Dizajn

  Univerzálnosť

  Technológia

  • Motory
   Motory

   Spoločnosť Land Rover neustále vyvíja nové technológie motorov s cieľom zlepšiť spotrebu paliva a znížiť emisie bez kompromisov, napríklad automatický systém stop/štart, ktorý vypne motor, ak nie je potrebný, ďalej hybridné motory s impozantným krútiacim momentom 700 Nm a nové ľahké prevodovky dostupné v celom modelovom rade.

  • TERÉNNE SCHOPNOSTI
   TERÉNNE SCHOPNOSTI

   Vozidlá Land Rover sú vybavené technológiami, s ktorými sa môžu vydať aj do najnáročnejšieho terénu. Vozidlá Land Rover aj naďalej prinášajú špičkové systémy, napríklad originálny systém Terrain Response, ktorý prispôsobí jazdu aktuálnemu povrchu a systém regulácie zjazdu z kopca kvôli bezpečnej jazde dolu strmým kopcom.

  • VÝKON NA CESTE
   VÝKON NA CESTE

   Kultivovanú a pokojnú jazdu po ceste zabezpečujú technológie Land Rover, napríklad adaptívny tempomat pre uvoľnenú jazdu na dlhé vzdialenosti, systém adaptívnej dynamiky, ktorý zabezpečuje optimálnu rovnováhu medzi jazdou a riadením, a systém vektorového smerovania krútiaceho momentu pre hladkú a kontrolovanú jazdu zákrutami.

  • ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
   ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

   Systém monitorovania mŕtveho uhla upozorňuje vodiča na vozidlá, ktoré sa približujú z niektorej strany, technológie parkovacieho asistenta uľahčujú parkovanie a výstrahy pred prekročením rýchlosti pomáhajú rýchlejšie reagovať na obmedzenia. Vďaka asistenčným systémom pre vodiča sa môžete sústrediť na jazdu.

  • KOMFORT A POHODLIE
   KOMFORT A POHODLIE

   Vo vozidlách Land Rover sa budete cítiť ako v bavlnke – so špičkovými systémami kúrenia a chladenia sa všetci cestujúci budú cítiť pohodlne za každého počasia, pričom môžu využívať celý rad technológií na ovládanie gestami a bezdotykové systémy.

  • INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
   INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM

   Technológie informačno-zábavného systému Land Rover prinášajú špičkové systémy pre zábavu a informácie v celom vozidle aj na vašom smartfóne. Pomocou aplikácii InControl Connect sa môžete bezpečne spojiť so svojím vozidlom, na dotykovom displeji môžete využívať viacero zábavných aj užitočných aplikácií, pričom audiosystém MeridianTM zabezpečí kvalitu zvuku ako na koncerte.

  Komfort a pohodlie

  Schopnosti

  Testovaný v extrémnych podmienkach

  • REGULÁTORY
   REGULÁTORY

   V „neutrálnom zvukovom prostredí“ našej polo-zvukotesnej komore sme kabínu precízne testovali na vplyv celého radu frekvencií a vibrácií, takže model Discovery Sport znie kultivovane pri akejkoľvek rýchlosti a na každom povrchu.

  • RÝCHLOSŤ VETRA 37 KM/H
   RÝCHLOSŤ VETRA 37 KM/H

   V našich klimatických komorách dokážeme vytvoriť aj tie najnáročnejšie veterné podmienky, ktorým bude čeliť Discovery Sport. Nielen snehové búrky s rýchlosťou vetra 240 km/h, ale aj prostredie s vysokou teplotou a situácie so slabým prúdením vzduchu. Všetky systémy testujeme na hranici možností – iba tak dokážeme vyvinúť naozaj spoľahlivé vozidlo.

  • TEPLOTY POD BODOM MRAZU
   TEPLOTY POD BODOM MRAZU

   V reálnych podmienkach a v našich klimatických komorách mrazíme vozidlá na –40 °C a pečieme ich na 50 °C. Kľúčové funkcie a systémy potom skúmame podľa našich prísnych noriem. Takže aj na odlahľých miestach si môžete užívať pohodlie a pokoj.

  • V TERÉNE
   V TERÉNE

   Legendárny výkon v ľubovoľnom teréne je prirodzenou vlastnosťou každého vozidla, či už na ľadových testovacích okruhoch vo švédskom meste Arjeplog, alebo na nekompromisnom piesku v púšti v Dubaji. Prototypy sa vyvíjajú na najnáročnejších trasách v teréne s dĺžkou približne 8 500 km.

  Výkon

  Udržateľnosť