Informačno-zábavný systém

 • VOLANT
  VOLANT

  Jedinečné, skryté spínače volantu, ktoré sa objavia po osvetlení, zmenšujú počet ovládacích prvkov v kabíne a ovládajú množstvo funkcií. Pravidelne používané funkcie, ako napríklad médiá, možno úplne ovládať z volantu spoločne s interaktívnym displejom vodiča.

 • SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
  SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

  Súčasťou voliteľného systému zábavy na zadných sedadlách sú dva osempalcové displeje zabudované do zadnej časti predných opierok hlavy alebo 10-palcové displeje s vysokým rozlíšením pripojené kĺbom k sedadlu. Súčasťou systémov sú digitálne bezdrôtové slúchadlá s technológiou WhiteFire® a rozhrania HDMI, Mobile Hi-Definition Link (MHL) a USB.

 • ROZPOZNÁVANIE HLASU
  ROZPOZNÁVANIE HLASU

  Systém rozpoznávania hlasu InControl rozumie hovoreným povelom, aby ste mohli komunikovať s vozidlom a aplikáciami, uskutočniť hovor alebo vybrať hudobnú skladbu bez toho, aby ste sa prestali sústrediť na cestu vpredu.

 • FUNKCIA INCONTROL APPS
  FUNKCIA INCONTROL APPS

  Funkcia InControl Apps predstavuje interaktívnu súpravu aplikácií optimalizovaných pre vozidlá, ktoré umožňujú prehrávanie multimédií, služby založené na cloudových a lokálnych službách a ďalšie - cez USB port.

 • SYSTÉM PRO SERVICES
  SYSTÉM PRO SERVICES

  Systém Pro Services poskytuje všetko - od informácií o doprave v reálnom čase až po navigáciu od dverí k dverám.

 • FUNKCIA PROTECT
  FUNKCIA PROTECT

  Funkciu Protect môžete používať na zaznamenávanie svojich jázd, kontrolu množstva paliva v nádrži na diaľku, jednoduché vyhľadanie vozidla na parkovisku alebo dokonca na kontrolu, či ste nenechali otvorené okno. Súčasťou je aj optimalizovaná služba Land Rover Assistance.

AUDIOSYSTÉM Meridian™

Meridian - to je výnimočné rozlíšenie, krištáľovo čisté výšky a plné, hlboké basy prehrávané prostredníctvom starostlivo umiestnených 13 reproduktorov vrátane dvojkanálového subowoofera.

Preskúmajte audiosystém Meridian™

ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

Plnohodnotnú sýtosť a čistotu živého prednesu zaisťuje 19 predných, bočných a zadných reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera - ktoré dokonale spája technológia Trifield™.

PRESKÚMAJTE AUDIOSYSTÉM Meridian™

ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ SIGNATURE

Svetová technologická novinka Trifield™ 3D prináša ďalšiu úroveň priestorového zvuku. Súčasťou zvukového systému Signature je 23 reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera. Neuveriteľne autentický zvuk rozvíja pocit priestoru v kabíne, čo zvýrazňuje vaše obľúbené vystúpenia, ich skutočný rozsah a polohu.

PRESKÚMAJTE AUDIOSYSTÉM Meridian™

Inovácie

 • PHEV
  PHEV

  Plug-in hybridný elektromobil (PHEV) prichádza bez kompromisov na poli schopností, výkonu alebo vzhľadu. O pohon sa stará naša doteraz najinovatívnejšia pohonná jednotka s emisiami CO₂ na úrovni 64 g/km.

  PRESKÚMAJTE PHEV
 • CELOHLINÍKOVÁ KAROSÉRIA
  CELOHLINÍKOVÁ KAROSÉRIA

  Ľahšia, pevnejšia a udržateľnejšia inovatívna monokoková karoséria má vynikajúcu tuhosť. Prináša dokonalosť a schopnosť odolávať rovnakým terénom ako všetky vozidlá značky Land Rover.

 • IGUIDE (čoskoro)
  IGUIDE (čoskoro)

  Aplikácia Land Rover iGuide, využívajúca najnovšiu technológiu rozšírenej reality, vysvetľuje význam všetkých dôležitých funkcií a ovládacích prvkov vo vozidle. Zároveň slúži ako mobilná príručka k vozidlu, vďaka ktorej budete mať vždy poruke odpoveď na každú otázku.

Výkon

 • ELEKTRONICKÝ AKTÍVNY DIFERENCIÁL SO SYSTÉMOM SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD
  ELEKTRONICKÝ AKTÍVNY DIFERENCIÁL SO SYSTÉMOM SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU POMOCOU BŔZD

  Systém smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd zabezpečuje citlivejší, riadený prejazd zákrutou a ovládanie vozidla aj v tých najostrejších odbočkách. Elektronický diferenciál a brzdový systém vozidla pri prejazde zákrutou neustále vyrovnávajú prenos krútiaceho momentu motora medzi všetkými štyri kolesami.

 • SYSTÉM DYNAMICKÉHO OVLÁDANIA STABILITY
  SYSTÉM DYNAMICKÉHO OVLÁDANIA STABILITY

  Úlohou systému je monitorovanie dynamického správania vozidla a zásahy s cieľom zachovania maximálnej stability vozidla. Systém dynamického ovládania stability znižuje krútiaci moment motora a primeraným brzdením reguluje smeru jazdy vozidla.

 • SYSTÉM SPEED LOWERING
  SYSTÉM SPEED LOWERING

  Systém Speed Lowering* využíva elektronické vzduchové zavesenie kolies na zníženie aerodynamického odporu a spotreby paliva pri ustálených rýchlostiach. Keď vozidlo dosiahne rýchlosť 105 km/h, systém zníži svetlú výšku o 15 mm oproti normálnej výške.

  * Nedostupné s pružinovým zavesením kolies.

 • PROGRAM DYNAMIC
  PROGRAM DYNAMIC

  Vozidlá vybavené systémom Terrain Response 2, elektronickým aktívnym diferenciálom a systémom smerovania krútiaceho momentu pomocou bŕzd majú dodatočné nastavenie - program Dynamic - ktorý vyladí odpruženie kolies, aby bolo ovládanie karosérie ešte presnejšie a plynulejšie a odozvy ostrejšie.

Schopnosti

 • VYLEPŠENÝ ASISTENT ŤAHANIA PRÍVESU
  VYLEPŠENÝ ASISTENT ŤAHANIA PRÍVESU

  Vylepšený asistent ťahania prívesu umožňuje ovládať smer prívesu pri cúvaní pomocou otočného ovládača systému Terrain Response 2. Systém umožňuje ovládať riadenie vozidla s cieľom dosiahnuť požadovanú trajektóriu prívesu.

 • SYSTÉM ROZBIEHANIA PRI NÍZKEJ PRIĽNAVOSTI
  SYSTÉM ROZBIEHANIA PRI NÍZKEJ PRIĽNAVOSTI

  Systém rozbiehania pri nízkej priľnavosti zabezpečuje optimálne ovládanie krútiaceho momentu pri rozbiehaní zo zastavenia a vylepšuje schopnosti vozidla za klzkých podmienok, napríklad na mokrej tráve, snehu a ľade.

 • DVOJSTUPŇOVÁ ROZVODOVKA
  DVOJSTUPŇOVÁ ROZVODOVKA

  Dodatočné nižšie prevodové stupne môžu byť neoceniteľné v náročných podmienkach, ako sú strmé stúpania alebo svahy, jazda v teréne alebo pri ťahaní. Systém dvojstupňovej rozvodovky zabezpečuje v takýchto prípadoch presnú rýchlosť a kontrolu.

 • SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
  SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA

  Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso.

ŠTANDARDNÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

 • SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA
  SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA

  Systém núdzového brzdenia dokáže pomôcť zabrániť zrážkam s inými vozidlami alebo chodcami. Ak systém zistí riziko kolízie s objektom vpredu, zobrazí výstrahu, aby ste mohli včas zareagovať. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.

 • SYSTÉM VAROVANIA PRED VYBOČENÍM Z JAZDNÉHO PRUHU
  SYSTÉM VAROVANIA PRED VYBOČENÍM Z JAZDNÉHO PRUHU

  Dlhé cesty budú oveľa bezpečnejšie. Systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu sleduje polohu vozidla v jazdnom pruhu a v prípade, že vozidlo začne bez vášho úmyslu opúšťať jazdný pruh, upozorní vás prostredníctvom vizuálneho signálu a vibrácií volantu.

 • PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
  PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

  Parkovanie v stiesnených priestoroch je bezpečnejšie. Ak zaradíte spätný chod, aktivujú sa senzory v zadnom nárazníku. Počas parkovania vás vozidlo pomocou zobrazenia na dotykovom displeji a zvukovej spätnej väzby informuje o vzdialenosti od prekážok.

 • TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
  TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

  Tempomat a obmedzovač rýchlosti vám umožňujú udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Obmedzovač rýchlosti zasa umožňuje vopred nastaviť maximálnu rýchlosť.

Voliteľné balíky

 • DRIVE
  DRIVE

  Voliteľný balík Drive ponúka celý rad funkcií, vďaka ktorým budete v bezpečí a informovaní, vrátane systému monitorovania stavu vodiča, monitorovania mŕtveho uhla, rozpoznávania dopravných značiek a adaptívneho obmedzovača rýchlosti.

 • DRIVE PRO
  DRIVE PRO

  Okrem technológií, ktoré sú súčasťou balíka Drive, je v balíku Drive Pro k dispozícii asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, asistent mŕtveho uhla a adaptívny tempomat s asistentom pre jazdu v kolóne a systém núdzového brzdenia pri vysokej rýchlosti.

 • PARK
  PARK

  Obsahuje parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením a systém monitorovania premávky za vozidlom, aby mal vodič úplnú dôveru pri manévrovaní v úzkych priestoroch. Systém monitorovania bezpečného vystupovania upozorňuje cestujúcich na zadných sedadlách na približujúce sa vozidlá predtým, ako vystúpia.

 • PARK PRO
  PARK PRO

  Okrem technológií v balíku Park ponúka balík Park Pro systém parkovacieho asistenta, ktorý uľahčuje pozdĺžne aj kolmé parkovanie - riadi vozidlo na vhodné miesto.

Komfort a praktickosť

 • VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ SEDADLÁ
  VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ SEDADLÁ

  Voliteľné vyhrievané a odvetrávané predné a zadné sedadlá zaručujú optimálny komfort bez ohľadu na teplotu vzduchu.

 • KONEKTIVITA
  KONEKTIVITA

  Range Rover Sport je k dispozícii s dvoma voliteľnými domovými zásuvkami a piatimi portmi USB v celej kabíne. To je zárukou nepretržitej zábavy pre každého cestujúceho bez ohľadu na to, kde sedí.

 • KONFIGUROVATEĽNÉ NÁLADOVÉ OSVETLENIE INTERIÉRU
  KONFIGUROVATEĽNÉ NÁLADOVÉ OSVETLENIE INTERIÉRU

  Voliteľné konfigurovateľné náladové osvetlenie interiéru umožňuje meniť farbu, odtieň a atmosféru v kabíne podľa aktuálnej nálady. Pomocou dotykového displeja si vyberte z palety desiatich farieb.

 • VYHRIEVANIE VOZIDLA NA DIAĽKU S ČASOVÝM OVLÁDANÍM KLIMATIZÁCIE
  VYHRIEVANIE VOZIDLA NA DIAĽKU S ČASOVÝM OVLÁDANÍM KLIMATIZÁCIE

  Tento systém dokáže vopred vyhriať alebo vyvetrať vozidlo pomocou diaľkového ovládača a 7-dňového časovača. Pred nastúpením budete mať vždy istotu, že v kabíne je správna teplota.

 • ELEKTRICKÉ DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM
  ELEKTRICKÉ DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM

  Funkcia gestom ovládaných elektrických dverí batožinového priestoru umožňuje otvárať aj zatvárať dvere batožinového priestoru bez toho, aby bolo potrebné dotknúť sa vozidla. Tento elektronický systém obsahuje dva senzory - na oboch stranách vozidla jeden. Funkciu aktivujete jednoduchým posúvaním nohy pod niektorým zo senzorov.

 • JEMNÉ DOVRETIE DVERÍ
  JEMNÉ DOVRETIE DVERÍ

  Range Rover Sport je k dispozícii s funkciou dovretia všetkých dverí. Umožňuje regulovať posledných 6 mm pohybu dverí a zabezpečuje jemné dovretie predných a zadných dverí.