NOVÉ VZNETOVÉ, ZÁŽIHOVÉ ALEBO ELEKTRICKÉ MOTORY?

Naše súčasné zážihové a nové vznetové motory sú najekologickejšie a najúspornejšie motory, aké sme kedy vyrobili. Náš nový elektrický systém pohonu predstavuje budúcnosť motorizmu. Ktorý je pre vás ten pravý?

VÝBER JE NA VÁS
NOVÉ VZNETOVÉ MOTORY
Súčasné vznetové motory automobilky Land Rover sú ekologickejšie než kedykoľvek predtým. Ponúkajú nižšiu spotrebu paliva a vlastnosti krútiaceho momentu vhodné pre jazdu v teréne a ťahanie prívesu. Vďaka tejto kombinácii poskytujú mimoriadne spoľahlivý výkon na dlhé vzdialenosti.
ZÁŽIHOVÉ MOTORY
Náš nový rad zážihových motorov stvorených pre dynamickú a svižnú jazdu uctieva odkaz kultových schopností vozidiel Land Rover na cestách a zároveň ponúka pôsobivo nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2.
ELEKTRICKÉ VOZIDLO (PHEV)
Naše dokonale prepracované čisto elektrické pohonné jednotky ponúkajú vysoký výkon bez výfukových emisií. Pohon zabezpečujú dva elektromotory a akumulátor, ktorý sa dobíja pomocou rekuperačného brzdenia a tiež nabíjacej zásuvky. Elektromobily predstavujú budúcnosť elektrifikácie značky Land Rover.
HLAVNÉ VÝHODY NOVÝCH VZNETOVÝCH, ZÁŽIHOVÝCH A PHEV
DIESEL
PETROL
PHEV
NÍZKE EMISIE CO<sub>2</sub>
Nové vznetové motory Jaguar produkujú približne o 20 % menej emisií CO2 než zážihové motory. Pravdou je, že zákazníci, ktorí sa od roku 2002 rozhodli pre vznetové motory, znížili množstvo CO2 vypúšťané do ovzdušia takmer o 3 milióny ton.
SPĹŇA PREDPISY EU6D-TEMP A RDE (EMISIE PRI SKUTOČNEJ JAZDE)
Nové vznetové motory Land Rover spĺňajú predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde), čím sa výrazne znižuje tvorba emisií vo všetkých jazdných podmienkach.
ZNÍŽENÉ EMISIE OXIDOV DUSÍKA (NO<sub>x</sub>)
Od septembra 2015 majú všetky modely Land Rover so vznetovým motorom pokročilý systém dodatočného spracovania výfukových plynov prostredníctvom selektívnej katalytickej redukcie (SCR) (t. j. AdBlue), ktorý výrazne prispieva k zníženiu emisií NOx.
VYŠŠIA PALIVOVÁ ÚSPORNOSŤ
Vznetové motory majú zhruba o 20% nižšiu spotrebu paliva než ich zážihové ekvivalenty. Takže keď opakovane prejdete ročne 19 000 km alebo viac, bude to pre vás pravdepodobne tá najúspornejšia voľba z hľadiska nákladov.
SPĹŇA PREDPISY EU6D-TEMP A RDE (EMISIE PRI SKUTOČNEJ JAZDE)
Nové vozidlá Land Rover so zážihovým motorom spĺňajú predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde), čím sa výrazne znižuje tvorba emisií vo všetkých jazdných podmienkach.
DYNAMICKÝ ZÁŽITOK Z JAZDY
Zážihové motory Land Rover poskytujú hladký prenos výkonu so skvelou odozvou, vďaka čomu si užijete najlepší zážitok z jazdy, aký sme vám kedy ponúkli. Predstavujú vzrušujúce spojenie plynulého výkonu a strhujúceho zvuku pri všetkých rýchlostiach.
NÍZKA PRODUKCIA PEVNÝCH ČASTÍC
Naše najnovšie zážihové motory sú vybavené mimoriadne účinnými filtrami, ktoré zachytávajú a ukladajú veľmi jemné častice z výfukových plynov, ktoré nimi prechádzajú. To pomáha znižovať množstvo výfukových emisií vypúšťaných do ovzdušia.
NÍZKE POČIATOČNÉ NÁKLADY
Hoci vznetové motory zvyčajne ponúkajú vyššiu mieru palivovej efektívnosti, nižšie počiatočné náklady ekvivalentných zážihových motorov sa často môžu ukázať ako múdra voľba pre vodičov, ktorí nejazdia na veľké vzdialenosti.
ULTRA-LOW EMISSIONS
Offering an impressive zero-tailpipe emission range, Land Rover PHEVs aren't just more economical to run, they are more eco-friendly than fuel-burning equivalents – massively reducing your environmental footprint.
NO COMPROMISE IN CAPABILITIES
The off-road capabilities you expect from a Land Rover remain uncompromised with PHEV. For example, Range Rover’s wading depth is exactly the same as a conventional combustion engine, plus the additional torque provided by the electric motor is also a benefit when driving off-road.
A MORE REFINED DRIVE
Offering our quietest drive yet, PHEV ensures a seamless transition between the petrol engine and electric motor, delivering optimal refinement and adding to the sense of serenity within the interior space.
ECONOMICAL RUNNING COSTS
The relative low cost of electricity versus petrol and diesel means PHEVs are much cheaper to refuel. And with fewer moving powertrain parts to preserve, they’re also signifcantly cheaper to maintain.
ČASTÉ OTÁZKY
Čo je to pohonný systém?

Pohonným systémom vozidla je každý komponent, ktorý premieňa zdroj energie (palivo/akumulátor) na pohyb prostredníctvom spaľovacieho/elektrického motora, prevodovky, hnacích hriadeľov, diferenciálov a náprav.

Najbežnejšie pohonné systémy vozidla sú benzínové, naftové, elektrické vozidlá na batériový pohon (BEV) a plug-in hybridné elektrické vozidlá (PHEV).

How long does it take to recharge a Hybrid car?

Our PHEV range can fully recharge from either a domestic socket or an IEC connector in as little as 7.5 hours, enabling emissions free commuting for up to 50km. Installing a wall box from one of our approved wall box suppliers and installers can reduce charging times to 2 hours and 45 minutes.

What is the range of a Hybrid car?

Using the electric motor only, our PHEVs have a range of up to 50km.* PHEV also utilises a petrol engine to support a much larger range in the same way as other combustion engine vehicles.

What are the advantages of diesel over petrol?

The higher energy density of the fuel, and the way energy is released during combustion, means diesel can offer a greater efficiency. If you are driving 19,000km a year or more, a diesel is likely to be the most cost-effective choice.

Generally, a diesel engine offers more torque than a petrol engine, which means its power is more suitable for conquering off-road terrain and towing.

Akým spôsobom znižuje spoločnosť Jaguar Land Rover emisie vozidiel?

V spoločnosti Jaguar Land Rover sme investovali vyše 1 miliardy libier do nášho najmodernejšieho strediska na výrobu motorov s cieľom vyvinúť rad najhospodárnejších zážihových a vznetových motorov.

Sú vznetové motory ekologické?

Od septembra 2018 všetky naše vznetové motory v rámci EÚ a EHP spĺňajú prísne predpisy EU6d-Temp a RDE (emisie pri skutočnej jazde). To znamená, že naše nové vznetové motory sú také ekologické, že môžu slobodne jazdiť v nízkoemisných zónach, v ktorých sa uplatňujú finančné pokuty pre vodičov produkujúcich veľké množstvo znečisťujúcich látok.

Výrobou najekologickejších motorov súčasnosti výrazne znižujeme negatívny vplyv na životné prostredie.

Čo je to filter pevných častíc (DPF) a prečo je dôležitý?

Všetky nové vozidlá so vznetovým motorom sú vybavené výfukovým filtrom, aby spĺňali prísne emisné predpisy zavedené v roku 2009. Tento filter je tiež známy pod označením DPF (filter pevných častíc). Filtre DPF účinne zachytávajú a uchovávajú pevné častice z výfukových plynov, čím pomáhajú znižovať výfukové emisie.

OBJEDNÁVKA DO SERVISU
Kniha Land Rover vymenovanie služby online
STIAHNITE SI KATALÓGY A CENNÍKY
Zistite viac o vozidlách Land Rover
KONTAKTUJTE NÁS
S radosťou vám pomôžeme s akýmikoľvek problémami.
ZAREZERVUJTE SI TESTOVACIU JAZDU
Požiadajte najbližšieho predajcu o testovaciu jazdu na ceste

*The figures provided are as a result of official manufacturer's tests in accordance with EU legislation. For comparison purposes only. Real world figures may differ. CO2 and fuel economy figures may vary according to wheel fitment and optional extras fitted.