VÝROČIE MODELU DEFENDER

ROK OSLÁV SA ZAČAL VYTVORENÍM KILOMETROVEJ KULTOVEJ SILUETY V PIESKU ZÁLIVU RED WHARF BAY VO VEĽKEJ BRITÁNII.

Defender je stelesnením húževnatosti, drsnosti, sily a čo je najdôležitejšie, schopností.

GERRY MCGOVERN
HLAVNÝ DIZAJNÉR A KREATÍVNY RIADITEĽ SPOLOČNOSTI LAND ROVER

 • KDE SA TO CELÉ ZAČALO

  Vozidlo Land Rover, koncipované v roku 1947, porušilo zaužívané konvencie ako viacúčelové vozidlo do každého terénu pre „poľnohospodárov, vidiečanov a na všeobecné priemyselné použitie“.

 • DNEŠNÝ DEFENDER

  Oslávte 67 rokov celosvetového používania vozidla Land Rover, prekrsteného v roku 1990 na Defender, pri vstupe tohto vozidla do vzrušujúcej novej éry v jeho histórii.

 • JAZDA VPRED


  V roku 2015 automobilka predstavila tri limitované edície modelu Defender. Verzie Heritage a Adventure stelesňujú kvality značky Land Rover a vo verzii Autobiography sa spája luxus so skvelými jazdnými schopnosťami.

 • NOVÉ OBZORY


  Keďže výroba súčasného modelu Defender vo Veľkej Británii vstupuje do svojej záverečnej fázy, značka Land Rover v roku 2015 oslávi svoju globálnu automobilovú ikonu a začne sa venovať úplne novej rodine modelov Defender.

Autobiography
EXKLUZIVITA SÚČASŤOU ŠTANDARDNEJ VÝBAVY

V apríli 2015 sa na trh dostala limitovaná edícia s názvom Autobiography, ktorá je dokonalou oslavou všetkého, čo model Defender stelesňuje. Tento model má dlhý zoznam výbavy, unikátny dvojfarebný lak a výkon zvýšený zo 122 na 150 koní, pričom počet kusov tejto zberateľskej verzie je prísne obmedzený.

Vyhľadať predajcu
DIZAJNOVÉ DETAILY

Kabína je čalúnená kožou Windsor v niektorom zo štyroch dvojfarebných vyhotovení. Dizajnový motív pokračuje aj v exteriéri výberom zo sedem farebných odtieňov vrátane odtieňov Autobiography, ako je saténový lak Corris Grey. Celok zdôrazňuje horná časť karosérie a ďalšie detaily v čiernej farbe Santorini Black. Vnútorné aj vonkajšie kľučky dverí sú vyrobené z kvalitného masívneho hliníka.

Vyhľadať predajcu
HERITAGE
LIMITOVANÁ EDÍCIA HERITAGE
Edícia Heritage sa inšpirovala modelmi Land Rover série I. Je jednou z troch limitovaných edícií modelu Defender, pričom každá oslavuje iný prvok charakteru a histórie značky Land Rover. Počet kusov tohto zberateľského vozidla, v ktorom sa spájajú originálne dizajnové prvky s moderným komfortom, je prísne obmedzený.
Vyhľadať predajcu
DIZAJNOVÉ DETAILY
Na mriežke chladiča možno nájsť dizajn prvého modelu a grafika HUE 166 pripomína tabuľku s evidenčným číslom prvého predsériového modelu Land Rover. Unikátny zelený lak Grasmere Green je prispôsobený charakteristickému zelenému odtieňu Land Rover. Látkové sedadlá Almond pripomínajú interiér modelu Huey a originálny znak Land Rover je poctou série I.
Vyhľadať predajcu
KDE SA TO CELÉ ZAČALO
Sériu I modelu Land Rover uviedla spoločnosť Rover Company na trh 30. apríla 1948. Tento model sa vyrábal zo zliatiny hliníka a horčíka s názvom Birmabright, ktorá bola pozostatkom z vojnovej leteckej výroby, pretože používanie ocele bolo prísne obmedzené.
Vyhľadať predajcu
Adventure
LIMITOVANÁ EDÍCIA ADVENTURE

Objednajte si vozidlo z limitovanej edície Adventure, kým sa dá, pretože do výroby sa dostane len malý počet kusov, ktoré sa začnú predávať v auguste 2015. Tento model je určený pre vodičov Land Rover, ktorí milujú nádhernú prírodu a využijú potenciál modelu Defender ísť kamkoľvek a robiť hocičo. Kvôli zdokonaleniu terénnych vlastností je na podvozku osadená ochrana a na vozidle sú obuté zosilnené pneumatiky na zaistenie maximálnej trakcie.

Vyhľadať predajcu
Pripravený skúmať

Praktické a komfortné detaily sú zárukou, že edícia Adventure sa stane zberateľským kúskom. Medzi dizajnové detaily možno zaradiť kožené sedadlá a volant a jedinečné štítky. Vďaka voliteľnému zadnému rebríku a zvýšenému prívodu nasávania vzduchu kvôli lepším schopnostiam pri brodení možno identifikovať vozidlo a na prvý pohľad spoznať, že je určené na preskúmanie toho najneprístupnejšieho terénu.

Vyhľadať predajcu
PRÍSLOVEČNE DOBRODRUŽNÝ

Už od svojich prvých dní lákala sláva značky Land Rover dobrodruhov odhodlaných preskúmavať neprístupné miesta. Takmer ihneď po uvedení vozidla Land Rover na trh prešiel plukovník Leblanc so svojím úplne novým 80-palcovým Land Roverom série I z Veľkej Británie do dnešnej Etiópie.

Vyhľadať predajcu
Z LONDÝNA DO SINGAPURU

Bola to jedna z najdlhších pozemných trás – polovica cesty okolo sveta – z Londýna do Singapuru. V roku 1955 sa šesť študentov z Oxfordu a Cambridgu vydalo na cestu s dvoma vozidlami Land Rover. Uspeli na výprave, kde zlyhali všetky dovtedajšie pokusy prekonať vzdialenosť vyše 19 000 km v náročnom teréne, ako je džungľa, púšť, močiare a hory.

Vyhľadať predajcu
Born Free

Pôvod historického spojenia automobilky Land Rover s nadáciou Born Free siaha až na začiatok, keď vozidlá Land Rover účinkovali v klasickom filme o divokej prírode z roku 1966 s názvom Born Free (Volanie divočiny). V hlavnej úlohe sa predstavili zakladatelia nadácie Virginia McKennová a Bill Travers. Vtedajšia požiadavka – rovnako ako dnes – bola spoľahnúť sa na vozidlá Land Rover pri jazde do divočiny na tých najvzdialenejších miestach.

Vyhľadať predajcu
G4 CHALLENGE

Land Rover G4 Challenge ako následník Camel Trophy bolo globálne dobrodružstvo či súťaž, ktorá podporila Medzinárodnú federáciu Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Defender s výraznou oranžovou farbou Tangiers Orange súťažil v náročných jazdách na celom svete.

Vyhľadať predajcu