INFORMAČNO-ZÁBAVNÉ SYSTÉMY

  • TOUCH PRO

   Systém InControl Touch poskytuje množstvo informácií a zábavných funkcií. Intuitívna technológia InControl vám pomôže nájsť cestu do želaného cieľa, umožní vám streamovať obľúbenú hudbu alebo dokonca vystopovať ukradnuté vozidlo, vďaka čomu budete mať menej stresu a viac radosti zo života.

  • CONNECT PRO
   CONNECT PRO

   Ak sa rozhodnete pre systém InControl Touch Pro, môžete si ho objednať aj s balíčkom doplnkových služieb, technológií a aplikácií InControl Connect Pro, ktoré vám aj vašim spolucestujúcim poskytnú najvyššiu možnú úroveň konektivity a komfortu. Balíček zahŕňa platformu InControl Apps a služby Remote Premium a Pro Services vrátane funkcie Wi-Fi Hotspot.

  • AUDIO
   AUDIO

   Zákazníci si môžu vybrať zo štyroch typov audiosystémov. K dispozícii je zvukový systém Land Rover Sound System so šiestimi reproduktormi a jeho vyššia verzia Land Rover Enhanced Sound System s desiatimi reproduktormi. Ďalšie dva vyspelé zvukové systémy pre Discovery sme vyvinuli v spolupráci so spoločnosťou MeridianTM. Verzia s výkonom 380 W obsahuje desať reproduktorov a systém priestorového zvuku s výkonom 825 W má 16 reproduktorov a subwoofer.

  • SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
   SYSTÉM ZÁBAVY NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

   Systém zábavy na zadných sedadlách obsahuje individuálne 8-palcové obrazovky zabudované do každej hlavovej opierky s bočnicami. Je štandardnou súčasťou výbavy HSE Luxury a v prípade iných stupňov výbavy je k dispozícii za príplatok. Súčasťou systému sú digitálne bezdrôtové slúchadlá s technológiou WhiteFire®1 a rozhrania HDMI, Mobile Hi-Definition Link (MHL) a USB.

  • PRO SERVICES A WI-FI HOTSPOT
   PRO SERVICES A WI-FI HOTSPOT

   Služby Pro Services, tvoriace súčasť balíčka InControl Connect Pro, zahŕňajú funkciu Wi-Fi Hotspot a niekoľko ďalších navigačných funkcií využívajúcich pripojenie na internet, ako je napríklad sprostredkovanie informácií v reálnom čase o dopravnej situácii, voľných parkovacích miestach a cenách za parkovanie (ak sú tieto údaje k dispozícii) a tiež reálne zábery z ulíc. Pomocou smartfónovej aplikácie InControl Route Planner môžete posielať údaje o požadovaných cieľových miestach zo svojho telefónu priamo do vozidla a po zaparkovaní vás aplikácia dovedie presne tam, kam sa potrebujete, a to pešo alebo s využitím prostriedkov hromadnej dopravy.

  • PROTECT
   PROTECT

   Technológie InControl Protect dokážu v prípade vašej nehody automaticky informovať pohotovostné služby, ktoré však môžete privolať aj sami, pomocou tlačidla vo vozidle. A ak budete potrebovať technickú pomoc, môžete sa spojiť s operátorom služby Land Rover Optimised Assistance. Vďaka aplikácii Remote Essentials môžete mať stále prehľad o stave svojho vozidla, a ak sa rozhodnete využívať službu sledovania trás, budete môcť jednoduchšie sledovať svoje cestovné náklady.

  AUDIOSYSTÉM Meridian™

  Meridian - to je výnimočné rozlíšenie, krištáľovo čisté výšky a plné, hlboké basy prehrávané prostredníctvom starostlivo umiestnených 10 reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera.

  Preskúmajte audiosystém Meridian™

  ZVUKOVÝ SYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

  Plnohodnotnú sýtosť a čistotu živého prednesu zaisťuje 14 predných, bočných a zadných reproduktorov vrátane dvojkanálového subwoofera - ktoré dokonale spája technológia Trifield™.

  PRESKÚMAJTE AUDIOSYSTÉM Meridian™

  INOVÁCIE

  • MOTORY INGENIUM
   MOTORY INGENIUM

   Ingenium je označenie radu našich motorov, ktoré dokážu vozidlám Land Rover s ľahkosťou dodať potrebnú dynamiku pri zachovaní kultivovanosti a hospodárnosti. Do tohto radu patrí aj zážihový motor Ingenium Si4 s výkonom 300 koní. Výkonný, 177-kilowattový (240 koní) motor Ingenium Sd4 poskytuje ideálne spojenie najvyššieho výkonu vo svojej triede s mimoriadnou hnacou schopnosťou pri nízkych otáčkach.

  • 8-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA
   8-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

   Všetky zážihové aj vznetové motory montované do Discovery sa kombinujú s vyspelou, elektronicky riadenou 8-stupňovou automatickou prevodovkou ZF, ktorú inžinieri spoločnosti Land Rover vyladili s cieľom dosiahnuť hladký priebeh radenia v spojení s výnimočne rýchlymi reakciami. Vďaka ôsmim tesne odstupňovaným prevodovým stupňom je radenie takmer nepostrehnuteľné.

  • LAND ROVER IGUIDE
   LAND ROVER IGUIDE

   Aplikácia Land Rover iGuide, využívajúca najnovšiu technológiu rozšírenej reality, vysvetľuje význam všetkých dôležitých funkcií a ovládacích prvkov vo vozidle. Zároveň slúži ako mobilná príručka k vozidlu, vďaka ktorej budete mať vždy poruke odpoveď na každú otázku.

  VÝKON

  • VYSOKÝ VÝKON NA CESTE

   Discovery je navrhnuté tak, aby vodičovi poskytovalo pocit istoty, komfort a pôžitok za volantom, vďaka čomu si takmer nevšimnete, ako ubiehajú prejdené kilometre. Úžasný jazdný komfort ešte umocňuje elektronický posilňovač riadenia, kým systém regulácie brzdenia v zákrutách pomáhať udržiavať stabilitu vozidla pri brzdení v zákrutách tým, že koriguje vodičom vytváraný tlak v brzdovej sústave.

  • SYSTÉM DYNAMICKÉHO OVLÁDANIA STABILITY

   Systém dynamického ovládania stability (DSC) monitoruje dynamiku vozidla a zasiahne, keď zistí, že vozidlo nereaguje v súlade s pokynmi vodiča. Takto systém pomáha udržiavať Discovery v kontakte so zemou, zvyšuje jeho stabilitu a vodičovi dodáva pocit istoty. A to oceníte na ceste aj v teréne.

  • ĽAHKÉ NÁPRAVY
   ĽAHKÉ NÁPRAVY

   Nápravy, skonštruované najmä z ľahkých hliníkových komponentov, využívajú koncepciu úplne nezávislého zavesenia kolies, pričom vpredu je použitá lichobežníková náprava s dvomi naširoko od seba umiestnenými priečnymi ramenami a vzadu moderná viacprvková náprava.

  • ÚSPORNÉ TECHNOLÓGIE
   ÚSPORNÉ TECHNOLÓGIE

   Discovery ponúka vyššiu hospodárnosť vďaka rôznym inováciám, napríklad vďaka inteligentnému systému stop/štart, zavedeniu motorov Ingenium, použitiu ľahkých materiálov a zlepšeniu aerodynamiky. Vozidlá vybavené elektronicky riadeným pneumatickým pružením majú navyše funkciu, ktorá pri jazde ustálenou vyššou rýchlosťou automaticky zníži výšku podvozka, čím klesne odpor vzduchu.

  SCHOPNOSTI

  • ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
   ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

   Za príplatok je k dispozícii najmodernejší systém All Terrain Progress Control (ATPC), ktorý vodičovi umožňuje nastaviť a udržiavať konštantnú rýchlosť v náročnom teréne. Tento systém, schopný pracovať pri rýchlostiach od 2 do 30 km/h, funguje podobne ako tempomat, pričom vodičovi umožňuje naplno sa sústrediť na vedenie vozidla a hľadanie najvhodnejšej trasy medzi prekážkami.

  • WADE SENSING
   WADE SENSING

   Pri brodivosti 900 mm, ktorá je najväčšia v tejto triede vozidiel, vodiči určite ocenia užitočnosť príplatkového systému Wade Sensing. Tento systém, používaný výhradne vo vozidlách Land Rover, využíva snímače na vonkajších spätných zrkadlách, aby mohol na dotykovej obrazovke v reálnom čase zobrazovať grafickú informáciu o aktuálnej hĺbke vody voči vozidlu spolu s maximálnou hĺbkou brodenia.

  • TERRAIN RESPONSE 2
   TERRAIN RESPONSE 2

   Naše unikátne systémy Terrain Response umožňujú zvolením niektorého zo zrozumiteľne označených jazdných režimov optimalizovať nastavenia motora, prevodovky, medzinápravového diferenciálu a podvozka tak, ako si to vyžaduje aktuálny terén. Príplatkový systém Terrain Response 22 dokáže navyše monitorovať jazdné podmienky a automaticky zvoliť správny jazdný režim.

  • DVOJSTUPŇOVÁ ROZDEĽOVACIA PREVODOVKA (REDUKCIA)

   Po zvolení režimu s redukovanými prevodmi môžete precízne regulovať rýchlosť vozidla v tých najnáročnejších podmienkach. Srdcom dvojstupňovej rozdeľovacej prevodovky je elektronicky riadený medzinápravový diferenciál, ktorý dokáže rozdeľovať hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 50 : 50 so schopnosťou preventívne aktivovať uzávierku skôr, než dôjde k prešmykovaniu niektorého z kolies.3

  • ELEKTRONICKY RIADENÉ PNEUMATICKÉ PRUŽENIE
   ELEKTRONICKY RIADENÉ PNEUMATICKÉ PRUŽENIE

   Terénne schopnosti a stabilitu vozidla ešte vylepšuje najnovší systém elektronicky riadeného odpruženia všetkých štyroch kolies, vďaka ktorému majú kolesá výnimočne veľký zdvih a stabilný kontakt s povrchom. S týmto systémom si Discovery dokáže zachovať stabilitu aj v najťažšom teréne. A v záujme bezkonkurenčného jazdného komfortu systém podľa potreby nerušivým spôsobom reguluje výšku podvozka.

  • ŤAHANIE PRÍVESU

   Svojou schopnosťou ťahať príves s hmotnosťou až do 3 500 kg4 Discovery výrazne prevyšuje konkurenciu. Navyše ponúka prvky ako elektricky vysúvateľné ťažné zariadenie, asistent pripájania prívesu a systém merania zaťaženia ťažného zariadenia, vďaka ktorým je používanie prívesu výrazne jednoduchšie.

  ASISTENČNÉ JAZDNÉ SYSTÉMY

  • AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE
   AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

   Ak systém automatického núdzového brzdenia zaznamená pri rýchlosti od 5 do 80 km/h riziko potenciálnej nehody s iným vozidlom a pri rýchlosti od 5 do 60 km/h riziko potenciálnej nehody s chodcom, zobrazí varovanie.

  • ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
   ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

   Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu rozpoznáva, keď vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, a zapôsobí na volant tak, aby model Discovery naviedol späť do správnej jazdnej dráhy.

  • PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
   PREDNÝ A ZADNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

   Uľahčuje manévrovanie s vozidlom. V záujme bezpečného zaparkovania v úzkych priestoroch vám systém kamier zobrazí na dotykovej obrazovke výhľady na prednú a zadnú časť vozidla a poskytne vám zvukové a vizuálne varovania.

  • SPÄTNÁ KAMERA
   SPÄTNÁ KAMERA

   Spätná kamera zlepšuje viditeľnosť pri cúvaní. Čiary zobrazené na dotykovej obrazovke predstavujú vozidlo Discovery a vašu predpokladanú dráhu, vďaka čomu vám táto funkcia pomáha pri parkovaní a pripájaní prívesu.

  • TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
   TEMPOMAT A OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

   Tempomat s obmedzovačom rýchlosti Speed Limiter5 vám umožňuje udržiavať aktuálnu rýchlosť vozidla bez toho, aby ste stále museli stláčať plynový pedál, čím pomáha znižovať únavu vodiča. Umožňuje vám tiež vopred nastaviť maximálnu rýchlosť.

  BALÍKY VOLITEĽNEJ VÝBAVY

  Vyberte si z ponuky balíkov a vylepšite svoj zážitok z jazdy.

  • PARKOVACÍ ASISTENT
   PARKOVACÍ ASISTENT

   Parkovací asistent vám uľahčí parkovanie s vozidlom Discovery na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.

  • PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
   PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM

   Náš parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní v úzkych priestoroch prostredníctvom zvukovej a vizuálnej spätnej väzby tak, že vás počas parkovania informuje o vzdialenosti k prekážkam.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
   SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM

   Systém monitorovania premávky za vozidlom vás pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta upozorní na približujúce sa vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, a to aj v prípade, keď máte obmedzený výhľad.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA
   SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA

   Pri vystupovaní z modelu Discovery pomáha pasažierom ostať v bezpečí pomocou varovania na približujúce sa nebezpečenstvo, ako sú napríklad prechádzajúce vozidlá a cyklisti.

  • ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC) SO SYSTÉMOM STOP & GO
   ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC) SO SYSTÉMOM STOP & GO

   Adaptívny tempomat so systémom Stop & Go udrží bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu v prípade, že by spomalilo alebo zastavilo, keď idete stálou rýchlosťou alebo jazdíte v pomaly sa pohybujúcej premávke. Ak vozidlo vpredu zastaví, potom za ním plynule zastavíte. Po opätovnom vyštartovaní vozidla vpredu sa rozbehne aj vaše vozidlo.

  • SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
   SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI

   Systém núdzového brzdenia pri vysokej rýchlosti dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s iným vozidlom a v prípade potreby upozorní vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy, aby znížilo následky možného nárazu.

  • ASISTENT MŔTVEHO UHLA
   ASISTENT MŔTVEHO UHLA

   Ak model Discovery zaznamená pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu iné vozidlo, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle alebo sa k nemu približuje, rozsvieti sa malá výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle. Asistent tiež zapôsobí na volant tak, aby model Discovery naviedol späť do správnej jazdnej dráhy mimo prichádzajúceho vozidla.

  • ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
   ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

   Systém rozpoznávania dopravných značiek zobrazuje značky obmedzenia rýchlosti a zákazu predbiehania na bloku prístrojov, kde sú dobre viditeľné. Vďaka tomu má vodič k dispozícii potrebné informácie a prehľad o situácii na ceste.

  • ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC) S ASISTENTOM RIADENIA
   ADAPTÍVNY TEMPOMAT (ACC) S ASISTENTOM RIADENIA

   Spolupracuje s vami, aby vám uľahčil a spríjemnil jazdu po diaľnici a v hustej premávke. Adaptívny tempomat s asistentom riadenia aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu a zároveň zachováva nastavený odstup od vozidiel vpredu.

  • PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
   PRIESTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM

   Priestorový kamerový systém s 360-stupňovým zobrazením využíva štyri digitálne kamery, diskrétne rozmiestnené po obvode vozidla, ktoré prostredníctvom dotykovej obrazovky poskytujú 360-stupňový pohľad na vozidlo Discovery zhora. Ponúka k dispozícii niekoľko pohľadov, ktoré pomáhajú pri rôznych manévroch.

  • PARKOVACÍ ASISTENT
   PARKOVACÍ ASISTENT

   Parkovací asistent vám uľahčí parkovanie s vozidlom Discovery na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto a tiež vám z neho pomôže vyjsť. Samotným manévrom vás prevedie grafika a pokyny na displeji.

  • PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM
   PARKOVACÍ ASISTENT S 360-STUPŇOVÝM ZOBRAZENÍM

   Náš parkovací asistent s 360-stupňovým zobrazením poskytuje vodičovi úplnú istotu pri manévrovaní v úzkych priestoroch prostredníctvom zvukovej a vizuálnej spätnej väzby tak, že vás počas parkovania informuje o vzdialenosti k prekážkam.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
   SYSTÉM MONITOROVANIA PREMÁVKY ZA VOZIDLOM

   Systém monitorovania premávky za vozidlom vás pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta upozorní na približujúce sa vozidlá, chodcov a iné nebezpečenstvá, a to aj v prípade, keď máte obmedzený výhľad.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA
   SYSTÉM MONITOROVANIA BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA

   Pri vystupovaní z modelu Discovery pomáha pasažierom ostať v bezpečí pomocou varovania na približujúce sa nebezpečenstvo, ako sú napríklad prechádzajúce vozidlá a cyklisti.

  • SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI
   SYSTÉM NÚDZOVÉHO BRZDENIA PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI

   Systém núdzového brzdenia pri vysokej rýchlosti dokáže rozpoznať hroziace riziko čelnej zrážky s iným vozidlom a v prípade potreby upozorní vodiča, aby začal brzdiť. Ak vodič nezareaguje, vozidlo aktivuje brzdy, aby znížilo následky možného nárazu.

  • ASISTENT MŔTVEHO UHLA
   ASISTENT MŔTVEHO UHLA

   Ak model Discovery zaznamená pri prechádzaní do vedľajšieho pruhu iné vozidlo, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle alebo sa k nemu približuje, rozsvieti sa malá výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle. Asistent tiež zapôsobí na volant tak, aby model Discovery naviedol späť do správnej jazdnej dráhy mimo prichádzajúceho vozidla.

  • ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI
   ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A ADAPTÍVNY OBMEDZOVAČ RÝCHLOSTI

   Systém rozpoznávania dopravných značiek zobrazuje značky obmedzenia rýchlosti a zákazu predbiehania na bloku prístrojov, kde sú dobre viditeľné. Vďaka tomu má vodič k dispozícii potrebné informácie a prehľad o situácii na ceste.

  KOMFORT A PRAKTICKOSŤ

  • KĽÚČ ACTIVITY KEY

   S príplatkovým kľúčom Activity Key môžete jednoduchšie žiť naplno. Ak so sebou nechcete nosiť klasický kľúč s diaľkovým ovládačom, môžete na zamykanie a odomykanie svojho vozidla Land Rover používať komfortný náramok Activity Key. Vďaka jeho robustnosti a vodotesnosti s ním môžete podnikať najrôznejšie aktivity.

  • INTELIGENTNÉ SKLÁPANIE SEDADIEL

   Discovery môže byť za príplatok vybavené tretím radom sedadiel a systémom inteligentného sklápania sedadiel Intelligent Seat Fold, ktorý umožňuje konfigurovať druhý a tretí rad sedadiel pomocou spínačov v batožinovom priestore, pomocou dotykovej obrazovky alebo pomocou smartfónovej aplikácie InControl Remote.

  • VYHRIEVANIE SEDADIEL
   VYHRIEVANIE SEDADIEL

   S príplatkovými vyhrievanými sedadlami vo všetkých troch radoch s funkciou chladenia predných sedadiel a sedadiel v druhom rade sa môžete tešiť na komfortné cestovanie počas celého roka. V závislosti od zvoleného stupňa výbavy si môžu vodič a spolujazdec nezávisle nastavovať požadovanú teplotu pomocou dotykovej obrazovky.

  • BEZDOTYKOVÉ ELEKTRICKÉ OVLÁDANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU
   BEZDOTYKOVÉ ELEKTRICKÉ OVLÁDANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU

   Systém bezdotykového elektrického ovládania dverí batožinového priestoru6 umožňuje ovládať dvere batožinového priestoru zvonka bez toho, aby ste sa museli fyzicky dotknúť vozidla či inteligentného kľúča. Keď systém zistí prítomnosť inteligentného kľúča, môžete dvere batožinového priestoru ovládať pohybom nohy pod zadným nárazníkom na jednej alebo druhej strane, kde sa nachádzajú príslušné senzory. K dispozícii sú aj elektricky ovládané vnútorné dvere batožinového priestoru, ktoré možno využiť ako plošinu na sedenie alebo nakladanie – alebo vo zvislej polohe ako bariéru brániacu vypadnutiu batožiny.