Informačno-zábavný systém

  • AUDIOSYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM
   AUDIOSYSTÉM Meridian™ S PRIESTOROVÝM ZVUKOM

   Spoločnosť Land Rover spolupracuje so značkou Meridian, svetovým lídrom v oblasti vysokovýkonných audio technológií a digitálneho spracovania zvuku, ktorá vyvinula pre model Discovery Sport pokročilé audiosystémy. Voliteľný digitálny audiosystém s priestorovým zvukom Meridian s výkonom 825 W obsahuje 16 reproduktorov a dvojkanálový subwoofer, takže v celej kabíne sa prehrávajú krištáľovo čisté výšky a bohaté, hlboké basy. Hudbu môžete počúvať presne podľa svojho želania.

   Preskúmajte audiosystém Meridian
  • CONNECT A CONNECT PRO
   CONNECT A CONNECT PRO

   Tieto dodatočné technologické balíčky posúvajú konektivitu vášho vozidla na vyššiu úroveň. Funkcia Incontrol Apps obohatí váš zážitok z jazdy prostredníctvom kompatibilných aplikácií vrátane aplikácie Spotify, ktorá poskytuje jednoduchý prístup k 30 miliónom skladieb. Dotyková obrazovka umožňuje monitorovanie modelu Discovery Sport a komunikáciu s ním. A vďaka funkciám Wi‑Fi Hotspot a Pro Services zostanete pripojení k svetu naokolo, čím vám uľahčia každodenný život.

  • FUNKCIA PROTECT
   FUNKCIA PROTECT

   Svoj smartfón môžete používať ako portál na spojenie so svojím vozidlom Land Rover prostredníctvom aplikácie Protect. Na diaľku môžete skontrolovať množstvo paliva v nádrži, nájsť svoje vozidlo na preplnenom parkovisku, zaznamenávať svoje jazdy alebo dokonca skontrolovať, či ste nenechali otvorené okno. Súčasťou je aj optimalizovaná služba Land Rover Assistance, ktorá v málo pravdepodobnom prípade poruchy dokáže asistenčnej službe oznámiť diagnostické informácie a informácie o polohe. V prípade vážnej nehody oznámi funkcia tiesňového volania SOS aktuálnu polohu vozidla záchrannej službe.

  • FUNKCIA SECURE TRACKER
   FUNKCIA SECURE TRACKER

   Ak sa niekto vláme do vášho vozidla alebo sa ho snaží nedovolene presunúť, po aktivácii aplikácie Protect sa aktivuje aj aplikácia Secure Tracker. Aplikácia vás upozorní a bude sledovať vozidlo, kým jeho polohu neoznačia príslušné orgány ako polohu navrátenia. Aj keď príde ku krádeži s kľúčmi, pomocou aplikácie Remote môžete nahlásiť situáciu do telefonického centra na sledovanie.

  • SYSTÉM TOUCH A TOUCH PRO
   SYSTÉM TOUCH A TOUCH PRO

   InControl je súprava pokročilých technológií, ktorá udržiava digitálne pripojenie a slúži na bezproblémové a bezpečné pripojenie k vozidlu, keď sa nachádzate mimo neho. Tieto systémy možno zdokonaliť pomocou balíčkov na pripojenie: Connect a Connect Pro.

  • ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH
   ZÁBAVA NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

   Cestujúci v zadnej časti vozidla si môžu vychutnávať individuálnu zábavu s dvoma 8-palcovými obrazovkami zabudovanými do predných opierok hlavy. Každý cestujúci má k dispozícii digitálne slúchadlá WhiteFire®, jeden USB port v druhom rade a špeciálny diaľkový ovládač, ktorým možno zvoliť film, hudbu, hry alebo dokonca televíziu.

  Inovácie

  • MOTORY INGENIUM
   MOTORY INGENIUM

   2,0-litrový 4-valcový zážihový motor Si4 ponúka športovejší a hospodárnejší výkon. Jeho verzie s výkonom 240 k a 290 k poskytujú maximálnu efektivitu a výkon pri nízkej spotrebe paliva - to všetko vďaka systému plynulo variabilného riadenia zdvíhadiel ventilov v kombinácii s variabilným časovaním vačkových hriadeľov. K dispozícii sú aj vznetové verzie pohonných jednotiek vrátane motorov s výkonom 150 k, 180 k a 240 k.

  • ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES
   ĽAHKÉ ZAVESENIE KOLIES

   Vzpery zavesenia kolies sú vyrobené z hliníka a ľahkej ocele. Pokročilá technológia hydraulickej stabilizácie znižuje hluk prenikajúci do kabíny po náraze. Tento systém taktiež zaisťuje, že zvlnené plochy sú takmer hladké a neobjaví sa žiadny spätný ráz do ruky ani do podvozka vozidla.

  Výkon

  • SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY
   SYSTÉM ADAPTÍVNEJ DYNAMIKY

   Systém adaptívnej dynamiky zaisťuje optimálnu rovnováhu medzi jazdou a riadením. Najmenej 1 000-krát za sekundu sleduje pohyby vozidla a upravuje nastavenia tlmičov medzi mäkkým a tvrdým režimom podľa voľby vodiča alebo podmienok na ceste. Tento proces sa uskutočňuje takmer okamžite a minimalizuje nakláňanie karosérie s cieľom zabezpečiť lepšie ovládanie vozidla a pokojnejšiu, hladkú jazdu. Systém dokonca rozpozná terénne podmienky a podľa toho optimalizuje charakteristiky tlmenia.

  • SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM
   SYSTÉM VEKTOROVÉHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU S BRZDENÍM

   Tento systém vylepšuje agilitu a stabilitu vozidla pri jazde v zákrutách. Neustále monitoruje a vyrovnáva rozdelenie krútiaceho momentu medzi všetky kolesá, či už na ceste alebo v teréne, s cieľom zdokonaliť priľnavosť a riadenie. Systém dokáže zmenšiť polomer otáčania a obmedziť nedotáčavosť pribrzdením zadného vnútorného kolesa, čím sa viac krútiaceho momentu prenesie na vonkajšie koleso a zlepší sa stabilita.

  • REŽIM ECO
   REŽIM ECO

   Táto funkcia je súčasťou štandardnej výbavy. Po aktivácii uprednostňuje najefektívnejšie nastavenia vozidla vrátane automatického radenia, systému Active Driveline a úpravy kúrenia a klimatizácie s cieľom minimalizovať spotrebu paliva a emisie CO2. Na dotykovej obrazovke sa zobrazujú údaje ECO spolu s príslušnými informáciami, aby vodič mohol upraviť svoje návyky a dosiahol úspornejšiu jazdu.

  • 9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA
   9-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

   Ľahká a kompaktná 9‑ stupňová automatická prevodovka zabezpečuje optimálnu spotrebu paliva a úroveň emisií CO2, a zároveň aj väčšiu kontrolu za podmienok nízkej priľnavosti k vozovke alebo pri ťahaní prostredníctvom špeciálne navrhnutého nízkorýchlostného prvého prevodového stupňa. Prevodovka je mimoriadne robustná a dokonale dopĺňa terénne schopnosti vozidla, ale zároveň je ukážkovo kultivovaná a efektívna.

  Schopnosti

  • SYSTÉM TERRAIN RESPONSE
   SYSTÉM TERRAIN RESPONSE

   Vďaka systému Terrain Response sa schopnosti znásobia. Optimalizuje reakcie motora, prevodovky, diferenciálov a podvozkových systémov vozidla s cieľom zaistiť dokonalé jazdné vlastnosti, komfort a priľnavosť bez ohľadu na typ terénu. Jednoducho zvoľte režim, ktorý vyhovuje podmienkam: normálna jazda, tráva/štrk/sneh, blato/vyjazdené koľaje a piesok. Jazda vo vozidle bude vždy presvedčivá a suverénna.

  • SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU
   SYSTÉM REGULÁCIE POMALÉHO ROZBIEHANIA ZO SVAHU

   Podobne ako asistent rozjazdu do kopca aj tento systém zabráni prílišnému zrýchleniu vozidla. Ak s vozidlom zastavíte a chcete sa rozbehnúť na kopci, systém zachová brzdný účinok a pri rozbiehaní ho postupne vypne.

  • ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
   ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

   Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje pri veľmi nízkych rýchlostiach - od 1,8 km/h do 30 km/h. Pomáha vodičovi udržiavať stabilnú rýchlosť v náročných podmienkach, aby sa mohol sústrediť na riadenie a nájsť cestu cez prekážky. Taktiež umožňuje hladké a rovnomerné rozbehnutie, a to aj na povrchoch s nízkym trením, ako je ľad, sneh alebo mokrá tráva.

  • SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE
   SYSTÉM ACTIVE DRIVELINE

   Systém Active Driveline je súčasťou voliteľnej výbavy pre motor Si4 s výkonom 290 k (štandardná výbava pre motor SD4 s výkonom 240 k). Môže byť neoceniteľný pri jazde na ceste aj v teréne. V mnohých prípadoch pri jazde po ceste môže systém odpojiť pohon zadných kolies, a znížiť tak spotrebu paliva. Ak sa zmení povrch alebo prudko zrýchlite, znova sa nebadateľne a hladko pripoja počas 300 milisekúnd. Vďaka špeciálnemu zobrazeniu na dotykovej obrazovke budete mať nad systémom neustálu kontrolu.

  • SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA
   SYSTÉM REGULÁCIE ZJAZDU Z KOPCA

   Súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel s pohonom všetkých kolies (AWD) je patentovaný systém regulácie zjazdu z kopca (HDC) od spoločnosti Land Rover. Pomáha vodičovi pri riadení jazdy na náročných svahoch. Udržiava konštantnú rýchlosť a pribrzďuje samostatne každé koleso. Systém pracuje automaticky, spomaľuje vozidlo a udržiava rýchlosť vzhľadom k zvolenému prevodovému stupňu a polohe plynového pedála.

  • SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA
   SYSTÉM DETEKCIE BRODENIA

   Pri prejazde potoka, brodu či prekonávaní povodne sa budete cítiť bezpečnejšie. Systém detekcie brodenia meria hĺbku vody pomocou senzorov na spodnej strane vonkajších spätných zrkadiel a v reálnom čase poskytuje informácie vo vzťahu k vozidlu. Tieto údaje a maximálna schopnosť brodenia sa zobrazujú na dotykovej obrazovke, aby ste mohli postupovať správnym spôsobom.

  Asistenčné systémy pre vodiča

  • ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOR KONDÍCIE VODIČA
   ASISTENT PRE UDRŽANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU A MONITOR KONDÍCIE VODIČA

   Keď asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu rozpozná, že vozidlo začína bez vášho úmyslu opúšťať svoj jazdný pruh, zapôsobí na volant tak, aby Discovery Sport naviedol späť do správnej jazdnej dráhy. Monitor kondície vodiča zaznamenáva, či vodič začína byť ospalý a v prípade potreby vydá silné varovanie, aby ste si urobili prestávku.

  • ADAPTÍVNY TEMPOMAT A ASISTENT PRE JAZDU V KOLÓNE
   ADAPTÍVNY TEMPOMAT A ASISTENT PRE JAZDU V KOLÓNE

   Či idete ustálenou rýchlosťou po diaľnici alebo sa pomaly posúvate v kolóne, tento systém udrží vaše vozidlo v bezpečnej vzdialenosti od vozidla pred vami - aj keď toto vozidlo spomalí alebo zastaví. Keď sa premávka znova rozbehne, stačí stlačiť plynový pedál a adaptívny tempomat znova začne sledovať vozidlo vpredu. Systém pracuje od rýchlosti 16 km/h až po vysoké rýchlosti na diaľnici.

  • AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE
   AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

   Ak systém zistí riziko kolízie, zobrazí výstrahu pred čelnou kolíziou, aby ste mohli včas zareagovať. Ak nezareagujete, systém aktivuje brzdy, aby sa znížila závažnosť prípadného nárazu.

  • SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA S DETEKCIOU PREMÁVKY ZA VOZIDLOM
   SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA S DETEKCIOU PREMÁVKY ZA VOZIDLOM

   Táto technológia vás upozorní na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle, alebo vozidlá, ktoré sa rýchlo približujú. Rozsvieti sa výstražná kontrolka v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle. Systém detekcie premávky za vozidlom vás upozorní na blížiace sa nebezpečenstvá na oboch stranách vozidla prostredníctvom zvukovej aj vizuálnej výstrahy. Takže budete vedieť, čo je za vami, aj keď prekážku nevidno.

  • PARKOVACÍ ASISTENT
   PARKOVACÍ ASISTENT

   Vďaka systému parkovacieho asistenta je pozdĺžne aj kolmé parkovanie jednoduché - systém navedie vozidlo na vhodné parkovacie miesto. Jednoducho zaraďte vhodný prevodový stupeň a regulujte rýchlosť vozidla pomocou brzdového a plynového pedála. Tento systém vás dokáže aj navádzať pri vychádzaní z parkovacieho miesta a uľahčiť tak tento manéver. Priebeh sa znázorňuje graficky aj pomocou oznámení.

  • 360° KAMEROVÝ SYSTÉM
   360° KAMEROVÝ SYSTÉM

   Kamery systému zabezpečujú 360° pohľad okolo vozidla. Tento systém pomôže s rôznymi manévrami - od parkovania pri obrubníku, parkovaní a vychádzaní z parkovacieho miesta až po ťahanie prívesu. Objekty možno aj priblížiť a posúvať, aby ste videli aj predmety, ktoré sa môžu nachádzať pod výhľadom, a mohli sa im vyhnúť. Príslušné informácie sa zobrazujú na dotykovej obrazovke.

  Komfort a pohodlie

  • VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ PREDNÉ SEDADLÁ
   VYHRIEVANÉ A ODVETRÁVANÉ PREDNÉ SEDADLÁ

   Vyhrievané a odvetrávané predné sedadlá zabezpečia v lete aj v zime zvolenú teplotu pre každého. Ventilátor vháňa klimatizovaný vzduch potrubím do čalúnenia sedadla, čím zohrieva alebo ochladzuje jeho povrch. Každé sedadlo možno nastaviť samostatne.

  • PROJEKČNÝ DISPLEJ
   PROJEKČNÝ DISPLEJ

   Tento prvok výbavy slúži na zobrazovanie kľúčových údajov o vozidle na čelnom skle, ako je rýchlosť jazdy, zaradený prevodový stupeň a pokyny navigácie. Vodič môže podľa potreby túto funkciu zapínať a vypínať. Dodáva sa ako voliteľný prvok - ako súčasť balíka Head-up Display.

  • KLIMATIZÁCIA
   KLIMATIZÁCIA

   Tento systém je vybavený senzorom vzduchu, ktorý sleduje vlhkosť, hladinu smogu a nepriaznivé počasie. Vetracie otvory umiestnené v celom interiéri vám umožnia primerane prispôsobiť vnútornú teplotu. Bez ohľadu na miesto vo vozidle sa cestujúci budú cítiť pohodlne.

  • HOMELINK®
   HOMELINK®

   Zefektívnite svoj život pomocou systému HomeLink®. Tento univerzálny vysielač možno naprogramovať tak, aby obsluhoval tri domáce alebo služobné bezdrôtovo ovládané systémy, napríklad garážové dvere, brány či osvetlenie. Už sa nemusíte báť, že stratíte diaľkový ovládač.