EXTRÉMNA PLAVBA

Účastníci originálnej súťaže plachetníc Stadium Racing Extreme Sailing Series™ sa tento rok pokúsia získať mimoriadnu odmenu Land Rover Above and Beyond Award za férovosť a silu svojho športového a tímového ducha. Automobilka Land Rover, ako hlavný partner podujatia Extreme Sailing Series™, posilňuje svoju angažovanoť v tejto medzinárodnej súťaži poskytnutím trofeje zriadenej s cieľom odmeniť najlepší prejav étosu „Above and Beyond“ (vyššie a ďalej), ktorý tvorí jadro značky Land Rover.

Jednotlivci, tímy a široká jachtárska rodina podporujúca účastníkov – všetci budú mať nárok získať ocenenie v každej z globálnych etáp. Na konci sezóny sa na počesť najinšpirujúcejšieho príkladu odovzdá trofej Above and Beyond. Tím získa za odmenu možnosť používať vozidlo Land Rover vo svojej domovskej krajine počas nasledujúceho roka. Mark Cameron, riaditeľ globálnych zážitkov spoločnosti Jaguar Land Rover, povedal: „Počas prvého roku, keď sme ako hlavný partner podporovali súťaž Extreme Sailing Series™, nás naozaj ohromili úžasné zručnosti, sila vôle, odhodlanie a špičkový športový talent, ktoré predviedli tímy a jednotliví športovci pretekajúci na samom vrchole profesionálneho športového plachtenia.“

„Taktiež sme na vlastné oči videli skvelé príklady toho, ako špičkoví športovci s vášňou povzbudzujú a podporujú ostatných, aby sa zapojili do športového plachtenia na všetkých úrovniach. Presne o tom spočíva duch myšlienky Above and Beyond značky Land Rover. Chceme odmeniť tých, ktorí najlepšie vystihnú tento koncept vo svojich športových a tímových úspechoch, či už v rámci súťaže Extreme Sailing Series™ alebo mimo nej.“

Komisia porodcov, ktorej predsedá Hannah Whitová – medzinárodná jachtárka a globálna veľvyslankyňa značky Land Rover – sa okrem iných spojila s predchádzajúcim víťazom súťaže Extreme Sailing Series™ a jachtárom s ocenením Amerického pohára Davom „Freddiem“ Carrom a riaditeľom pretekov Philom Lawrencom, a spolu rozhodnú o výhercovi každej etapy. Automobilka Land Rover spustila v roku 2013 program trojročného globálneho sponzorstva súťaže Extreme Sailing Series™ ako jeden z dvojice hlavných partnerov. Extreme Sailing Series™ je jednou z najvzrušujúcejších jachtárskych súťaží na svete, na ktorej sa zúčastňuje flotila rýchlych a agilných katamaránov Extreme 40, ktorých posádku tvoria najskúsenejší a najúspešnejší svetoví jachtári a jachtárky.

Na rozdiel od mnohých iných jachtárskych podujatí sa preteky konajú v ohraničenom priestore kultových lokalít na celom svete, vďaka čomu si diváci všetku tú rýchlosť a vzrušenie budú môcť vychutnať zblízka. Každá etapa trvá štyri dni a každý deň sa uskutoční až osem krátkych ostrých pretekov trvajúcich 10 až 20 minút.