Informačno-zábavný systém

  • DIGITÁLNY AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM
   DIGITÁLNY AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

   Spoločnosť Land Rover spolupracuje so značkou Meridian, svetovým lídrom v oblasti vysokovýkonných audiotechnológií a digitálneho spracovania zvuku, ktorá vyvinula pre model Range Rover Evoque pokročilé audiosystémy. Pre kupé a päťdverový model je k dispozícii digitálny audiosystém Meridian s priestorovým zvukom s výkonom 825 W, so 16 reproduktormi a dvojkanálovým subwooferom. Pre kabriolet zase digitálny audiosystém Meridian s priestorovým zvukom s výkonom 660 W, s 12 reproduktormi a dvojkanálovým subwooferom. Oba systémy prehrávajú krištáľovo čisté výšky a bohaté, hlboké basy v celej kabíne. Hudbu môžete počúvať presne podľa svojho želania.

  • INCONTROL TOUCH PRO
   INCONTROL TOUCH PRO

   Systém InControl Touch Pro s hardvérom a softvérom nasledujúcej generácie zdokonaľuje možnosti pripojenia a zábavy modelu Range Rover Evoque na najvyššiu úroveň. InControl Touch Pro je najpokročilejší multimediálny systém, aký bol doteraz v ponuke spoločnosti Land Rover. Citlivý 10-palcový dotykový displej podporuje gestá posúvania a približovania prstami a zabezpečuje najrôznorodejšiu audiovizuálnu zábavu. Kvôli dodatočným možnostiam prispôsobenia systém umožňuje plne prispôsobiteľnú hlavnú obrazovku a aj prirodzené hlasové ovládanie.

  • DUÁLNE ZOBRAZENIE
   DUÁLNE ZOBRAZENIE

   Systém duálneho zobrazenia umožňuje vodičovi a spolujazdcovi sledovať na 10-palcovom dotykovom displeji úplne nezávislý obsah. Napríklad, vodič môže používať satelitný navigačný systém a spolujazdec sledovať DVD alebo televíziu. Súčasťou je jedna súprava digitálnych bezdrôtových slúchadiel WhiteFire®.

  • INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO
   INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO

   Tieto dodatočné technologické balíčky ešte viac zdokonalia možnosti pripojenia a užitočné vlastnosti. Pomocou aplikácií Remote Premium a InControl môžete vylepšiť zážitok z obsluhy svojho vozidla prostredníctvom kompatibilných aplikácií pre smartfón a 10-palcového dotykového displeja, napríklad monitorovať a ovládať svoje vozidlo Range Rover Evoque. Vďaka funkciám Wi‑Fi Hotspot a InControl Pro Services zostanete pripojení k svetu naokolo, či už kvôli práci alebo zábave, čím vám uľahčia každodenný život.

  • SPOTIFY PRE APLIKÁCIU INCONTROL
   SPOTIFY PRE APLIKÁCIU INCONTROL

   Aplikácia Spotify je k dispozícii s rozšírenými balíčkami konektivity InControl Connect a Connect Pro. Na cestách môžete využívať knižnicu s viac ako 30 miliónmi skladieb. Bola navrhnutá a vytvorená spoločnosťou Land Rover v spolupráci s firmou Spotify. Táto aplikácia bola špeciálne optimalizovaná pre dotykový displej v modeli Range Rover Evoque, takže sa používa jednoducho a zábavne, rovnako ako aplikácia Spotify pre smartfón. Môžete vyhľadávať a prechádzať skladbami, stanicami a odporúčaniami, vytvárať zoznamy skladieb a využívať výhody úplného prístupu k svojej knižnici prevzatých piesní.

  • INCONTROL PRO SERVICES
   INCONTROL PRO SERVICES

   Systém InControl Pro Services je súčasť balíčka InControl Connect Pro. Ešte viac zdokonaľuje možnosti informačno-zábavného systému a prináša bohatší zážitok s lepším pripojením. Systém sa skladá z Wi-Fi hotspotu a dátového pripojenia, umožňuje aktualizáciu dopravných informácií v reálnom čase, fotografie na úrovni ulice a on-line vyhľadávanie, čím zvyšuje výkon systému InControl Touch Pro.

  Inovácie

  • MOTOR INGENIUM
   MOTOR INGENIUM

   Nový motor bol navrhnutý a skonštruovaný pre bezproblémový výkon, vyššiu účinnosť a neprekonateľnú kultivovanosť. V porovnaní s predchádzajúcimi pohonnými jednotkami je o 20 kg ľahší. K dispozícii je verzia s výkonom 150 a 180 koní, s pohonom 2 alebo 4 kolies a na výber je 6-stupňová manuálna alebo 9-stupňová automatická prevodovka. Vnútorné trenie sa v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami motorov zmenšilo o pôsobivých 17 % a intervaly údržby sa predĺžili z 25 000 km na 34 000 km alebo dva roky pre modely 4WD.

  • ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES
   ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES

   Vzpery zavesenia kolies sú vyrobené z hliníka a ľahkej ocele. Pokročilá technológia hydraulickej stabilizácie znižuje hluk prenikajúci do kabíny po náraze. Tento systém taktiež zaisťuje, že zvlnené plochy sú takmer hladké a neobjaví sa žiadny spätný ráz do ruky ani do podvozka vozidla.

  Výkon

  • SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
   SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

   Systém adaptívnej dynamiky zaisťuje optimálnu rovnováhu medzi jazdou a riadením. Najmenej 1 000-krát za sekundu sleduje pohyby vozidla a upravuje nastavenia tlmičov medzi mäkkým a tvrdým režimom podľa voľby vodiča alebo podmienok na ceste. Tento proces sa uskutočňuje takmer okamžite a minimalizuje nakláňanie karosérie s cieľom zabezpečiť lepšie ovládanie vozidla a pokojnejšiu, hladkú jazdu. Systém dokonca rozpozná terénne podmienky a podľa toho optimalizuje charakteristiky tlmenia.

   Zostavte si svoj model
  • SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM
   SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM

   Tento systém vylepšuje agilitu a stabilitu vozidla pri jazde v zákrutách. Neustále monitoruje a vyrovnáva rozdelenie krútiaceho momentu medzi všetky kolesá, či už na ceste alebo v teréne, s cieľom zdokonaliť priľnavosť a riadenie. Systém dokáže zmenšiť polomer otáčania a obmedziť nedotáčavosť pribrzdením zadného vnútorného kolesa, čím sa viac krútiaceho momentu prenesie na vonkajšie koleso a zlepší sa stabilita.

   Zostavte si svoj model
  • 9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA
   9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

   Ľahká a kompaktná 9-stupňová automatická prevodovka zabezpečuje optimálnu spotrebu paliva a emisie CO2, a zároveň aj väčšiu kontrolu za podmienok nízkej priľnavosti k vozovke alebo pri ťahaní prostredníctvom špeciálne navrhnutého, nízkorýchlostného prvého prevodového stupňa. Prevodovka je mimoriadne robustná a dokonale dopĺňa terénne schopnosti vozidla, ale zároveň je ukážkovo kultivovaná a efektívna.

   Zostavte si svoj model
  • SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE
   SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE

   V prípade motorov TD4 (180 koní) a Si4 môže byť tento systém neoceniteľný pri jazde na ceste aj v teréne. V mnohých prípadoch pri jazde po ceste môže systém odpojiť pohon zadných kolies, a znížiť tak spotrebu paliva. Ak sa zmení povrch alebo prudko zrýchlite, znova sa nebadateľne a hladko pripoja počas 300 milisekúnd. Vďaka špeciálnemu zobrazeniu na dotykovom displeji budete mať nad systémom neustálu kontrolu.

   Zostavte si svoj model

  Schopnosti

  • POHON VŠETKÝCH ŠTYROCH KOLIES (4WD)
   POHON VŠETKÝCH ŠTYROCH KOLIES (4WD)

   Pohon všetkých štyroch kolies je súčasťou štandardnej výbavy modelov s 2,0-litrovým vznetovým motorom TD4 s výkonom 150 a 180 koní a modelov s 2,0-litrovým zážihovým motorom Si4. Vďaka nezávislým predným a zadným pomocným rámom, tuhej samonosnej karosérii a technológiám ako je napríklad inteligentný systém 4WD, sa môžete vydať do terénu s väčšou istotou.

  • SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV
   SYSTÉM REGULÁCIE TRAKCIE NA VŠETKÝCH TYPOCH POVRCHOV

   Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje pri veľmi nízkych rýchlostiach – od 1,8 km/h do 30 km/h. Pomáha vodičovi udržiavať stabilnú rýchlosť v náročných podmienkach, aby sa mohol sústrediť na riadenie a nájsť cestu cez prekážky. Taktiež umožňuje hladké a rovnomerné rozbehnutie, a to aj na povrchoch s nízkym trením, ako je ľad, sneh alebo mokrá tráva.

  • SYSTÉM TERRAIN RESPONSE™
   SYSTÉM TERRAIN RESPONSE™

   Vďaka systému Terrain Response™ sa schopnosti znásobia. Optimalizuje reakcie motora, prevodovky, diferenciálov a podvozkových systémov vozidla s cieľom zaistiť dokonalé jazdné vlastnosti a priľnavosť bez ohľadu na typ terénu. Jednoducho zvoľte režim, ktorý vyhovuje podmienkam: normálna jazda, tráva/štrk/sneh, blato/vyjazdené koľaje a piesok. Jazda vo vozidle bude vždy presvedčivá a suverénna.

  • SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
   SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA

   Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel s pohonom 4 kolies (4WD) je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso. Systém pracuje automaticky, spomaľuje vozidlo a udržiava rýchlosť vzhľadom k zvolenému prevodovému stupňu a polohe plynového pedála.

  • SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA
   SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA

   Pri prejazde potoka, brodu či prekonávaní povodne sa budete cítiť bezpečnejšie. Systém detekcie brodenia meria hĺbku vody pomocou senzorov na spodnej strane vonkajších spätných zrkadiel a v reálnom čase poskytuje informácie vo vzťahu k vozidlu. Tieto údaje a maximálna schopnosť brodenia sa zobrazujú na dotykovom displeji, aby ste mohli postupovať správnym spôsobom.

  • SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU
   SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU

   Podobne ako asistent rozjazdu do kopca aj tento systém zabráni prílišnému zrýchleniu vozidla pri jazde z kopca. Ak s vozidlom zastavíte a chcete sa rozbehnúť na kopci, systém zachová brzdný účinok a pri rozbiehaní ho postupne vypne.

  Asistenčné systémy pre vodiča

  • PLNOHODNOTNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
   PLNOHODNOTNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

   Vďaka systému plnohodnotného parkovacieho asistenta je pozdĺžne aj kolmé parkovanie jednoduché – systém navedie vozidlo na vhodné parkovacie miesto. Jednoducho zaraďte vhodný prevodový stupeň a regulujte rýchlosť vozidla pomocou brzdového a plynového pedála. Tento systém vás dokáže aj navádzať pri vychádzaní z parkovacieho miesta a uľahčiť tak tento manéver. Priebeh sa znázorňuje graficky aj pomocou oznámení.

  • SYSTÉM PRIESTOROVÝCH KAMIER
   SYSTÉM PRIESTOROVÝCH KAMIER

   Systém priestorových kamier využíva kamery umiestnené po obvode vozidla a zabezpečuje takmer 360° pohľad na vozidlo. Pomáha pri parkovaní a je ideálny pri vykonávaní zložitejších manévrov, ako je napríklad ťahanie rýchlostného člna alebo prívesu na prepravu koní. Táto technológia dokáže naraz zobraziť niekoľko rôznych pohľadov a rovnako aj priblížiť a posúvať zobrazenie, aby ste videli aj objekty a uhly, ktoré sa zvyčajne nachádzajú pod zorným uhlom.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA
   SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA

   Systém monitorovania mŕtveho uhla vás rozsvietením kontrolky v príslušnom spätnom zrkadle upozorní na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle, alebo ktoré sa rýchlo približujú. Systém detekcie premávky za vozidlom vás upozorní na nebezpečenstvá na oboch stranách vozidla prostredníctvom zvukovej aj vizuálnej výstrahy. Takže budete vedieť, čo je za vami, aj keď prekážku nevidno.

  • ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU S MONITOROM KONDÍCIE VODIČA
   ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU S MONITOROM KONDÍCIE VODIČA

   Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu sníma, či vaše vozidlo nechtiac vychádza zo svojho jazdného pruhu a jemne ho navedie späť. Monitor kondície vodiča zaznamenáva, či vodič začína byť ospalý a vydá včasné varovanie, ak by ste si mali urobiť prestávku.

  • ADAPTÍVNY TEMPOMAT
   ADAPTÍVNY TEMPOMAT

   Keď jazdíte ustálenou rýchlosťou na diaľnici alebo cestujete v pomalej premávke, tento systém vám pomôže udržať vozidlo v bezpečnej vzdialenosti od vozidla vpredu, ak spomalí alebo zastane. Ak vozidlo opäť zrýchli, rovnako zrýchli aj váš Range Rover Evoque.

  • SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK
   SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

   Systém rozpoznávania dopravných značiek zobrazuje na prístrojovom paneli konkrétne dopravné značky, kde ich možno jednoducho sledovať. Zobrazujú sa aj na projekčnom displeji, ak je súčasťou výbavy. Systém zaznamenáva značky s obmedzením rýchlosti (vrátane svetelných dopravných značiek s premenlivým údajom na portáloch) a dopravných značiek s dodatočnými informáciami, napríklad obmedzením rýchlosti na mokrej vozovke.

  Komfort a pohodlie

  • ELEKTRICKÉ DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM
   ELEKTRICKÉ DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU OVLÁDANÉ GESTOM

   Funkcia gestom ovládaných dverí batožinového priestoru umožňuje ovládať dvere batožinového priestoru (otváranie aj zatváranie) zvonka bez toho, aby bolo potrebné fyzicky sa dotknúť vozidla alebo kľúča. Po zaznamenaní inteligentného kľúča je dvere batožinového priestoru možné ovládať pohybom kopnutia pod zadnou časťou vozidla. Senzory sa nachádzajú na oboch stranách dverí batožinového priestoru.

   Zostavte si svoj model
  • HOMELINK®
   HOMELINK®

   Zefektívnite svoj život pomocou systému HomeLink®. Tento univerzálny vysielač možno naprogramovať tak, aby nahradil tri domáce alebo služobné bezdrôtovo ovládané systémy, napríklad garážové dvere, brány či osvetlenie. Už sa nemusíte báť, že stratíte diaľkový ovládač.

   Zostavte si svoj model
  • KONFIGUROVATEĽNÉ NÁLADOVÉ OSVETLENIE INTERIÉRU
   KONFIGUROVATEĽNÉ NÁLADOVÉ OSVETLENIE INTERIÉRU

   Táto funkcia umožňuje upraviť farbu a odtieň interiérového osvetlenia, a upraviť tak prostredie v kabíne podľa nálady. Zvoliť možno z desiatich farieb – od bielej Ice White až po červenú Racing Red.

   Zostavte si svoj model
  • KLIMATIZÁCIA
   KLIMATIZÁCIA

   Tento systém je vybavený senzorom vzduchu, ktorý sleduje vlhkosť, hladinu smogu a nepriaznivé počasie. Podľa toho sa prispôsobuje nastavenie vetracích otvorov po celom vozidle a upravuje sa teplota v interiéri. Bez ohľadu na miesto vo vozidle sa cestujúci budú cítiť pohodlne.

   Zostavte si svoj model