UNIVERZÁLNOSŤ

NOVÝ DISCOVERY SPORT – UNIVERZÁLNY PODĽA ŽIVOTNÝCH POŽIADAVIEK

TOP
BATOŽINOVÝ PRIESTOR
#component-4
KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
#component-7
BEZPEČNOSŤ
#component-10
ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
#component-13
BALÍKY VOLITEĽNÝCH PRVKOV
#component-15
ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
#component-21
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Land Rover v blízkosti
BATOŽINOVÝ PRIESTOR

Discovery Sport využíva priestor optimálnym spôsobom a cestujúci si užijú dokonalý komfort a maximálny úložný priestor.

5+2 SEDADIEL
5+2 SEDADIEL

157 litrovŠtandardný mokrý objem batožinového priestoru dosahuje až 157* litrov, pričom vo vozidle je dostatočný priestor pre vás a šesť priateľov. To zodpovedá suchému objemu 115* litrov, vypočítanému za použitia pevných blokov.


5 SEDADIEL
5 SEDADIEL

1179 litrovZbaľte si všetky potrebné veci navyše. Pri štandardnej konfigurácii s piatimi sedadlami je mokrý objem batožinového priestoru 1 179* litrov, pričom použiteľný suchý objem je 963* litrov.

4 SEDADIEL
4 SEDADIEL

1302 litrovSklopte jedno zo zadných sedadiel a získate dodatočný mokrý objem 1 302* litrov. Môžete si so sebou vziať niekoľko ďalších vecí, čo zodpovedá dostupnému suchému objemu 1 085* litrov.

3 SEDADIEL
3 SEDADIEL

1548 litrovTáto konfigurácia modelu Discovery Sport umožňuje cestovať s dvomi priateľmi bez ústupkov ohľadne množstva batožiny. Mokrý objem je 1 548* litrov, použiteľný suchý objem 1 330* litrov.

2 SEDADLÁ
2 SEDADLÁ

1794 litrovPo sklopení druhého radu ľahko odveziete so sebou aj väčšie veci. Objem batožinového priestoru sa zväčší na 1 794* litrov. Suchý objem dosahuje 1 574* litrov.

Mokrý objem je priemyselný štandard, ktorý sa meria naplnením batožinového priestoru kvapalinou. Suchý objem sa meria za pomoci pevných blokov (200 x 50 x 100 mm) a uvádza množstvo použiteľného priestoru vo vozidle.

KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
VNÚTORNÉ SPÄTNÉ ZRKADLO S TECHNOLÓGIOU CLEARSIGHT
VNÚTORNÉ SPÄTNÉ ZRKADLO S TECHNOLÓGIOU CLEARSIGHT

Objem batožinového priestoru, ktorý je špičkou v kategórii, je ideálny pre potreby vašej rodiny, ale ako budete vidieť za cestujúcich a ich výstroj? S vnútorným spätným zrkadlom ClearSight si môžete vychutnať nerušený výhľad bez ohľadu na to, kto alebo čo je za vami.

yt:ekTZu2pQNCc
OBJEM PALIVOVEJ NÁDRŽE
OBJEM PALIVOVEJ NÁDRŽE

Hľadanie miest mimo civilizácie, ktoré si zachovali svoje prirodzené kúzlo, je zábava, ale môže to byť frustrujúce, keď je počas cesty potrebné niekoľkokrát natankovať. Vydajte sa ďalej a objavte viac – model Discovery Sport má objem benzínovej palivovej nádrže 67 litrov, prípadne zväčšený objem palivovej nádrže na naftu na 65 litrov.

POWERED TAILGATE
S elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru môžete ľahko otvárať alebo zatvárať zadnú časť vozidla pomocou kľúča, tlačidla v interiéri alebo pomocou samostatných tlačidiel na dverách batožinového priestoru.
CABIN AIR IONISATION
Pocit pohody vodiča aj ostatných cestujúcich zvyšuje funkcia ionizácie vzduchu v kabíne s technológiu Nanoe™, ktorá odstraňuje alergény, vírusy, vzduchom prenášané baktérie a súvisiaci zápach, čím zlepšuje kvalitu vzduchu v kabíne.
ÚLOŽNÉ RIEŠENIA
Otvorený, svetlý interiér modelu Discovery Sport prináša pocit priestoru – niečo, čo nepochybne budete chcieť zachovať aj pri plne obsadenom vozidle. So šikovnými riešeniami úložných priestorov sa vyhnete neporiadku, pričom si môžete vziať všetko potrebné.
AKTÍVNY ŽIVOTNÝ ŠTÝL
Vychutnávajte si svoje obľúbené vonkajšie činnosti bez toho, aby ste so sebou museli nosiť kľúče od auta. Voliteľný náramok Activity Key je odolné a dokonale vodotesné nositeľné zariadenie. Kľúče jednoducho necháte bezpečne zamknuté vo vozidle a svoj Discovery Sport môžete zamknúť a odomknúť pomocou náramku Activity Key.
BEZPEČNOSŤ

Discovery Sport, navrhnutý pre optimálnu bezpečnosť, obsahuje množstvo prvkov, ktoré ochránia vás aj vašich cestujúcich.

ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ISOFIX
Body ISOFIX zabezpečujú silné spojenie medzi detskou sedačkou a vozidlom, čím zvyšujú bezpečnosť v celej kabíne.
AIRBAGY
Komplexný systém ôsmych airbagov vodiča a spolujazdca v modeli Discovery Sport zaisťuje vynikajúcu ochranu pre všetkých cestujúcich.
JAZDNÉ SYSTÉMY
Discovery Sport využíva najnovšie bezpečnostné technológie, ako napríklad systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily, ktorý automaticky upravuje brzdnú silu na jednotlivé nápravy s cieľom čo najviac skrátiť brzdnú dráhu. Súčasne zachováva stabilitu a možnosť riadenia vozidla.
MATICOVÉ LED SVETLOMETY

Maticové LED svetlomety patria do nášho portfólia technológií a sú vybavené adaptívnym lúčom, ktorý sa sklápa a nastavuje tak, aby zaistil maximálnu viditeľnosť bez oslňovania protiidúcich vozidiel.

yt:OdjfEiDzOkk
ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
NÚDZOVÉ BRZDENIE
Ak hrozí kolízia a vodič nezareaguje ani po vizuálnej výstrahe, systém začne automaticky brzdiť. V prípade hroziacej zrážky s vozidlom funguje v rozsahu rýchlosti od 5 do 80 km/h a v prípade chodcov alebo cyklistov od 5 do 60 km/h.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a pôsobením na volant skoriguje riadenie tak, aby naviedol vozidlo späť do správnej jazdnej dráhy. Je ideálny pre klzké vozovky.
PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
Uľahčuje manévrovanie s vozidlom. Zaraďte spätný chod alebo systém aktivujte pomocou dotykovej obrazovky. Grafika na obrazovke a zvuková spätná väzba vás budú informovať o vzdialenosti k okolitým prekážkam.
SPÄTNÁ KAMERA
Zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Na dotykovej obrazovke sa zobrazuje Discovery Sport a jeho predpokladaná dráha, čo pomáha pri parkovaní.
BALÍKY VOLITEĽNÝCH PRVKOV

Vyberte si z ponuky balíkov a vylepšite svoj zážitok z jazdy

PARK PACK
DRIVE PACK
DRIVER ASSIST PACK
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
PARKOVACÍ ASISTENT
Po aktivácii systému bude Discovery Sport vyhľadávať vhodné parkovacie miesto. Vozidlo vás navedie na príslušné miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť.
PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní do úzkych priestorov. Snímače vzadu, vpredu a na bočných stranách poskytujú zvukovú a vizuálnu spätnú väzbu v reálnom čase, aby ste vedeli, ako blízko ste pri prekážke.
SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
Upozorňuje na vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, ktoré sa k vám približujú zboku. Je obzvlášť užitočný pri cúvaní z parkovacieho miesta, a to aj v prípade, keď máte obmedzený výhľad dozadu.
SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA
Pri vystupovaní pomáha Discovery Sport pasažierom ostať v bezpečí pomocou varovania na približujúce sa nebezpečenstvo, ako sú napríklad prechádzajúce vozidlá a cyklisti.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ADAPTÍVNY TEMPOMAT
Súčasťou balíka jazdných systémov sú tri systémy. Adaptívny tempomat udrží bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu v prípade, že by spomalilo alebo zastavilo, keď idete stálou rýchlosťou alebo jazdíte v pomaly sa pohybujúcej premávke. Ak vozidlo vpredu zastaví, potom plynule zastaví aj vaše vozidlo.
ASISTENT MŔTVEHO UHLA
Ak model Discovery Sport pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu zaznamená iné vozidlo v mŕtvom uhle vodiča, rozsvieti sa výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a pôsobením na volant sa vozidlo navedie mimo priestoru hroziacej nehody.
SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
Táto voliteľná funkcia dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s iným vozidlom a zobrazí upozornenie, ktoré varuje vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, model Discovery Sport aktivuje brzdy, aby sa znížili následky možného nárazu. Systém núdzového brzdenia je súčasťou štandardnej výbavy.
ZOSTAVTE SI SVOJ MODEL
ADAPTÍVNY TEMPOMAT S ASISTENTOM RIADENIA
Balík asistenčných systémov vodiča obsahuje aj funkcie, ktoré sú súčasťou balíka Parkovanie a Jazda. Adaptívny tempomat s asistentom riadenia pomáha vodičovi pri riadení tým, že udržiava vozidlo v jazdnom pruhu a zachováva bezpečný odstup od vozidla vpredu. Motor, brzdy a riadenie reagujú automaticky.
SNÍMANIE HĹBKY VODY PRI BRODENÍ
Brodenie cez vodu bez stresu. Systém snímania hĺbky vody pri brodení v reálnom čase zobrazuje hladinu vody v okolí vozidla a v prípade, že sa jej výška začne približovať k maximálnej hĺbke brodenia definovanej pre model Discovery Sport, systém vyšle upozornenie.
PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
Štyri digitálne kamery, diskrétne rozmiestnené po obvode modelu Discovery Sport, poskytujú prostredníctvom dotykovej obrazovky 360-stupňový pohľad na vozidlo zhora, pričom súčasne sú k dispozícii pohľady kamier z viacerých uhlov.
VYBERTE SI SVOJ MODEL DISCOVERY SPORT

Vyberte si zo štyroch modelov a dvoch odlišných štýlov karosérie, pričom každá má jedinečnú osobnosť a dodatočné funkcie.

ZVOĽTE SI SVOJ MODEL
POROVNAJTE NAŠE VOZIDLÁ
Pridajte až tri modely na porovnanie
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
VYHĽADAŤ PREDAJCU
Vyhľadajte predajcu Land Rover v blízkosti

*Obrázok reprezentuje sedadlá posunuté úplne dopredu a bez náklonu.

Voliteľné prvky a ich dostupnosť sa môžu líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla (model a pohonná jednotka), alebo môžu vyžadovať montáž ďalších prvkov. Podrobnejšie informácie vám poskytne miestny predajca, prípadne si vozidlo nakonfigurujte online.

Všetky funkcie by mal vodič používať iba v prípade, ak tým neohrozuje svoju bezpečnosť a bezpečnosť spolucestujúcich. Vodiči musia mať neustále plnú kontrolu nad vozidlom.

Nanoe™ je ochranná známka spoločnosti Panasonic Corporation.