Dizajn

Technológia

Výkon

 • INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
  INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM

  Nový informačno-zábavný systém InControl Touch Pro Duo poskytuje posádke Land Roveru jedinečné možnosti - nielen svojimi funkciami, ale aj vzhľadom vyčnieva vysoko nad ostatnými. Poskytuje bohatú ponuku informácií a zábavy a je vybavený najintuitívnejšími a najpokročilejšími technológiami, vďaka ktorým nadobúda pôžitok z jazdy nový rozmer.

 • INOVÁCIE
  INOVÁCIE

  Vďaka moderným štvorvalcovým motorom V6 radu Ingenium ponúka Range Rover Velar hospodárnu, kultivovanú a dynamickú jazdu. Ľahká hliníková konštrukcia motorov zabezpečuje ich dlhšiu životnosť, nižšiu produkciu emisií a rovnako aj nižšiu spotrebu paliva - navyše sa pri výrobe motorov využívajú vo väčšej miere recyklované materiály.

 • JAZDA NA CESTE
  JAZDA NA CESTE

  Spoľahlivá a pohodlná jazda poskytujúca výnimočný pôžitok. Inovácie, ako sú napríklad systém adaptívnej dynamiky a systémy elektronického vzduchového zavesenia kolies, výrazne tlmia reakcie vozidla pri jazde cez nerovnosti a významne tak prispievajú k zlepšeniu jazdných schopností vozidla a kvality jazdy. Ovládateľnosť vozidla Range Rover Velar poskytuje svižné manévrovanie a pohotové rázne odozvy, vďaka ktorým sa vozidlo suverénne ovláda a spoľahlivo reaguje pri jazde v zákrutách.

 • SCHOPNOSTI V TERÉNE
  SCHOPNOSTI V TERÉNE

  Suverénnu terénnu jazdu modelu Range Rover Velar na rôznych typoch terénu zabezpečuje Systém riadenia jazdy z kopca HDC (Hill Descent Control), ktorý je súčasťou štandardnej výbavy. Pre dosiahnutie ešte dokonalejších terénnych schopností vozidla je k dispozícii voliteľný systém Terrain Response 2. Ak je vozidlo navyše vybavené inteligentnými systémami trvalého pohonu všetkých kolies (AWD) od spoločnosti Land Rover, získa tak bezkonkurenčné schopnosti na akomkoľvek povrchu a v každom počasí.

 • ASISTENČNÉ SYSTÉMY NA PODPORU VODIČA
  ASISTENČNÉ SYSTÉMY NA PODPORU VODIČA

  Range Rover Velar ponúka množstvo asistenčných systémov na podporu vodiča, ktoré ešte umocňujú pôžitok z jazdy - niektoré z nich sú k dispozícii ako súčasť štandardnej výbavy a niektoré patria k voliteľným prvkom. Tieto funkcie v sebe zahŕňajú inovatívne riešenia a dokonalé technické vypracovanie technológií vozidla, vďaka ktorým s ľahkosťou zvládnete väčšinu dopravných situácií v bežnej premávke, na diaľnici a dokonca aj v noci.

 • KOMFORT A PRAKTICKOSŤ
  KOMFORT A PRAKTICKOSŤ

  Majstrovsky spracované poťahy sedadiel sú k dispozícii v rôznych prevedeniach - záleží len na vašom vkuse - ponuka zahŕňa materiál Luxtec, semišovú tkaninu, perforovanú kožu Windsor alebo kombináciu prémiových tkanín so semišovou tkaninou. K dispozícii sú tiež klimatizované predné sedadlá s pamäťovou funkciou a vyhrievané zadné sedadlá s nastaviteľným sklonom.

Komfort a praktickosť

Schopnosti

Testované do extrémov

 • Zvukovo izolovaná komora
  Zvukovo izolovaná komora

  V našej zvukovo izolovanej komore sme vystavili kabínu škále frekvencií a vibrácií, aby sme sa ubezpečili, že všetky nové modely Range Rover Velar sú v súlade s našimi vysokými štandardmi úrovne kultivovanosti.

 • Rýchlosť vetra
  Rýchlosť vetra

  Vystavením všetkých systémov podmienkam na hranici limitov vyvíjame skutočnú spoľahlivosť - v našich klimatizovaných komorách dokážeme opätovne vytvoriť niektoré z najnáročnejších poveternostných podmienok, ktorým môžete čeliť.

 • Extrémne teploty
  Extrémne teploty

  V našich klimatizovaných komorách dokážeme vytvoriť prostredie podobné hociktorej časti sveta a „mrazíme“ naše vozidlá pri teplotách do 40 C a „pečieme“ ich pri teplotách do 50 C. Takže samozrejme nikdy nezabúdame na zabezpečenie komfortu a duševného pokoja ani v tých najodľahlejších kútoch sveta s najkrutejšími podmienkami prostredia.

 • Terén
  Terén

  Od ľadových testovacích povrchov v Arjeplogu vo Švédsku až po nemilosrdné púštne piesky v Dubaji - všade nám ide iba o jednu vec - zabezpečiť, aby náš legendárny výkon v každom teréne bol neoddeliteľnou súčasťou „DNA“ každého z našich vozidiel.

Univerzálnosť

Bezpečnosť

 • Kotviace body ISOFIX
  Kotviace body ISOFIX

  Kotviace body ISOFIX na zadných sedadlách modelu Range Rover Velar uľahčujú inštaláciu detských sedačiek. Rovnako zabezpečujú silné pripevnenie detskej sedačky k vozidlu, aby sa dosiahla čo najvyššia miera bezpečnosti.

 • AIRBAGY
  AIRBAGY

  Komplexný systém šiestich airbagov pre vodiča a spolujazdcov zabezpečuje vo vozidle Range Rover Velar vysoký stupeň ochrany všetkých cestujúcich.

 • BEZPEČNOSTNÉ PÁSY
  BEZPEČNOSTNÉ PÁSY

  Bezpečnostné pásy sú vybavené predpínačmi, ktoré sa aktivujú pri zaznamenaní náhleho spomalenia. Pevným pritiahnutím cestujúceho k sedadlu zabezpečujú vám i vašim spolucestujúcim ochranu a bezpečnosť v prípade nehody.

 • ŠPORTOVÁ VYVÝŠENÁ POLOHA ZA VOLANTOM
  ŠPORTOVÁ VYVÝŠENÁ POLOHA ZA VOLANTOM

  Vyvýšená športová poloha vodiča vo vozidle Range Rover Velar prispieva k suverénnejšej a sústredenejšej jazde. Vyššia poloha za volantom zabezpečuje lepší výhľad a bezpečnosť.

 • JAZDNÉ SYSTÉMY
  JAZDNÉ SYSTÉMY

  Range Rover Velar využíva najmodernejšie bezpečnostné technológie vrátane systému elektronickej regulácie trakcie (ETC), ktorý optimalizuje trakciu, a systému elektronickej distribúcie brzdnej sily (EBD), ktorý automaticky upravuje brzdnú silu na nápravách vozidla tak, aby minimalizoval brzdnú dráhu.

 • NÚDZOVÝ BRZDOVÝ ASISTENT (EBA)
  NÚDZOVÝ BRZDOVÝ ASISTENT (EBA)

  Núdzový brzdový asistent (EBA) rozpozná, keď prudko aktivujete brzdy a zabezpečí maximálny brzdný účinok bez toho, aby ste museli vyvinúť nadmernú silu. Vykoná to zvýšením tlaku v brzdovej sústave pomocou čerpadla systému ABS, čím zabezpečí, aby ste vozidlo zastavili včas.