Dizajn

Univerzálnosť

Technológia

 • INOVÁCIE
  INOVÁCIE

  Neustále zlepšujeme technológie motorov a využívame najnovšie inovácie, napríklad inteligentný systém Stop/Štart, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami motorov znižuje spotrebu paliva o 5 % až 7 %. S cieľom ešte viac znížiť spotrebu paliva a emisie CO2 sa využívajú aj ľahké prevodovky.

 • VÝKON NA CESTE
  VÝKON NA CESTE

  Adaptívny tempomat udržiava konštantnú rýchlosť na dlhších cestách a zároveň bezpečný odstup od vozidla vpredu. Systém adaptívnej dynamiky zabezpečuje optimálnu rovnováhu medzi jazdou a riadením, a systém vektorového smerovania krútiaceho momentu zase hladkú a kontrolovanú jazdu zákrutami. Spoločne vytvárajú prepojenú a bezpečnú jazdu.

 • TERÉNNE SCHOPNOSTI
  TERÉNNE SCHOPNOSTI

  Výnimočné schopnosti sú súčasťou DNA každého modelu Land Rover, takže aj najnáročnejšie terény a podmienky prekonáte s ľahkosťou. Od systému Terrain Response až po systém regulácie zjazdu z kopca – naše patentované technológie zaistia presvedčivú jazdu v teréne aj na ceste.

 • ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
  ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

  Asistenčné systémy pre vodiča umožnia sústrediť sa na cestu, pretože sledujú konkrétne jazdné situácie a pomôžu s ich riešením. Napríklad, systém monitorovania mŕtveho uhla upozorňuje vodiča na vozidlá, ktoré sa približujú z niektorej strany, systém rozpoznávania dopravných značiek zobrazuje na prístrojovom paneli konkrétne dopravné značky, aby ste mohli rýchlejšie zareagovať na prípadné obmedzenia, a okrem toho je vo výbave aj niekoľko parkovacích technológií, ktoré uľahčujú parkovanie.

 • KOMFORT A POHODLIE
  KOMFORT A POHODLIE

  V našich vozidlách sa nachádzajú najmodernejšie systémy vykurovania a chladenia, ktoré zaistia absolútne pohodlie pre vás a vašich spolucestujúcich. Bez ohľadu na počasie prídete uvoľnení a svieži.

 • INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
  INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM

  Smartfón a vozidlo môžu poskytnúť veľké množstvo informácií a zabaviť vás. Ak sa rozhodnete pre technológiu duálneho zobrazenia, satelitný navigačný systém s 10-palcovým dotykovým displejom bude zobrazovať trasu, zatiaľ čo spolujazdec môže sledovať DVD alebo televíziu. Pomocou aplikácie InControl na smartfóne a 10-palcového dotykového displeja sa môžete bezpečne spojiť s vozidlom. Audiosystém Meridian™ naplní kabínu hudbou.

Komfort a pohodlie

Schopnosti

Testovaný v extrémnych podmienkach

 • ZAVESENIE KOLIES
  ZAVESENIE KOLIES

  Bude náročné používať Range Rover Evoque v ťažších podmienkach, než sme skúšali my. Aby bolo možné zaistiť bezkonkurenčné dynamické vlastnosti, či už na ceste alebo v teréne, Range Rover Evoque bol za zlomok času vystavený skúškam zodpovedajúcim desiatim rokom jazdenia na najmodernejšom testovacom zariadení.

 • RÝCHLOSŤ VETRA
  RÝCHLOSŤ VETRA

  V našich klimatických komorách dokážeme vytvoriť aj tie najnáročnejšie veterné podmienky, ktorým bude čeliť Range Rover Evoque. Nielen snehové búrky s rýchlosťou vetra 240 km/h, ale aj prostredie s vysokou teplotou a situácie so slabým prúdením vzduchu. Všetky systémy testujeme na hranici možností – iba tak dokážeme vyvinúť naozaj spoľahlivé vozidlo.

 • HORÚCE AJ STUDENÉ PODNEBIE
  HORÚCE AJ STUDENÉ PODNEBIE

  V reálnych podmienkach a v našich klimatických komorách mrazíme vozidlá na –40 °C a pečieme ich na 50 °C. Kľúčové funkcie a systémy potom skúmame podľa našich prísnych noriem. Takže aj v tých najodľahlejších horách alebo ďaleko v púšti si môžete užívať pohodlie a pripojenie.

 • V TERÉNE
  V TERÉNE

  Legendárny výkon v ľubovoľnom teréne je prirodzenou vlastnosťou každého vozidla, či už na ľadových testovacích okruhoch vo švédskom meste Arjeplog, alebo na nekompromisnom piesku v púšti v Dubaji. Prototypy sa vyvíjajú na najnáročnejších trasách v teréne s dĺžkou približne 8,500km.

Výkon

Udržateľnosť