Dizajn

Technológie

 • INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
  INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM

  Váš smartfón a technológie vo vozidle vám môžu ponúknuť množstvo informácií a zábavy. Vďaka 10-palcovej dotykovej obrazovke navigačného systému v kombinácii s voliteľnou technológiou Dual View si môže vodič zobraziť naplánovanú cestu, zatiaľ čo spolujazdec vpredu môže sledovať film na DVD. Pomocou funkcie InControl Apps bezproblémovo pripojíte svoj smartfón k systému, vďaka čomu môžete prostredníctvom dotykovej obrazovky spravovať kompatibilné aplikácie, zatiaľ čo si budete vychutnávať svoju obľúbenú hudbu na audiosystéme Meridian™.

 • INOVÁCIE
  INOVÁCIE

  2,0-litrový 4-valcový zážihový motor Si4 ponúka športový výkon. Jeho verzie s výkonom 240 k a 290 k poskytujú maximálnu efektivitu a výkon pri nízkej spotrebe paliva - to všetko vďaka systému plynulo variabilného riadenia zdvíhadiel ventilov v kombinácii s variabilným časovaním vačkových hriadeľov. K dispozícii sú aj vznetové verzie pohonných jednotiek vrátane motorov s výkonom 150 k, 180 k a 240 k.

 • VÝKON NA CESTE
  VÝKON NA CESTE

  Ku kultivovanej a pokojnej jazde na ceste prispievajú ďalšie technológie Land Rover, ako je napríklad adaptívny tempomat pre príjemné cestovanie na dlhé vzdialenosti, systém adaptívnej dynamiky zabezpečujúci optimálnu rovnováhu medzi jazdným komfortom a ovládateľnosťou a systém Active Driveline so systémom vektorového smerovania krútiaceho momentu pre plynulý a kontrolovaný prejazd zákrutou.

 • SCHOPNOSTI V TERÉNE
  SCHOPNOSTI V TERÉNE

  Vaše vozidlo disponuje špičkovými schopnosťami zabezpečovanými technológiami, ako je systém regulácie trakcie na všetkých typoch povrchov All Terrain Progress Control (ATPC), ktorý umožňuje nastaviť a udržiavať stálu rýchlosť aj v tých najnáročnejších podmienkach, systém Terrain Response, ktorý prispôsobí jazdu aktuálnemu povrchu, a v neposlednom rade systém regulácie zjazdu z kopca (HDC), ktorý vám pomôže pri zjazde zo strmého kopca.

 • ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA
  ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

  Systém monitorovania mŕtveho uhla upozorňuje vodiča na vozidlá, ktoré sa približujú z niektorej strany, technológie parkovacieho asistenta uľahčujú parkovanie a výstrahy pred prekročením rýchlosti pomáhajú rýchlejšie reagovať na obmedzenia. Vďaka asistenčným systémom pre vodiča sa môžete sústrediť na jazdu.

 • KOMFORT A POHODLIE
  KOMFORT A POHODLIE

  Vo vozidlách Land Rover sa budete cítiť ako v bavlnke - so špičkovými systémami kúrenia a chladenia sa všetci cestujúci budú cítiť pohodlne za každého počasia, pričom môžu využívať celý rad technológií na ovládanie gestami a bezdotykové systémy.

Komfort a pohodlie

Schopnosti

Testovaný v extrémnych podmienkach

 • REGULÁTORY
  REGULÁTORY

  V „neutrálnom zvukovom prostredí“ našej polo-zvukotesnej komore sme kabínu precízne testovali na vplyv celého radu frekvencií a vibrácií, takže model Discovery Sport znie kultivovane pri akejkoľvek rýchlosti a na každom povrchu.

 • RÝCHLOSŤ VETRA
  RÝCHLOSŤ VETRA

  V našich klimatických komorách dokážeme vytvoriť aj tie najnáročnejšie veterné podmienky, ktorým bude čeliť Discovery Sport. Nielen snehové búrky s rýchlosťou vetra 240 km/h, ale aj prostredie s vysokou teplotou a situácie so slabým prúdením vzduchu. Všetky systémy testujeme na hranici možností - iba tak dokážeme vyvinúť naozaj spoľahlivé vozidlo.

 • TEPLOTY POD BODOM MRAZU
  TEPLOTY POD BODOM MRAZU

  V reálnych podmienkach a v našich klimatických komorách mrazíme vozidlá na -40 °C a pečieme ich na 50 °C. Kľúčové funkcie a systémy potom skúmame podľa našich prísnych noriem. Takže aj na odľahlých miestach si môžete užívať pohodlie a pokoj.

 • V TERÉNE
  V TERÉNE

  Legendárny výkon v ľubovoľnom teréne je prirodzenou vlastnosťou každého vozidla, či už na ľadových testovacích okruhoch vo švédskom meste Arjeplog, alebo na nekompromisnom piesku v púšti v Dubaji. Prototypy sa vyvíjajú na najnáročnejších trasách v teréne s dĺžkou približne 8 500 km.

Výkon

UDRŽATEĽNOSŤ


Záväzok značky Land Rover v oblasti trvalej udržateľnosti sa prejavuje v celom jej súčasnom modelovom rade, ktorého vozidlá sú vybavené širokou škálou inovačných a úsporných technológií.

POKROČILÉ ĽAHKÉ MATERIÁLY

POKROČILÉ ĽAHKÉ MATERIÁLY


Ľahké panely a komponenty modelu Discovery Sport v kombinácii s pokročilými konštrukčnými technológiami zabezpečujú nielen vynikajúcu pevnosť karosérie a kultivovanosť jazdy, ale prispievajú aj k zvýšenej efektívnosti celého radu motorov.


REŽIM ECO

REŽIM ECO


Táto funkcia je súčasťou štandardnej výbavy. Po aktivácii uprednostňuje najefektívnejšie nastavenie vozidla vrátane automatického radenia, systému Active Driveline a funkcií na zabezpečenie pohodlia, akými sú napríklad kúrenie a klimatizácia , s cieľom minimalizovať spotrebu paliva a emisie CO2.


OPTIMALIZOVANÁ AERODYNAMIKA

OPTIMALIZOVANÁ AERODYNAMIKA


Vďaka svojmu modernému profilu je Discovery Sport jedným z najaerodynamickejších vozidiel značky Land Rover. Kvôli optimálnej aerodynamike sú k dispozícii jedinečné 18-palcové zliatinové disky.


HODNOTENIE VPLYVU NA ŽIVOTNÝ CYKLUS

HODNOTENIE VPLYVU NA ŽIVOTNÝ CYKLUS


Pri konštrukcii modelu Discovery Sport sa zohľadňoval životný cyklus s cieľom minimalizovať vplyv na životné prostredie, pričom sa zvažoval celý životný cyklus vozidla. Od výroby, cez používanie u zákazníka až po recykláciu na konci životnosti - každý prvok životného cyklu sa podrobil analýze so zreteľom na menšiu spotrebu prírodných zdrojov, použitie udržateľnejších materiálov a minimalizáciu odpadu.