Informačno-zábavný systém

  • DIGITÁLNY AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM
   DIGITÁLNY AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

   Spoločnosť Land Rover spolupracuje so značkou Meridian, svetovým lídrom v oblasti vysokovýkonných audiotechnológií a digitálneho spracovania zvuku, ktorá vyvinula pre model Discovery Sport pokročilé audiosystémy. Voliteľný digitálny audiosystém Meridian s priestorovým zvukom s výkonom 825 W obsahuje 16 reproduktorov a dvojkanálový subwoofer, takže v celej kabíne sa prehrávajú krištáľovo čisté výšky a bohaté, hlboké basy. Hudbu môžete počúvať presne podľa svojho želania.

  • SYSTÉM INCONTROL TOUCH A TOUCH PRO
   SYSTÉM INCONTROL TOUCH A TOUCH PRO

   InControl je súprava pokročilých technológií, ktorá udržiava digitálne pripojenie a slúži na bezproblémové a bezpečné pripojenie k vozidlu, keď sa nachádzate mimo neho. Tieto systémy možno zdokonaliť pomocou balíčkov na pripojenie: InControl Connect a Connect Pro.

  • INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO
   INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO

   Tieto dodatočné technologické balíčky ešte viac zdokonalia možnosti pripojenia a užitočné vlastnosti. Pomocou aplikácií InControl môžete vylepšiť zážitok z obsluhy svojho vozidla prostredníctvom kompatibilných aplikácií pre smartfón a 10-palcového dotykového displeja. Okrem toho, aplikácia Remote Premium umožňuje monitorovať a komunikovať s vozidlom. Vďaka funkciám Wi‑Fi Hotspot a InControl Pro Services zostanete pripojení k svetu naokolo, či už kvôli práci alebo zábave, čím vám uľahčia každodenný život.

  • INCONTROL PROTECT
   INCONTROL PROTECT

   Svoj smartfón môžete používať ako portál na spojenie so svojím vozidlom Land Rover prostredníctvom aplikácie InControl Protect. Na diaľku môžete skontrolovať množstvo paliva v nádrži, nájsť svoje vozidlo na preplnenom parkovisku, zaznamenávať svoje jazdy alebo dokonca skontrolovať, či ste nenechali otvorené okno. Súčasťou je aj optimalizovaná služba Land Rover Assistance, ktorá v nepravdepodobnom prípade poruchy dokáže asistenčnej službe oznámiť diagnostické informácie a informácie o polohe. V prípade vážnej nehody oznámi funkcia tiesňového volania SOS aktuálnu polohu vozidla záchrannej službe.

  • INCONTROL SECURE
   INCONTROL SECURE

   Ak sa niekto vláme do vášho vozidla alebo sa ho snaží nedovolene presunúť, po aktivácii aplikácie InControl Protect sa aktivuje aj aplikácia InControl Secure. Aplikácia vás upozorní a bude sledovať vozidlo, kým jeho polohu neoznačia príslušné orgány ako polohu navrátenia. Aj keď príde ku krádeži s kľúčmi, pomocou aplikácie InControl Remote môžete nahlásiť situáciu do call centra na sledovanie.

  • ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
   ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

   Cestujúci v zadnej časti vozidla si môžu vychutnávať individuálnu zábavu s dvoma 8-palcovými displejmi zabudovanými do predných opierok hlavy. Každý cestujúci má k dispozícii digitálne slúchadlá WhiteFire®, jeden USB port v druhom rade a špeciálny diaľkový ovládač, ktorým možno zvoliť film, hudbu, hry alebo dokonca televíziu.

  Inovácie

  • MOTOR INGENIUM
   MOTOR INGENIUM

   Nový motor bol navrhnutý a skonštruovaný pre bezproblémový výkon, vyššiu účinnosť a neprekonateľnú kultivovanosť. V porovnaní s predchádzajúcimi pohonnými jednotkami je o 20 kg ľahší. K dispozícii je verzia s výkonom 150 a 180 koní, s pohonom 2 alebo 4 kolies a na výber je 6-stupňová manuálna alebo 9-stupňová automatická prevodovka. Vnútorné trenie sa v porovnaní s predchádzajúcimi vznetovými motormi zmenšilo o pôsobivých 17 % a intervaly údržby sa predĺžili z 25 000 km na 34 000 km alebo dva roky pre modely 4WD.

  • ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES
   ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES

   Vzpery zavesenia kolies sú vyrobené z hliníka a ľahkej ocele. Pokročilá technológia hydraulickej stabilizácie znižuje hluk prenikajúci do kabíny po náraze. Tento systém taktiež zaisťuje, že zvlnené plochy sú takmer hladké a neobjaví sa žiadny spätný ráz do ruky ani do podvozka vozidla.

  Výkon

  • SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
   SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

   Systém adaptívnej dynamiky zaisťuje optimálnu rovnováhu medzi jazdou a riadením. Najmenej 1 000-krát za sekundu sleduje pohyby vozidla a upravuje nastavenia tlmičov medzi mäkkým a tvrdým režimom podľa voľby vodiča alebo podmienok na ceste. Tento proces sa uskutočňuje takmer okamžite a minimalizuje nakláňanie karosérie s cieľom zabezpečiť lepšie ovládanie vozidla a pokojnejšiu, hladkú jazdu. Systém dokonca rozpozná terénne podmienky a podľa toho optimalizuje charakteristiky tlmenia.

  • SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM
   SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM

   Tento systém vylepšuje agilitu a stabilitu vozidla pri jazde v zákrutách. Neustále monitoruje a vyrovnáva rozdelenie krútiaceho momentu medzi všetky kolesá, či už na ceste alebo v teréne, s cieľom zdokonaliť priľnavosť a riadenie. Systém dokáže zmenšiť polomer otáčania a obmedziť nedotáčavosť pribrzdením zadného vnútorného kolesa, čím sa viac krútiaceho momentu prenesie na vonkajšie koleso a zlepší sa stabilita.

  • REŽIM ECO
   REŽIM ECO

   Táto funkcia je súčasťou štandardnej výbavy. Po aktivácii uprednostňuje najefektívnejšie nastavenia vozidla vrátane automatického radenia, systému Active Driveline a úpravy kúrenia a klimatizácie s cieľom minimalizovať spotrebu paliva a emisie CO2. Na dotykovom displeji sa zobrazujú údaje ECO spolu s príslušnými informáciami, aby vodič mohol upraviť svoje návyky a dosiahol úspornejšiu jazdu.

  • 9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA
   9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

   Ľahká a kompaktná 9-stupňová automatická prevodovka zabezpečuje optimálnu spotrebu paliva a emisie CO2, a zároveň aj väčšiu kontrolu za podmienok nízkej priľnavosti k vozovke alebo pri ťahaní prostredníctvom špeciálne navrhnutého, nízkorýchlostného prvého prevodového stupňa. Prevodovka je mimoriadne robustná a dokonale dopĺňa terénne schopnosti vozidla, ale zároveň je ukážkovo kultivovaná a efektívna.

  Schopnosti

  • SYSTÉM TERRAIN RESPONSE
   SYSTÉM TERRAIN RESPONSE

   Vďaka systému Terrain Response sa schopnosti znásobia. Optimalizuje reakcie motora, prevodovky, diferenciálov a podvozkových systémov vozidla s cieľom zaistiť dokonalé jazdné vlastnosti a priľnavosť bez ohľadu na typ terénu. Jednoducho zvoľte režim, ktorý vyhovuje podmienkam: normálna jazda, tráva/štrk/sneh, blato/vyjazdené koľaje a piesok. Jazda vo vozidle bude vždy presvedčivá a suverénna.

  • SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU
   SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU

   Podobne ako asistent rozjazdu do kopca aj tento systém zabráni prílišnému zrýchleniu vozidla. Ak s vozidlom zastavíte a chcete sa rozbehnúť na kopci, systém zachová brzdný účinok a pri rozbiehaní ho postupne vypne.

  • ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
   ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

   Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje pri veľmi nízkych rýchlostiach – od 1,8 km/h do 30 km/h. Pomáha vodičovi udržiavať stabilnú rýchlosť v náročných podmienkach, aby sa mohol sústrediť na riadenie a nájsť cestu cez prekážky. Taktiež umožňuje hladké a rovnomerné rozbehnutie, a to aj na povrchoch s nízkym trením, ako je ľad, sneh alebo mokrá tráva.

  • SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE
   SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE

   Systém Active Driveline je súčasťou voliteľnej výbavy pre motory TD4 (180 koní) a Si4. Môže byť neoceniteľný pri jazde na ceste aj v teréne. V mnohých prípadoch pri jazde po ceste môže systém odpojiť pohon zadných kolies, a znížiť tak spotrebu paliva. Ak sa zmení povrch alebo prudko zrýchlite, znova sa nebadateľne a hladko pripoja počas 300 milisekúnd. Vďaka špeciálnemu zobrazeniu na dotykovom displeji budete mať nad systémom neustálu kontrolu.

  • SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
   SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA

   Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel s pohonom 4 kolies (4WD) je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso. Systém pracuje automaticky, spomaľuje vozidlo a udržiava rýchlosť vzhľadom k zvolenému prevodovému stupňu a polohe plynového pedála.

  • SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA
   SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA

   Pri prejazde potoka, brodu či prekonávaní povodne sa budete cítiť bezpečnejšie. Systém detekcie brodenia meria hĺbku vody pomocou senzorov na spodnej strane vonkajších spätných zrkadiel a v reálnom čase poskytuje informácie vo vzťahu k vozidlu. Tieto údaje a maximálna schopnosť brodenia sa zobrazujú na dotykovom displeji, aby ste mohli postupovať správnym spôsobom.

  Asistenčné systémy pre vodiča

  • ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOR KONDÍCIE VODIČA
   ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOR KONDÍCIE VODIČA

   Táto technológia sníma, či vaše vozidlo nechtiac vychádza zo svojho jazdného pruhu a jemne navedie vozidlo späť. Monitor kondície vodiča zaznamenáva, či vodič začína byť ospalý a vydá silné varovanie, aby ste si urobili prestávku.

  • ADAPTÍVNY TEMPOMAT A ASISTENT PRE JAZDU V KOLÓNE
   ADAPTÍVNY TEMPOMAT A ASISTENT PRE JAZDU V KOLÓNE

   Keď jazdíte ustálenou rýchlosťou na diaľnici alebo cestujete v pomalej premávke, tento systém vám pomôže udržať vozidlo v bezpečnej vzdialenosti od vozidla vpredu, ak spomalí alebo zastane. Ak vozidlo opäť zrýchli, rovnako zrýchli aj váš Discovery Sport.

  • AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE
   AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

   Ak systém zistí riziko kolízie, zobrazí výstrahu pred čelnou kolíziou, aby ste mohli včas zareagovať. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA S DETEKCIOU PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
   SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA S DETEKCIOU PREMÁVKY ZA VOZIDLOM

   Táto technológia vás upozorní na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle, alebo vozidlá, ktoré sa rýchlo približujú. Rozsvieti sa výstražná kontrolka v príslušnom spätnom zrkadle. Systém detekcie premávky za vozidlom vás upozorní na nebezpečenstvá na oboch stranách vozidla prostredníctvom zvukovej aj vizuálnej výstrahy. Takže budete vedieť, čo je za vami, aj keď prekážku nevidno.

  • INTELIGENTNÝ PARKOVACÍ ASISTENT
   INTELIGENTNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

   Vďaka systému parkovacieho asistenta je pozdĺžne aj kolmé parkovanie jednoduché – systém navedie vozidlo na vhodné parkovacie miesto. Jednoducho zaraďte vhodný prevodový stupeň a regulujte rýchlosť vozidla pomocou brzdového a plynového pedála. Tento systém vás dokáže aj navádzať pri vychádzaní z parkovacieho miesta a uľahčiť tak tento manéver. Priebeh sa znázorňuje graficky aj pomocou oznámení.

  • SYSTÉM PRIESTOROVÝCH KAMIER
   SYSTÉM PRIESTOROVÝCH KAMIER

   Kamery systému zabezpečujú 360° pohľad okolo vozidla. Tento systém pomôže s rôznymi manévrami – od parkovania pri obrubníku, parkovaní a vychádzaní z parkovacieho miesta až po ťahanie. Objekty možno aj priblížiť a posúvať, aby ste videli aj predmety, ktoré sa môžu nachádzať pod výhľadom, a mohli sa im vyhnúť. Príslušné informácie sa zobrazujú na dotykovom displeji.

  Komfort a pohodlie

  • VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ PREDNÉ SEDADLÁ
   VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ PREDNÉ SEDADLÁ

   Vyhrievané a odvetrávané predné sedadlá zabezpečia v lete aj v zime zvolenú teplotu pre každého. Ventilátor vháňa klimatizovaný vzduch potrubím do čalúnenia sedadla, čím zohrieva alebo ochladzuje jeho povrch. Každé sedadlo možno nastaviť samostatne.

  • PROJEKČNÝ DISPLEJ
   PROJEKČNÝ DISPLEJ

   Tento prvok výbavy slúži na zobrazovanie kľúčových údajov o vozidle na čelnom skle, ako je rýchlosť jazdy, zaradený prevodový stupeň a pokyny navigácie, aby vodič mohol stále sledovať dianie na ceste. Tento systém je ako prvý na svete vybavený holografickou technológiou, ktorá zabezpečuje vynikajúcu sýtosť farieb, jas a kontrast. Vodič môže podľa potreby túto funkciu zapínať a vypínať.

  • KLIMATIZÁCIA
   KLIMATIZÁCIA

   Tento systém je vybavený senzorom vzduchu, ktorý sleduje vlhkosť, hladinu smogu a nepriaznivé počasie. Podľa toho sa prispôsobuje nastavenie vetracích otvorov po celom vozidle a upravuje sa teplota v interiéri. Bez ohľadu na miesto vo vozidle sa cestujúci budú cítiť pohodlne.

  • HOMELINK®
   HOMELINK®

   Zefektívnite svoj život pomocou systému HomeLink®. Tento univerzálny vysielač možno naprogramovať tak, aby nahradil tri domáce alebo služobné bezdrôtovo ovládané systémy, napríklad garážové dvere, brány či osvetlenie. Už sa nemusíte báť, že stratíte diaľkový ovládač.