zaistiť bezpečnejšiu jazdu. Medzi intuitívne ovládacie prvky patrí radiaca páka CommandShift 2, ktorá poskytuje možnosť manuálneho radenia prevodových stupňov a páčky radenia pod volantom.

CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM
KONFIGUROVATEĽNÝ DYNAMICKÝ SYSTÉM

Za príplatok si môžete zvoliť konfigurovateľný dynamický systém, ktorý prináša množstvo vylepšení a možnosť komfortnej alebo športovej jazdy. Charakteristiku plynového pedála, body radenia prevodovky, nastavenia riadenia a zavesenia kolies umožňuje prispôsobiť podľa vlastných jazdných preferencií.

CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
TECHNOLÓGIA
SVETLOMETY LED
SVETLOMETY LED

Laserové svetlomety Pixel s charakteristickými dennými svetlami sú dokonalým prvkom výbavy, pretože laserová technológia má päťkrát vyššiu svietivosť než štandardné LED svetlá. Ak pri rýchlosti nad 80 km/h systém nezaznamená svetlá iných vozidiel, dokáže osvetliť cestu do vzdialenosti viac ako pol kilometra.

PRESKÚMAJTE TECHNOLÓGIE
yt:9t6C057826g
PROJEKČNÝ DISPLEJ
PROJEKČNÝ DISPLEJ

Projekčný displej zobrazuje na čelnom skle kľúčové údaje o vozidle vrátane rýchlosti, prevodového stupňa a pokynov navigácie. Využíva plnofarebnú grafiku s vysokým rozlíšením, aby sa relevantné informácie zobrazovali jednoducho.

PRESKÚMAJTE TECHNOLÓGIE
PRESKÚMAJTE TECHNOLÓGIE
INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
Informačno-zábavný systém Touch Pro Duo prináša množstvo informácií a zábavy. Je vybavený najintuitívnejšími a najmodernejšími integrovanými technológiami, aby ste si jazdu čo najviac užili.
INOVÁCIE
Rad kultivovaných a úsporných motorov pre model Range Rover Sport sa vyznačuje mohutným výkonom. Vyberte si z ponuky moderných zážihových a vznetových motorov alebo nový plug-in hybridný elektromobil (PHEV) - našu najinovatívnejšiu pohonnú jednotku.
VÝKON NA CESTE
Výnimočná priľnavosť a riadenie potvrdzujú, že Range Rover Sport je naše najdynamickejšie SUV. Vďaka množstvu starostlivo skonštruovaných technológií prináša vzrušujúcu jazdu bez ohľadu na cestu a podmienky.
VÝKON V TERÉNE
Ukážkové terénne schopnosti modelu Range Rover Sport vyplývajú z kombinácie pohonu všetkých kolies (AWD) a unikátnych, inovatívnych technológií pre každý terén.
ASISTENČNÉ JAZDNÉ SYSTÉMY
Od prepletania mestskou premávkou až po dodatočnú bezpečnosť pre vás a vašich cestujúcich je k dispozícii množstvo štandardných a voliteľných inovatívnych technológií. Každá bola navrhnutá a skonštruovaná tak, aby počas jazdy prinášala praktické vlastnosti, pohodlie a komfort.
KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
Komfort pre vodiča a spolujazdca je v modeli Range Rover Sport na najvyššej úrovni. V puntičkársky navrhnutom, modernom interiéri sú nové predné sedadlá, ktoré ponúkajú zvýšenú oporu a možnosť čalúnenia semianilínovou kožou.
UNIVERZÁLNOSŤ
AUTOMATICKÁ PRÍSTUPOVÁ VÝŠKA
AUTOMATICKÁ PRÍSTUPOVÁ VÝŠKA

Systém automatickej prístupovej výšky funguje prostredníctvom elektronického vzduchového zavesenia kolies a prináša dodatočnú úroveň praktickosti a schopností. Pasažieri môžu nastúpiť a vystúpiť jednoduchšie, pretože vozidlo klesne o 50 mm.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
5 + 2
5 + 2

Voliteľná výbava 5 + 2 obsahuje dve sedadlá uložené pod podlahou batožinového priestoru, takže vo vozidle možno odviezť až sedem cestujúcich. Batožinový priestor má rovnaký objem a druhý rad sedadiel možno posúvať vpred/vzad o 100 mm, čo umožňuje ľahký prístup.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
INTELIGENTNÉ ÚLOŽNÉ PRIESTORY
INTELIGENTNÉ ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Aby bol v kabíne stále poriadok, vo vozidle je viac úložných priestorov vrátane priehradky pre smartfóny. A do voliteľnej chladničky v prednej časti stredovej konzoly sa zmestia až štyri 500 ml fľaše, ktoré si zachovajú teplotu 5 °C.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
yt:y640zxyQjm8
KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
GESTAMI OVLÁDANÁ ROLETKA

Keď cestujúci vystúpia a zamknú dvere, automaticky sa zatiahne slnečná roletka, aby sa zabránilo prehriatiu kabíny a minimalizovali sa požiadavky na klimatizáciu. Voliteľná gestami ovládaná roletka* poskytuje intuitívne ovládanie gestami dopredu/dozadu, takže vodič sa môže sústrediť na cestu vpredu.

PRESKÚMAJTE TECHNOLÓGIE
SCHOPNOSTI
ALL-TERRAIN
ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Nastavte a udržujte stabilnú rýchlosť v náročných podmienkach, napríklad pri jazde po blate, mokrej tráve, ľade, snehu a nespevnených cestách. Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje od 1,8 km/h do 30 km/h, takže sa môžete plne koncentrovať na riadenie a vyhľadanie cesty v ťažkom teréne.

CHCEM DOSTÁVAŤ INFORMÁCIE
BRODENIE
BRODENIE

Range Rover Sport sa môže brodiť do hĺbky až 850 mm. Voliteľný systém detekcie brodenia využíva senzory vo vonkajších spätných zrkadlách a upozorní vás, keď sa výška vodnej hladiny priblíži k maximálnej hĺbke, cez ktorú sa vozidlo dokáže prebrodiť. Riadiaci systém poskytuje informácie v reálnom čase a je obzvlášť užitočný v šere a tme.

Vyhľadať predajcu
SYSTÉM TERRAIN RESPONSE
SYSTÉM TERRAIN RESPONSE

Náš jedinečný systém Terrain Response prispôsobuje parametre motora, prevodovky, diferenciálov a podvozka tak, aby zodpovedali vlastnostiam terénu. Voliteľný systém Terrain Response 2 ešte viac vylepšuje schopnosti tohto oceňovaného systému a automaticky vyberie najvhodnejšie nastavenie. Obsahuje aj ďalší režim Rock Crawl (pomalá jazda po skalách).

PREVZIAŤ BROŽÚRU
yt:uPZIFx1vTac
UDRŽATEĽNOSŤ
ÚSPORNOSŤ
Pohonné jednotky v modeli Range Rover Sport sú vybavené technológiami s nízkymi emisiami CO₂, ako je napríklad inteligentný systém Stop/Štart. Systém po zastavení vypne motor a po uvoľnení brzdového pedála ho znovu spustí, čím sa spotreba paliva zníži o 5 až 7 percent. Dodatočný režim ECO používa softvér na zaistenie efektívnejšej a úspornejšej prevádzky vozidla.
HLINÍK
Na výrobu hliníkovej karosérie modelu Range Rover Sport sa používa recyklovaný materiál, čo prináša úspory hmotnosti, nižšiu spotrebu paliva, nižšie emisie a vyšší výkon.
PRÍSTUP K ŽIVOTNÉMU CYKLU
Ako spoločnosť zodpovedná za životné prostredie sme sa zaviazali vyrábať vozidlá, ktoré sú vyrobené z udržateľnejších materiálov, produkujú menej odpadu a využívajú menej prírodných zdrojov. Preto je Range Rover Sport navrhnutý tak, aby bol z 85 % recyklovateľný a z 95 % obnoviteľný. Investujeme do najmodernejších zariadení, v ktorých môžeme vyrábať naše vozidlá ešte efektívnejšie - s menšou spotrebou vody a energie, s menším množstvom odpadu a menšími emisiami uhlíka.
BEZPEČNOSTNÉ PRVKY
PREVZIAŤ BROŽÚRU
ISOFIX
Body ISOFIX na zadných sedadlách umožňujú jednoduché upevnenie detských sedačiek. Zabezpečujú aj silné spojenie medzi detskou sedačkou a vozidlom pre vyššiu bezpečnosť.
AIRBAGY
Komplexný systém airbagov vodiča a spolujazdca v modeli Range Rover Sport zaisťuje vynikajúcu ochranu pre všetkých cestujúcich vo vozidle.
BEZPEČNOSTNÉ PÁSY
Predpínače bezpečnostných pásov poskytujú dodatočnú ochranu, pretože v prípade čelného nárazu obmedzia pohyb cestujúceho vpred.
SVETLOMETY LED
Model Range Rover Sport má v štandardnej výbave kompletné LED osvetlenie v exteriéri. LED svetlá sú navrhnuté tak, aby vydržali po celú životnosť vozidla a spotrebovávali menej energie.
ŠPORTOVÁ VYVÝŠENÁ POLOHA ZA VOLANTOM
Športová vyvýšená poloha za volantom modelu Range Rover Sport pomáha zaistiť bezpečnejšiu, pútavú jazdu. Vyvýšená poloha zaisťuje lepšiu viditeľnosť, čo prispieva k vyššej bezpečnosti a pocitu istoty.
yt:mhcj81F7kLQ
NÚDZOVÝ BRZDOVÝ ASISTENT (EBA)
Núdzový brzdový asistent zaznamená, keď prudko brzdíte, avšak bez potrebnej sily, ktorá je potrebná pre maximálny brzdný výkon. Preto pomocou čerpadla ABS zvýši tlak v brzdovom systéme, aby ste včas zastavili.

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.