Informačno-zábavný systém

 • TOUCH PRO DUO
  TOUCH PRO DUO

  Náš nový štandardný informačno-zábavný systém Touch Pro Duo je vybavený dvomi dotykovými obrazovkami, vďaka čomu môže používateľ súbežne prehliadať rôzny obsah a zároveň komunikovať s mnohými funkciami. Dosahuje sa tým flexibilita, ktorá prispieva k efektívnejšiemu využívaniu systému pri prehliadaní všetkých potrebných informácií. Napríklad umožňuje používať navigačný systém na hornej obrazovke a súbežne prehrávať multimediálny obsah na dolnej obrazovke.

 • VOLANT
  VOLANT

  Jedinečné spínače na volante zostávajú skryté dovtedy, kým nie sú podsvietené, čo opticky znižuje počet ovládacích prvkov v interiéri vozidla. Tieto kapacitné spínače vykonávajú celý rad funkcií, ktoré si môžete od vozidla vyžadovať. Častejšie používané funkcie, ako sú napríklad médiá a telefón, je možné kompletne ovládať pomocou spínačov na novom volante v kombinácii s interaktívnym displejom vodiča, vďaka čomu sa vodič menej rozptyľuje a môže sa dokonalejšie sústrediť sa na riadenie vozidla.

 • INTERAKTÍVNY DISPLEJ VODIČA
  INTERAKTÍVNY DISPLEJ VODIČA

  Systém môže byť na želanie vybavený interaktívnym displejom vodiča s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 12,3". Vďaka svojmu mimoriadne ostrému rozlíšeniu ponúka obraz s plynulými krivkami a ostrými hranami. Ovládaním priamo na displeji umožňuje spravovať médiá, uskutočňovať a prijímať telefónne hovory a voliť funkcie pre zvolené zobrazenie. Na výber sú tri rôzne zobrazenia: Dva ukazovatele, jeden ukazovateľ a rozšírené.

 • ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
  ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

  Voliteľný systém zahŕňa dve 8"obrazovky zabudované v opierkach hlavy, na ktorých je možné prehrávať filmy a sledovať televízne stanice, vrátane digitálnych. Každú z obrazoviek je možné ovládať samostatne. Systém je vybavený dvomi konektormi USB 3.0, jedným vstupom HDMI a rozhraním Mobile High-Definition Link, ktoré podporuje väčšina inteligentných telefónov, tabletov a iných zariadení. Súčasťou výbavy sú tiež dve pripojené slúchadlá WhiteFire® a dve bezdrôtové diaľkové ovládania.

 • APLIKÁCIA REMOTE
  APLIKÁCIA REMOTE

  Multifunkčná aplikácia Remote umožňuje sledovať a ovládať Range Rover Velar prostredníctvom smarftónu alebo inteligentných hodiniek (smart watch)*. Pred nastúpením do vozidla možno diaľkovo naštartovať motor** a vyhriať alebo klimatizovať interiér vozidla na príjemnú teplotu. Môžete svoj Range Rover Velar tiež uzamknúť alebo odomknúť, vyhľadať na mape alebo zapnúť húkačku s výstražnými svetlami, aby ste ho ľahšie našli. *Pre správne fungovanie je nevyhnutné používať iba kompatibilné zariadenia. **K dispozícii iba s klimatizačným systémom s časovačom a diaľkovým ovládaním.

 • PRIPOJENIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ POMOCOU SYSTÉMU INCONTROL
  PRIPOJENIE PRÍDAVNÝCH ZARIADENÍ POMOCOU SYSTÉMU INCONTROL

  Funkcie systému InControl rozširujú možnosti vozidla Range Rover Velar, čo sa týka pripojenia prídavných zariadení a informačno-zábavného systému - prostredníctvom služieb, technológií a aplikácií systému InControl Connect Pro môžete vám aj vašim spolucestujúcim poskytnúť najvyššiu možnú úroveň pripojenia prídavných zariadení, komfortu a zábavy. Systém zahŕňa aplikácie InControl Apps, služby Remote Premium a Pro Services a Wi-Fi Hotspot.

Inovácie

 • MOTORY INGENIUM
  MOTORY INGENIUM

  Motory Ingenium predstavujú najmodernejšiu generáciu celohliníkových motorov spoločnosti Land Rover. Sú ľahšie, hospodárnejšie a výkonnejšie ako ich predchodcovia. Využívajú špičkové inovácie, ako napríklad systém kontinuálneho variabilného zdvihu ventilov, aby dosiahli zlepšenie všetkých aspektov výkonu a spotreby paliva a rovnako aj zníženie emisií CO2.

 • ĽAHKÁ HLINÍKOVÁ KONŠTRUKCIA
  ĽAHKÁ HLINÍKOVÁ KONŠTRUKCIA

  Hliníková konštrukcia karosérie Range Rover Velar bola navrhnutá s cieľom dosiahnuť optimálnu bezpečnosť, pevnosť a vyššiu efektivitu. Boky z vysoko pevnej zliatiny a tlmiace panely vyrobené z materiálu vysokej hustoty dopĺňajú zadné dynamické výstuhy, čo umožnilo znížiť hmotnosť bez negatívneho vplyvu na bezpečnosť.

 • APLIKÁCIA LAND ROVER IGUIDE
  APLIKÁCIA LAND ROVER IGUIDE

  Aplikácia Land Rover iGuide využíva najmodernejšie technológie rozšírenej reality, aby vám vysvetlila všetko potrebné, čo sa týka funkcií a používania ovládacích prvkov modelu Range Rover Velar. Súčasne funguje ako prenosná príručka majiteľa, s ktorou budete mať odpoveď na akúkoľvek otázku vždy na dosah ruky.

Výkon

 • VEKTOROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU
  VEKTOROVANIE KRÚTIACEHO MOMENTU

  Vektorovanie krútiaceho momentu pomocou brzdenia zabezpečuje v spolupráci so systémom Intelligent DriveLine Dynamics kontrolovanú a pohotovú jazdu v zákrutách. Spolupráca oboch systémov umožňuje vyvážene rozdeľovať krútiaci moment motora medzi všetky štyri kolesá, výsledkom čoho je suverénny a stabilný prejav vozidla počas jazdy.

 • SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
  SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

  Tento systém až 500-krát za sekundu monitoruje pohyby karosérie a volantu a zaisťuje tak pokojnú jazdu s optimálnymi jazdnými vlastnosťami. Reaguje na zásahy vodiča a situáciu na ceste a podľa nich priebežne mení nastavenie tlmičov v škále medzi extrémne mäkkým a extrémne tuhým tlmením.

 • REGULÁCIA JAZDNEJ STABILITY (DSC)
  REGULÁCIA JAZDNEJ STABILITY (DSC)

  Regulácia jazdnej stability (DSC) monitoruje dynamické vlastnosti vozidla a zasiahne v prípade, ak vozidlo nereaguje na pokyny vodiča. Vďaka tomu Range Rover Velar ponúka plynulú, vyváženú a suverénnu jazdu. Jazdu, ktorú si budete vychutnávať na ceste aj v teréne.

 • STABILIZAČNÝ SYSTÉM PROTI PREVRÁTENIU (RSC)
  STABILIZAČNÝ SYSTÉM PROTI PREVRÁTENIU (RSC)

  Stabilizačný systém proti prevráteniu (RSC), ktorý je súčasťou systému regulácie jazdnej stability (DSC), znižuje možnosť prevrátenia a súčasne umožňuje obísť prekážku alebo iného účastníka cestnej premávky. Monitorovaním pohybov vozidla a odstredivých síl rozpoznáva možnosť výskytu rizika prevrátenia. V prípade rozpoznania takéhoto rizika dôjde k pribrzdeniu vonkajšieho predného kolesa, aby sa tým obmedzilo pôsobenie síl, ktoré zvyšujú riziko prevrátenia.

Schopnosti

 • AKTÍVNA UZÁVIERKA DIFERENCIÁLU ZADNEJ NÁPRRAVY
  AKTÍVNA UZÁVIERKA DIFERENCIÁLU ZADNEJ NÁPRRAVY

  Aktívna uzávierka diferenciálu zadnej nápravy* poskytuje výhodu lepšej trakcie pri jazde v zákrutách a väčšiu priľnavosť v teréne. Dosahuje to riadením preklzávania medzi ľavým a pravým kolesom zadnej nápravy. *Súčasť voliteľnej výbavy pri verziách s motormi D300 a P380.

 • REŽIM UĽAHČUJÚCI ROZJAZD NA KLZKÝCH POVRCHOCH (LTL)
  REŽIM UĽAHČUJÚCI ROZJAZD NA KLZKÝCH POVRCHOCH (LTL)

  Na klzkom povrchu, ako je napríklad mokrá tráva alebo sneh, môže byť krútiaci moment rozdeľovaný medzi predné a zadné kolesá, aby sa tak dosiahla čo najväčšia miera trakcie. V extrémnych podmienkach, kedy majú trakciu len predné kolesá, môže byť až 100 percent krútiaceho momentu prenesených na predné kolesá pre optimalizáciu záberu.

 • ELEKTRONICKÉ VZDUCHOVÉ ZAVESENIE KOLIES
  ELEKTRONICKÉ VZDUCHOVÉ ZAVESENIE KOLIES

  Pocit zo suverénnej a harmonickej jazdy ešte zdokonaľuje najmodernejší systém elektronicky riadeného vzduchového zavesenia kolies*, ktorý je zárukou výnimočne dlhej dráhy prepruženia kolies a mimoriadnej stability vozidla. Tento systém dokáže zvládnuť aj náročné situácie a udržiava stabilitu modelu Range Rover Velar bez ohľadu na podmienky terénu. V prípade potreby plynulo zmení nastavenie svetlej výšky vozidla a zlepšuje tak kvalitu jazdy. *Je súčasťou štandardnej výbavy pri verziách s motormi D300 a P380. Za príplatok je k dispozícii pri verziách s motormi D180, D240 a P300.

 • SYSTÉMY TERRAIN RESPONSE
  SYSTÉMY TERRAIN RESPONSE

  Súčasťou štandardnej výbavy modelov Range Rover Velar sú naše jedinečné systémy Terrain Response, ktoré umožňujú vodičovi prostredníctvom zvolenia jedného z ľahko identifikovateľných jazdných režimov optimalizovať vlastnosti vozidla, čo sa týka motora, prevodovky, medzinápravového diferenciálu a systémov podvozka, aby zodpovedali vlastnostiam terénu. Za príplatok je k dispozícii aj systém Terrain Response 2, ktorý dosahuje ešte vyšší stupeň úrovne schopností nášho oceňovaného systému. Zahŕňa automatické nastavovanie, ktoré sleduje aktuálnu jazdné podmienky a systematicky volí najvhodnejšie nastavenie pre daný terén.

 • VYSPELÝ ASISTENT PRE JAZDU S PRÍVESOM
  VYSPELÝ ASISTENT PRE JAZDU S PRÍVESOM

  Vyspelý asistent pre jazdu s prívesom je súčasťou voliteľnej výbavy a umožňuje kontrolovať smerovanie prívesu pri cúvaní. Pomocou konfigurovateľného otočného ukazovateľa systému Terrain Response 2 a ovládacích prvkov systému Touch Pro dokáže tento systém ovládať riadenie vozidla tak, aby sa dosiahla požadovaná trajektória prívesu tak, ako je zobrazené dotykovej obrazovke.

 • SYSTÉM RIADENIA JAZDY Z KOPCA (HDC)
  SYSTÉM RIADENIA JAZDY Z KOPCA (HDC)

  Systém riadenia jazdy z kopca (HDC) je patentovaný spoločnosťou Land Rover a pomáha vodičovi bezpečne jazdiť po strmých klesaniach. Dosahuje to udržiavaním konštantnej rýchlosti jazdy a individuálnym pribrzďovaním jednotlivých kolies. Asistent rozjazdu do kopca je súčasťou štandardnej výbavy a zabraňuje spätnému pohybu vozidla pri rozjazde do kopca.

Štandardné asistenčné systémy na podporu vodiča

 • AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE
  AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

  V prípade zaznamenania rizika potenciálnej nehody pri rýchlosti od 5 do 80 km/h systém automatického brzdenia zobrazí vodičovi výstrahu a umožní mu tak zasiahnuť v pravý čas. Ak vodič na výstrahu nezareaguje, systém aktivuje brzdy.

 • SYSTÉM VÝSTRAHY PRI ZMENE JAZDNÉHO PRUHU
  SYSTÉM VÝSTRAHY PRI ZMENE JAZDNÉHO PRUHU

  Systém výstrahy pri zmene jazdného pruhu zvyšuje bezpečnosť pri cestách na dlhé vzdialenosti. Ak systém rozpozná neúmyselné vybočenie vozidla z vášho jazdného pruhu, upozorní vodiča prostredníctvom vizuálnej výstrahy a miernych vibrácií volantu.

 • ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
  ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

  Vďaka systému zadného parkovacieho asistenta je parkovanie v tesných priestoroch jednoduchšie a bezpečnejšie. Senzory nainštalované v zadnom nárazníku sa automaticky aktivujú po zaradení spiatočného prevodového stupňa. Počas parkovania vás dotyková obrazovka a zvuková signalizácia informujú o vzdialenosti medzi vozidlom a prekážkou.

 • TEMPOMAT S OBMEDZOVAČOM RÝCHLOSTI
  TEMPOMAT S OBMEDZOVAČOM RÝCHLOSTI

  Ak idete plynule po diaľnici alebo jazdíte v pomaly sa pohybujúcej premávke, tento systém vám pomôže udržať bezpečnú vzdialenosť medzi vami a vozidlom idúcim pred vami - v prípade potreby spomalí alebo zastaví vozidlo.

Balíky voliteľnej výbavy

 • BALÍK DRIVE
  BALÍK DRIVE

  Balík Drive ponúka množstvo funkcií, ktoré prispievajú k vyššej bezpečnosti vás i vašich spolucestujúcich. Obsahuje: - Systém monitorovania pozornosti vodiča, - Systém monitorovania slepého uhla (Blind Spot Monitor), - Systém rozpoznávania dopravných značiek.

 • BALÍK DRIVE PRO
  BALÍK DRIVE PRO

  S balíkom Drive Pro bude každá vaša jazda bezpečnejšia a zábavnejšia. Obsahuje všetky funkcie balíka Drive a jeho súčasťou sú okrem toho: - Asistent udržiavania jazdného pruhu, - Asistent monitorovania slepého uhla, - Adaptívny tempomat.

 • BALÍK PARK
  BALÍK PARK

  Balík Park vám pomôže pri manévrovaní v tesných priestoroch a v mestskom prostredí. Obsah balíka: - Parkovacie senzory s rozsahom pokrytia 360°, - Asistent sledovania premávky za vozidlom pri cúvaní.

 • BALÍK PARK PRO
  BALÍK PARK PRO

  Balík Park Pro umožňuje bezpečné parkovanie a manévrovanie pri vchádzaní do tesných priestorov a vychádzaní z nich. Obsah: - Asistent sledovania premávky za vozidlom pri cúvaní, - Parkovací asistent.

Komfort a praktickosť

 • KONFIGUROVATEĽNÉ AMBIENTNÉ OSVETLENIE
  KONFIGUROVATEĽNÉ AMBIENTNÉ OSVETLENIE

  Táto voliteľná funkcia vám umožňuje meniť farbu a odtieň osvetlenia a tým aj atmosféru interiéru vozidla - presne podľa vašej nálady. Celkovo máte na výber z desiatich farieb.

 • DELENÁ LAKŤOVÁ OPIERKA
  DELENÁ LAKŤOVÁ OPIERKA

  Delené a posuvné lakťovej opierky fungujú nezávisle od seba a prispievajú tak k maximálnemu komfortu jednotlivých cestujúcich.

 • ŠTVORZÓNOVÁ KLIMATIZÁCIA
  ŠTVORZÓNOVÁ KLIMATIZÁCIA

  Voliteľný systém umožňuje nezávislé ovládanie pre vodiča, spolujazdca na prednom sedadle a cestujúcich na oboch stranách druhého radu sedadiel. Obsahuje prídavné vetracie otvory zabudované v stredných stĺpikoch karosérie.

 • AUTOMATICKÁ PRÍSTUPOVÁ VÝŠKA
  AUTOMATICKÁ PRÍSTUPOVÁ VÝŠKA

  Ešte vyššiu úroveň komfortu vám prináša funkcia automatického prispôsobenia prístupovej výšky, ktorá je súčasťou voliteľného systému elektronicky riadeného vzduchového zavesenia kolies*. Táto funkcia umožňuje jednoduchšie nastupovanie a vystupovanie z vozidla a zabezpečí zníženie vozidla až do 40 mm. *Súčasť štandardnej výbavy u vozidiel s motorom V6. Súčasť voliteľnej výbavy pri verzii s motorom D420.